ورزش ایران / شناسه خبر: 74115 / تاریخ انتشار : 1395/12/15 18:16
|

رقابت 15 نفر در 3 روز مانده به انتخابات هندبال / صندلی داغ

هندبال در سالهای اخیر بارها از سرمایه‌های انسانی خود فاصله گرفت به همین دلیل مهم خواهد بود فارغ از اینکه چه کسی رییس فدراسیون می‌شود یک وفاق ملی در این رشته به وجود بیاید.

ایران ورزشی آنلاین / در 3 روز آینده  بدون شک یکی از مهم‌ترین انتخابات فدراسیون‌های ورزشی برگزار خواهد شد. فدراسیون پر حاشیه و پر حرف و حدیث هندبال سه شنبه با رقابت 15 کاندیدا از بلاتکلیفی چند ماهه خارج می‌شود. همزمان با برگزاری بازی‌های المپیک 2016 ریو بود که مهدوی بعد از 19 ماه فعالیت به‌عنوان رییس فدراسیون از سمت خود کنار رفت. مهدوی 25 بهمن 93 در انتخابات فدراسیون هندبال به‌عنوان رییس انتخاب شد اما 25 مرداد سال 95 هم از این سمت خود به دلیل بیماری قلبی کناره‌گیری کرد. حالا قرار است بعد از نزدیک به هفت ماه رییس فدراسیون هندبال انتخاب شود. انتخاباتی که می‌تواند یکی از مهم‌ترین و البته داغ‌ترین انتخابات فدراسیون‌ها در سال‌های اخیر باشد.
فدراسیون هندبال از اواخر دهه 80 وارد حاشیه شد و با وجود گذشت نزدیک به یک دهه هنوز این رشته نتوانسته از این حواشی خارج شود. البته مشخص نیست که چه خط و ربطی بین پیشرفت هندبال و شروع این حواشی‌ها بود که این دو اتفاق مهم همزمان برای این رشته رخ داد. درست در دهه‌ای که از آن به‌عنوان دهه مشکلات و حواشی یاد می‌شود، باید از آن به‌عنوان دهه پیشرفت نام برد. در این یک دهه اخیر که حواشی زیادی را در این فدراسیون شاهد بودیم، تعداد بازیکنان حاضر در باشگاه‌های اروپایی در این رشته افزایش چشمگیری پیدا کرد. رسیدن به فینال بازی‌های آسیایی و صعود به مسابقات جهانی هم در همین یک دهه اخیر برای این رشته رخ داده است.
حواشی هم در یک دهه اخیر اوج گرفته است. با همان نخستین حواشی‌ها علیرضا رحیمی از سمت ریاست فدراسیون آن هم بعد از 16 سال کنار رفت. او که از سال 72 رییس فدراسیون هندبال بود در سال 88 و در حالی‌که تنها 4 ماه از انتخابش برای پنجمین بار پیاپی به‌عنوان رییس فدراسیون می‌گذشت از ریاست فدراسیون هندبال استعفا داد تا به این ترتیب این فدراسیون وارد حواشی جدیدی شود. این حواشی با وجود ورود افراد مختلفی از جمله کوزه گری، نصیری و مهدوی ادامه پیدا کرد.
از اواخر دهه 80 تا امروز هندبال نتوانسته آن ثبات مدیریتی و مقتدرانه خودش را داشته باشد و حرف و حدیث‌ها و رفت و آمدهای زیادی در این رشته به راه افتاده است. به نحوی که هر از چندگاهی یک تغییر را در این فدراسیون شاهد بودیم. در ماههای اخیر که بحث بر سر انتخابات مطرح شد این حواشی به اوج خود رسید. پای ادبیاتی که تا پیش از این در رشته‌هایی چون فوتبال استفاده می‌شد، به هندبال باز شد. همه از ورزش کثیف حرف می‌زدند و همه از رابطه بازی و دست‌های پشت پرده سخن به میان می‌آوردند. مهدوی که چند ماه پیش به دلیل ناراحتی قلبی رفته بود به یکباره و با اقتدار قصد بازگشت داشت. بازگشتی که البته با حواشی زیادی همراه شد و در نهایت هم با آنچه که از آن به‌عنوان نقص مدارک یاد می‌شد، بی حاصل ماند.
حالا برگزاری انتخابات فدراسیون هندبال بهانه‌ای است برای اینکه این فدراسیون یک بار دیگر از این فضا فاصله بگیرد و روزهای جدیدی را آغاز کند. ثبات مدیریت و اقتدار در تصمیم‌گیری‌ها مهم‌ترین خواسته‌های اهالی هندبال است. این رشته در سالهای اخیر بارها از سرمایه‌های انسانی خود فاصله گرفت به همین دلیل مهم خواهد بود فارغ از اینکه چه کسی رییس فدراسیون می‌شود یک وفاق ملی در این رشته به وجود بیاید.
حمید آقا علی نژاد(عضو هیات علمی دانشگاه و عضو پژوهشگاه علوم تربیت بدنی )، علیرضا پاکدل، مرتضی حسن پور(مدیرعامل باشگاه نیروی زمینی )، هادی خلیلی، کاظم دل قندی، علیرضا رحیمی(رییس اسبق فدراسیون و مدیر عامل باشگاه‌های راه آهن و پرسپولیس و...)، احمد سعادتمند(مدیرعامل باشگاه بانک سرمایه)، کیوان صادقی(سرمربی اسبق تیم هندبال جوانان)، حمیدرضا عباسی مقدم، ولی فرنام، ناصر قاسمی، حمید مدنی، شهداد مرتجی(مربی باشگاهی)، محمد ناصر نجف پور و میترا نوری(عضو کمیته فدراسیون هندبال آسیا و نایب رییس اسبق فدراسیون هندبال) اسامی تایید شدگان برای حضور در انتخابات هستند.
البته قبل از این نام خسرو نصیری هم در بین کاندیداها بود اما کناره‌گیری کرد تا در این رقابت سخت و نفسگیر برای رسیدن به یک صندلی داغ نامی از او در میان نباشد. شاید امروز مهم‌ترین سوال این باشد که چه کسی رییس فدراسیون هندبال خواهد شد. جواب این سوال تا ظهر امروز اگر اتفاق غیر مترقبه‌ای پیش نیاید مشخص خواهد شد.

captcha
تازه ها
بیشتر