یادداشت / شناسه خبر: 74099 / تاریخ انتشار : 1395/12/14 23:10
|

چرا استقلال متوقف شد؟ / از نفس افتاده

آرمن ساروخانیان / منصوریان برای موفقیت در این بازی‌ها باید ترکیب برنده‌اش را که کمی فرسوده شده ترمیم کند. برای تیمی که از نفس افتاده، زمان چرخش فرا رسیده.

ایران ورزشی آنلاین / آرمن ساروخانیان / بعد از پنج برد متوالی در لیگ برتر، استقلال در روزی که انتظار یک برد آسان را داشت، دقایق زیادی مقابل سیاه‌‌جامگان عقب بود و در نهایت فقط توانست یک امتیاز بگیرد. استقلال در این هفته‌ها توانسته بود تیم‌های صدرنشین، چهارم و هفتم را شکست دهد، ولی مقابل تیم ماقبل‌آخر در خانه به بن‌بست رسید. تیمی که در این 5 بازی 14 گل زده بود، در برابر میهمان بی‌ادعایش فقط یک بار گل زد که آن هم از روی نقطه پنالتی بود. افت عجیب دیروز استقلال چه دلایلی داشت؟

از نگاه تماشاگران متهم اصلی میثاقیان و بازی بسته‌اش بود، ولی مگر قرار بود این تیم که برای ماندن می‌جنگد به استقلالی‌ها فضا بدهد که گل بزنند؟ هواداران استقلال باید دلیل این تساوی را در تیم خودشان جستجو کنند.
اولین تفاوت استقلال نسبت به بازی‌های قبلی سنگینی بازیکنان بود. به نظر می‌رسید دو بازی لیگ قهرمانان و مسافرت ده روزه به امارات و عمان بازیکنان را خسته کرده و آنها شادابی همیشگی را ندارند. این خستگی با توجه به تغییرات کم ترکیب استقلال خیلی عجیب نبود. منصوریان به دلیل نتایج خوبی که در این هفته‌ها گرفته ترجیح می‌دهد کمتر به ترکیب تیمش دست بزند. از طرف دیگر مصدومیت‌ها و محروم شدن باشگاه از نقل و انتقالات هم دست او را برای چرخش ترکیب تیم بسته است.  غیبت خسرو حیدری هم در بازی دیروز خیلی به چشم آمد. او هرچند هنوز از دوران اوجش فاصله دارد، ولی در بازی‌های اخیر سمت راست استقلال را خیلی فعال کرده و نقش کلیدی در بردهای این تیم داشته است. وریا غفوری در غیاب خسرو تحرک کافی نداشت و حملات استقلال بر خلاف بازی‌های قبلی به چپ متمایل شده بود. کانال چپ  بعد از آمدن یعقوب کریمی فعال‌تر شد، ولی دقایق حضور او برای تغییر نتیجه کافی نبود.
در پایان بازی مشخص شد استراحت دادن به کاوه رضایی هم تصمیم مناسبی نبوده. مهاجم اصلی استقلال از وقتی به زمین رفت خط حمله این تیم زهردارتر شد و زوج او با قربانی چند خطر جدی را خلق کرد.
از اشتباهات خط دفاعی استقلال هم نباید گذشت. پادوانی در ادامه بازی‌های پرنوسانش روز خوبی نداشت. تک گل حریف روی اشتباه مدافعان استقلال زده شد و آنها چند موقعیت خوب هم به حریف دادند که می‌توانست به یک شکست غیرمنتظره ختم شود. استقلال تا پایان لیگ حداقل یازده بازی دیگر (7 بازی در لیگ برتر، 4 بازی در لیگ قهرمانان) دارد و منصوریان برای موفقیت در این بازی‌ها باید ترکیب برنده‌اش را که کمی فرسوده شده ترمیم کند. برای تیمی که از نفس افتاده، زمان چرخش فرا رسیده.

 

captcha
تازه ها
بیشتر