ورزش ایران / شناسه خبر: 74035 / تاریخ انتشار : 1395/12/10 19:17
|

دلایل جالب ساوه شمشکی برای عملکرد ضعیف در ساپورو

من امسال از ناحیه زانوی چپ مصدومیت داشتم و 4-3 ماه پیش عمل کردم. به همین دلیل نتوانستم خودم را آماده کنم تا در این رقابت‌ها با آمادگی کامل شرکت کنم.

ایران ورزشی آنلاین / ملی‌پوش اسکی ایران دلایل جالبی برای عملکرد ضعیفش در بازی‌های آسیایی به زبان می‌آورد. اینکه مصدوم بوده و تمرین نکرده؛ حالا اینکه در این شرایط چرا عازم ساپورو شده، جای تعجب دارد.  حسین ساوه‌شمشکی درباره کسب عنوان پنجمی در بازی‌های زمستانی ساپورو، می‌گوید: «من امسال از ناحیه زانوی چپ مصدومیت داشتم و 4-3 ماه پیش عمل کردم. به همین دلیل نتوانستم خودم را آماده کنم تا در این رقابت‌ها با آمادگی کامل شرکت کنم.» او ادامه می‌دهد: «تقریبا شهریورماه پایم را عمل کردم و طبق صحبتی که با پزشکم داشتم قرار بود از اواسط بهمن‌ماه اسکی را شروع کنم. شرکت در مسابقات داخلی و مسابقاتی که حکم انتخابی برایمان داشت، باعث شد مصدومیتم تشدید شود، به همین دلیل بعد از یکی دو روز تمرین مجبور بودم به فیزیوتراپی بروم.»

ملی‌پوش اسکی ایران با بیان اینکه امسال برای شرکت در مسابقات مارپیچ بزرگ 6 روز تمرین کردم، می‌گوید: «برای مسابقات مارپیچ کوچک 13 تا 15 روز تمرین کردم و 6 روز هم مسابقه انتخابی دادم. آمادگی خودم قطعا پایین‌تر بود اما تمرین نکردن در سال‌های گذشته روی تمرینات ما تاثیرگذار بود.»
ساوه‌شمشکی که ناآمادگی‌اش را به دوران مدیریت قبلی فدراسیون ربط می‌دهد، می‌گوید: «تلاش کردیم مشکلات فدراسیون ما را از کارهایمان عقب نیندازد اما نرفتن به مسابقات و عدم برگزاری تمرینات منظم به ما ضربه زد. من با همه حریفانم قبلا مسابقه داده بودم. ورزشکاری که قهرمان شد، 17 سال پیش با من رقابت کرده بود و او اول شد و من سوم.»
این ملی‌پوش اسکی ایران با انتقاد از وعده‌های عملی نشده در ارتباط با این رشته نیز توضیح کوتاهی می‌دهد: «حتی برای المپیک سوچی زمانی که پیش گودرزی وزیر ورزش رفتیم، او گفت نگاه من با مدیران قبلی متفاوت است و قرار است کاری کنم تا فدراسیون‌ها در مضیقه نباشند به خاطر اینکه هزینه هنگفتی برای استقلال و پرسپولیس می‌شود. ما نباید روی این دو باشگاه هزینه کنیم و تمرکز ما روی فدراسیون‌های ملی باید باشد اما دیدم در مجمع هیات‌ها برای گرفتن 3-2 میلیون بحث می‌کنند و بودجه فدراسیون یک میلیارد و دویست، سیصد میلیون تومان است که با بازیکن درجه 2 استقلال و پرسپولیس برابری می‌کند.»

 

captcha
تازه ها
بیشتر