فوتبال ایران / شناسه خبر: 74027 / تاریخ انتشار : 1395/12/10 16:04
|

طلبکار مهارناپذیر / لگد به سطل شیر

سعید آقایی / رامین رضاییان در مسیر حاشیه‌سازی و مشکل آفرینی بدل به یک دغدغه بزرگ شده؛ حتی بزرگتر از حریف و معادلات پیچیده تاکتیکی. ستاره‌ای که در لگد زدن به سطل شیر مثل سانترهایش تبحر ویژه‌ای دارد!

ایران ورزشی آنلاین / سعید آقایی / این همان رفتاری است که از او انتظار داریم؛ بدون کوچکترین حیرت، شوک و تعجبی. ستاره خوش استیل و بااستعدادی که در برهوت تفکر، همانند اغلب هم‌نسلانش خودبزرگ بینی و تبختر در وجودش نهادینه شده و بر همین اساس با آرامش، تعادل و تعقل بیگانه است. نتیجه این نگره همانی می‌شود که می‌بینیم؛ ستاره‌ای که دست به خودویرانگری زده و در این مسیر ناکجاآباد خود و تیمش را با هم پایین می‌کشد.
رفتار امروز رامین رضاییان و اخراج او با حکم برانکو اگرچه مصداق عینی این انگاره است اما رفتار این ستاره از خودراضی متعلق به امروز نیست. او آشکارا با خود دست به گریبان است و از توهم عبثی رنج می‌برد که او را وادار می‌کند خود را برتر، بالاتر، بهتر و در نتیجه طلبکارتر بداند. پس با این دیدگاه او یک روز در اوج گمنامی با پیراهن راه‌آهن بعد از گلزنی برابر صبا، هیجان زده و البته طلبکار به کنار خط می‌رود تا پیش چشمان مرفاوی مربی سابقش شادی کند و با او درگیر می‌شود، یک روز در شهرآورد و بعد از برتری خیره کننده پرسپولیس پیش چشم یکصد هزار هوادار و میلیون‌ها بیننده تلویزیونی بر سر زدن ضربه پنالتی با هم تیمی و نزدیکترین رفیقش درگیر می‌شود، روز دیگر به خود اجازه می‌دهد ناگهان غیب شده و پاسخ تماس‌های سرمربی‌اش را ندهد و سر از ترکیه دربیاورد و امروز در تمرین یقه گیری کند و جنجال بزرگی را به راه بیندازد که تیمش را در آستانه یک بازی بزرگ وارد حاشیه کند.
اینها تنها بخش کوچکی از عصیان‌های رامین رضاییان در طول چند سال اخیر بوده. بازیکنی که بیش از آنکه او را با فرارها و سانتر گل‌های خط کشی شده‌اش که نتیجه نبوغ و کیفیت فنی اوست، به یاد بیاوریم، با طغیان‌های گاه و بیگاهش او را به یاد خواهیم آورد. طغیان‌هایی که تمامی کیفیت فنی او را مستتر کرده و ما را وادار می‌کند تا از او تصویر یک ستاره عاصی و البته مخرب بسازیم. ستاره‌ای که بیش از آنکه به تیمش کمک کند و ناجی تیمش باشد، بدل به معضل و دغدغه تیمش شده.
رامین رضاییان در این دو فصل کم جنجال به پا نکرده و کم چهره نشده. چهره‌ای که بیشتر وجه منفی آن در قاب رسانه‌ها و البته مخاطبان نشسته و همه نمایش‌های درخشان گاه و بیگاه او را کمرنگ و حتی بی‌رنگ می‌کند.
او در این فصل بدل به دغدغه بزرگ پرسپولیس و برانکو شده. سرمربی سرخ‌ها بیش از آنکه به مهار حریفان و رقبا بیندیشد، باید بخشی از انرژی و تمرکز خود را معطوف مهار ستاره دردسرساز خود کند.
مربی محافظه کاری که از ابتدا او را نمی‌خواست و زیر فشار هواداران احساسی و مدیران کوته بین با اکراه حاضر به پذیرش او شد و بلافاصله بعد از ورود او به مجموعه سرخ، دردسرها و دغدغه‌ها آغاز شدند. چه آن روزها که مجبور بود سگرمه‌های درهم رضاییان را روی نیمکت تحمل کند و چه روزهایی که اخم و تخم‌های شماره 27 بعد از تعویض‌های کلیشه‌ای، سوژه اصلی دوربین‌ها بود.
پرسش تکراری پیش از هر بازی درباره بازی دادن یا نیمکت‌نشین کردن رضاییان بدل به ترجیع‌بند تمامی مصاحبه‌های برانکو در این فصل شده و حالا او در کلیدی‌ترین مقطع از فصل باید شاهد شاخ و شانه‌های این ستاره در تمرینات و یقه گیری‌هایش باشد.
رامین رضاییان در مسیر حاشیه‌سازی و مشکل آفرینی حالا بدل به یک دغدغه بزرگ شده؛ حتی بزرگتر از حریف و معادلات پیچیده تاکتیکی. ستاره‌ای که در لگد زدن به سطل شیر مثل سانترهایش تبحر ویژه‌ای دارد!

لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/74027
captcha
تازه ها
بیشتر