ورزش ایران / شناسه خبر: 73961 / تاریخ انتشار : 1395/12/6 16:33
|

ایران ورزشی آنلاین / دارنده نشان طلای المپیک ریو معتقد است وقتی موفقیت وزنه برداری ایران باعث خوشحالی مردم و مسولان می شود، وظیفه خود می‌داند که در هر شرایطی به تمریناتم ادامه دهد.

کیانوش رستمی با اشاره به صدرنشینی اش در دسته 85 کیلوگرم در هفته پایانی لیگ برتر و جبران نتیجه هفته چهارم، گفت:« از آن جایی که به تیم ذوب آهن عِرق دارم، سعی کردم در مدت زمانی که از هفته چهارم تا پنجم لیگ داشتم، تمرین کنم و خودم را به مسابقات برسانم. من برای رقابت در این هفته، نزدیک به 12 روز تمرین داشتم، ضمن این که باید برای مسابقات بزرگتری آماده شوم و باید استراحت کافی هم می داشتم.»

کیانوش رستمی ادامه داد:« خدا را شکر در همین مدت زمان کم که برای هفته پنجم آماده شدم، توانستم وزنه 163 کیلوگرم در یک ضرب و 200 کیلوگرم در دو ضرب را بالای سر ببرم و این رکورد برای من تا به امروز راضی کننده بود ولی برای رقابت های بزرگ اصلا برای من راضی کننده نیست، البته هیچ ورزشکاری برای رقابت های بزرگ، 12 روز هم تمرین نمی کند و مسلما یک پروسه چهار تا پنج ماهه را پشت سر می گذارد.»

ملی‌پوش وزنه برداری که از حضور در اردوهای تیم ملی سرباز زده است، در پاسخ به این سوال که فدراسیون تا چه اندازه مانند قبل از المپیک، از برنامه های تمرینی شما و خواسته شما مبنی بر تنها تمرین کردن، حمایت می کند؟ گفت:« از آن جا که به کشورم عرق دارم و وقتی می بینم که پرچم ایران به اهتزار در می آید و تمام مردم خوشحال می شوند و همچنین مقام معظم رهبری به ما پیام می دهد، وظیفه خود می دانم که در هر شرایطی به تمریناتم ادامه دهم.»

او در باره حمایت رئیس فدراسیون وزنه برداری او پیش از بازیهای المپیک گفت:« علی مرادی قبل از المپیک با قدرت جلو آمد و اعلام کرد که کیانوش رستمی به تنهایی تمرین کند و تمرینات خود را به تنهایی پیش ببرد، با این کار در واقع ایشان این مساله و مسوولیت آن را پذیرفت. باید بگویم این اقدام رییس فدراسیون قابل تحسین است و البته او نتیجه کار خود را دید. من در مدت زمان شش ماه برای سه بار به آمادگی کامل رسیدم، در حالی که این شرایط در دنیا برای کمتر ورزشکاری ایجاد شده است. بهترین ورزشکاران دنیا نیز در یک سال برای دو بار به آمادگی کامل می رسند، در حالی که من در شش ماه، سه بار به چنین شرایطی رسیدم که این جای شکر دارد.»

رستمی که در اقدامی غیر حرفه ای قبل از المپیک به مدال طلای ریو رسید حالا مدعی است که می تواند با همین رفتارها ورزش دنیا را متحول کند:« تمریناتم حرفه ای بوده و می دانم اگر فضا داشته باشم و مسوولان هم رسیدگی کنند می توانم در دنیای ورزش ایران و جهان تحولات جدیدی را به وجود آورم و حتی این تجربیات را به هم میهنانم انتقال دهم. ورزشکاری هستم که در دو المپیک مدال گرفته ام و ان شاءالله اگر در المپیک 2020 هم موفق به کسب نشان طلا شوم، بهترین ورزشکار ایران می شوم. برای من بهترین بودن در ایران مهم نیست و مهم این است که پرچم ایران را در دنیا به همه نشان دهم.»

captcha
تازه ها
بیشتر