ورزش ایران / شناسه خبر: 73865 / تاریخ انتشار : 1395/11/29 22:13
|

جام جهانی کشتی در ایران ماند / قهرمانی لب مرز

محسن وظیفه، روزنامه‌نگار و کشتی‌نویس، از ایران ورزشی به کرمانشاه رفته بود تا جام جهانی کشتی را برای ما گزارش کند. او حالا از قهرمانی ایران چشم در چشم با آمریکا می‌نویسد.

ایران ورزشی آنلاین / محسن وظیفه - کرمانشاه / تیم ملی کشتی آزاد ایران با برتری 5 بر 3 مقابل آمریکا قهرمان شد تا برای ششمین بار پیاپی به این پیروزی جانانه برسد. تیم های ملی کشتی آزاد ایران و آمریکا فینال رویایی این دوره از مسابقات جام جهانی را در نقطه مرزی ایران برگزار کردند که در نهایت در یک رقابت نزدیک و شاگردان محمد طلایی به عنوان قهرمانی رسیدند.

تیم ملی کشتی آزاد برای رویارویی با آمریکا با ترکیب حسن رحیمی ، مسعود اسماعیل پور، میثم نصیری، مصطفی حسین خانی، پیمان یاراحمدی، حسن یزدانی، امیر محمدی و کمیل قاسمی به مصاف تیم آمریکا رفت. 
در وزن 57 حسن رحیمی به مصاف تونی راموس رفت. رحیمی از همان ابتدا با نشان دادن زیرگیری هایش حریف را در تنگنا قرار داد و در نهایت هم با دو بار گرفتن این زیر گیری ها 4 امتیاز کسب کرد. وقت اول به همین شکل به پایان رسید. او در وقت دوم هم با یک کمر گیری حریف را خاک کرد تا شش بر صفر برنده باشد.
در وزن 61 کیلو گرم مسعود اسماعیل پور از ایران به مصاف لوگان استیبر دارنده مدال طلای جهان در این وزن رفت. مسعود اسماعیل پرو که مدتی بود در این وزن جایگاه خود را زا دست داده بود با زیر گیری و بارانداز 4 امیتاز گرفت. اسماعیل پور در تایم دوم هم با یک زیر گیری عالی 2 امتیاز از حریف خود گرفت تا 6 بر صفر پیش بیافتد. استیبر که امید آمریکا برای پیروزی بود در شش دقیقه هیچ کاری نتوانست انجام بدهد در ثانیه های پایانی پای اسماعیل پور بیرون رفت که یک امتیاز به استیبر رسید اما با اعتراض کادر فنی یک اتیاز دیگر را هم کسب کرد تا 6 بر 2 شود.
در وزن 65 کیلو گرم میثم نصیری به مصاف فرانک مولینارو از آمریکا رفت تا سومین برد ایران را کسب کند. البته او کشتی را خوب شروع نکرد و این مولینارو بود که توانست دو امتیاز پیاپی از نصیری بگیرد. در تایم دوم هم همین وضعیت ادامه پیدا کرد و مولینارو دو امتیاز دیگر را با خاک کردن نصیری در بیرون کسب کرد. 4 بر صفر نتیجه ای نبود که به درد نصیری و تیم ایران بخورد. به همین دلیل نصیری به آب و آتش زد و با کسب 5 امتیاز پیاپی کشتی را 5 بر 4 برد.
در وزن 70 کیلو گرم مصطفی حسین خانی به مصاف جیمز گرین از آمریکا رفت. حسین خانی با اداره کردن کشتی یک امتیاز از حریف قدر خود گرفت تا وقت اول را به همین شکل به پایان ببرد. در وقت دوم هم همین وضعیت تکرار شد و حسین خانی صاحب دومین امتیاز شد تا با همین امیتاز برنده مسابقه شود. در این مسابقه مسولان فدراسیون کشتی آمرکیا به شدت از عملکرد داوران انتقاد کردند.
در وزن 74 کیلو گرم جردن باروفس مقابل پیمان یار احمدی قرار گرفت. کشتی گیر جوان لرستانی که یکبار به غول آمریکایی باخته بود، کشتی را عالی شروع کرد و با یک سر زیر بغل و خاک کردن حریف دو امتیاز گرفت اما خیلی زود جردن این دو امتیاز را جبران کرد. تایم اول با همین وضعیت به پایان رسید. در تایم دوم یار احمدی به همین شکل کشتی گرفت اما امتیاز سوم به جردن رسید تا با همین امتیاز جردن برنده مسابقه باشد.
در وزن 97 کیلو گرم نوبت به کایل اسنایدر رسید تا مقابل امیر محمدی جوان قرار بگیرد. اسنایدر با دو بار  بیرون کردن حریفش دو امتیاز گرفت. تایم اول هم با همین دو امتیاز به پایان رسید. در تایم دوم امیر محمدی بارها به پای اسنایدر رسید اما نتوانست کاری انجام بدهد. اسنایدر اما یکبار با یک سرو ته یکی حریف را خاک کرد و جمع امتیازات را به 4 رساند. همین وضعیت یکبار دیگر تکرار شد تا اسنایدر 6 بر صفر برنده این مسابقه باشد.
تکلیف قهرمانی به کشتی آخر کشیده شد. جایی که کمیل قاسمی به مصاف نیکلاس از آمریکا رفت. و توانست در یک کشتی برتر 5 بر صفر برنده شود. 
یزدانی قهرمان ضربه شد
 
در وزن 86 کیلو گرم حسن یزدانی به مصاف دیوید تایلور رفت. یزدانی با استفاده از تکنینک و آمادگی جسمانی اش دو امتیاز را در ابتدا از حریفش با بیرون کردن از تشک کشتی گرفت. در ادامه اما تیلور آمریکایی توانست با خاک کردن یزدانی دو امتیاز بگیرد. در تایم دوم کار برای یزدانی سخت تر هم شد. او با چند بار خاک شدن در نهایت با ضربه فنی شکست خورد تا ضربه سنگینی به تیم ملی وارد کند. شاید استفاده از یزدانی در این مسابقه اشتباه کادر فنی بود چرا که او در مسابقه صبح هم خوب کشتی نگرفته بود.
captcha
تازه ها
بیشتر