ورزش ایران / شناسه خبر: 73853 / تاریخ انتشار : 1395/11/29 13:28
|

جام جهانی کشتی آزاد کرمانشاه / ایران به فینال رسید

تیم ملی کشتی آزاد ایران در آخرین دیدار خود در مرحله مقدماتی مقابل مغولستان به برتری رسید و برای ششمین سال پیاپی به فینال رقابتها رسید. حریف ایران در فینال آمریکا است.

ایران ورزشی آنلاین / مسابقات جام جهانی کشتی آزاد در روز دوم و پایانی خود با برگزاری مسابقه بین تیم های کشتی آزاد ایران و مغولستان آغاز شد.

تیم ملی کشتی آزاد در این مسابقه در مقابل حریف نه چندان مطرح خود یعنی مغولستان به میدان رفت که مدعی اصلی صدرنشینی در این گروه بود.

محمد طلایی با توجه به اینکه حریف را آسان می دید تلاش کرد تا به کشتی گیران جوان تر میدان بدهد. به همین دلیل در این مسابقه حسن رحیمی، مسعود اسماعیل پور، مهدی یگانه جعفری،حامد رشیدی، پیمان یار احمدی، حسن یزدانی، امیر محمدی و و یداله محبی را به میدان فرستاد.

حسن رحیمی و مسعود اسماعیل پور دو برد خوب و مهم را برای ایران به دست آوردند. در ادامه اما اولین شکست تیم ایران در این مسابقات به دست مهدی یگانه جعفری رقم خورد. او مقابل بانمانگای بانچون از مغولستان 4 بر 3 شکست خورد تا مغولستان اولین تیمی باشد که توانست یک برد از ایران به دست بیاورد.

حامد رشیدی کشتی گیر جوان تیم ایران بود که در وزن 70 کیلو گرم به میدان رفت و توانست با یک کشتی دیدنی و اجرای سر و ته یکی های تماشایی در همان دو دقیقه اول حریف خود را 10 بر صفر شکست بدهد.

پیروزی بعدی تیم ایران در وزن 74 کیلو گرم پیمان یار احمدی و حسن یزدانی به دست آوردند تا با این پیروزی برتری ایران در این رقابتها قطعی شده و برای ششمین بار پیاپی به فینال مسابقات برسد.

در وزن 97 کیلو گرم و 125 کیلو گرم هم امیر محمدی و یداله محبی دو برد مهم را کسب کردند تا به این ترتیب تیم ایران 7 بر 1 به برتری برسد.

تیم ملی کشتی آزاد ایران در فینال با تیم ملی کشتی آزاد آمریکا روبرو می‌شود.

captcha
تازه ها
بیشتر