ورزش ایران / شناسه خبر: 73852 / تاریخ انتشار : 1395/11/29 02:38
|

جام جهانی کشتی آزاد کرمانشاه – یک گام تا فینال

با پایان مسابقات دور دوم تیم های کشتی آزاد ایران و آمریکا یک گام دیگر برای رسیدن به فینال جام جهانی فاصله دارند.

ایران ورزشی آنلاین / روز اول مسابقات کشتی آزاد جام جهانی با برگزاری چهار مسابقه دیگر به پایان رسید تا حدودی تکلیف تیم های فینالیست مشخص شود. حالا ایران و آمریکا برای رسیدن به فینال رویایی فقط یک گام دیگر

تیم ملی کشتی آزاد ایران که صبح روز اول مقابل ترکیه به برتری رسیده بود، بعد از ظهر هم به مصاف هند رفت و توانست با برتری 8 بر صفر گام بلندی را برای رسیدن به فینال بردارد.

شاگردان محمد طلایی مقابل در شش وزن به میدان رفتند و در وزن اول و آخر یونس سرمستی و کمیل قاسمی حریف نداشتند تا تیم ایران این مسابقه 8 بر صفر به برتری برسد.

با توجه به برتری 8 بر صفر صبح مقابل ترکیه تیم ایران حالا چشم انتظار سومین و آخرین مسابقه مرحله مقدماتی است که باید مقابل مغولستان برگزار کند.

در سوی مقابل البته هیچ یک از چهار تیم حاضر در گروه اول مسابقات رنگ آرامش به خود ندیدند.

در مسابقات دور اول آذربایجان در یک رقابت نفسگیر و با نتیجه 4 بر 4 روسیه را شکست داد. شکست عجیب شریف اف که مدال طلای المپیک را دارد، مقابل والیف روس از نتایج عجیب مسابقات بود. در ترکیب این دو تیم یکی دو جین کشتی گیر دارنده مدال جهان و المپیک حضور داشتند.

حاجی علیف، جبرئیل حسن اف ، شریف شریف اف و جمال الدین ماگمداف در ترکیب آذربایجان و جمال اوتار سلطانوف و آلن گوگایف و یکی دو نفر دیگر که یک رقابت تماشایی را رقم زدند.

آذربایجان بعد از غلبه بر روسیه به دیدار گرجستان رفت و با غلبه براین تیم حالا برای راهیابی به دیدار فینال باید فردا صبح مقابل آمریکا کشتی بگیرد.

آمریکا هم با هنرنمایی باروفس و اسنایدر که با حضورشان در ترکیب آذربایجان سالن را تا حد انفجار بردند با غلبه بر روسیه و گرجستان باید یک مسابقه بسیار سخت را مقابل آذربایجان برگزار کند تا آماده مسابقه با ایران شود.

captcha
تازه ها
بیشتر