ورزش ایران / شناسه خبر: 73841 / تاریخ انتشار : 1395/11/28 17:34
|

جام جهانی کشتی آزاد کرمانشاه / خادم چشم در چشم با طلایی

دور نخست رقابتهای کشتی آزاد جام باشگاههای جهان با برتری شاگردان طلایی به پایان رسید.

ایران ورزشی آنلاین / تیم ملی کشتی آزاد با برتری 8 بر صفر مقابل تیم ترکیه اولین برد خود را کسب کرد. در این مسابقه برای تیم ایران حسن رحیمی، بهنام احسان پور، میثم نصیری ، مصطفی حسین خانی، پیمان یار احمدی، حسن یزدانی، امیر محمدی  و کمیل قاسمی به روی تشک رفتند که همگی به پیروزی رسیدند.

در سایر مسابقات هم تیم های آمریکا، آذربایجان و مغولستان به برتری رسیدند تا دور نخست به پاین برسد.

از حواشی جالب این رقابتها هم استقبال عجیب مردم کرمانشاه از مسابقات است. به نحوی که تعداد زیادی از مردم کرمانشاه پشت دربهای سالن تجمع کردند و به همین دلیل هم تعدادی از افرادیکه بلیط خریده بودند نتوانستند وارد سالن شوند.

رسول خادم رئیس فدراسیون کشتی در غالب اوقات کنار تشک حضور داشت. او در لحظاتی که تیم کشتی آزاد مسابقات خود را برگزار می کرد از روی جایگاهی که نشسته بود، سعی می کرد هم کشتی گیر کشورمان را هدایت کند و هم اینکه به کادر فنی نکاتی را گوشزد می کرد.

در برخی مواقع هم محمد طلایی که کنار تشک حضور داشت چشم تو چشم با رسول خادم سعی می کرد نکات را باهماهنگی خادم به کشتی گیران منتقل کند.

بیل زادیک، سرمربی تیم ملی کشتی آزاد آمریکا که تیمش در نوبت اول مسابقات دور اول مسابقه نداشت با حضور در جایگاه خبرنگاران به آنالیز کشتی گیران کشوزرمان پرداخت. وی وقتی با تقاضای مسئولان فدراسیون کشتی برای حضور در جایگاه ویژه مواجه شد عنوان کرد از همین مکان تسلط بیشتری روی تشکی که ایران کشتی می گیرد، دارد.

هنگامی که تیم آمریکا برای دیدار با گرجستان روی تشک آمد تماشاگران یک صدا جردن باروفس، قهرمان جهان و المپیک وزن 74 کیلوگر این کشور را تشویق کردند. او پیش از این نیز سابقه حضور در ایران و جام جهانی را در کارنامه داشته است که بارها از این تشویق و ابراز احساس تماشاگران صحبت کرده بود و حتی عنوان کرده بود که در ایران بیش از کشورش تتشویق می شود.

captcha
تازه ها
بیشتر