فوتبال ایران / شناسه خبر: 73776 / تاریخ انتشار : 1395/11/25 18:32
|

برانکو: این واقعیت را فراموش نکنید؛ ما قهرمانیم

این غرور نیست بلکه واقعیت است. همچنان صدرنشین هستیم و تنها متحمل 2 شکست شدیم. باخت ما مقابل ذوب‌آهن و استقلال نتیجه‌ای نبوده که مستحق آن باشیم.

ایران ورزشی آنلاین / برانکو ایوانکوویچ در حاشیه تمرین امروز پرسپولیس در صحبت با خبرنگاران در مورد اینکه خیلی‌ها می‌گویند پرسپولیس مغرور بازی کرده است، گفت: وقتی در یک بازی شکست می‌خورید همه این باخت را زیر ذره‌بین می‌گذارند. به بازیکنانم گفته‌ام همیشه برد نیست و باخت هم خواهیم داشت. این باخت مقابل استقلال اتفاق افتاد. این مسابقه برای همه ارزش متفاوتی دارد.

برانکو سپس گفت: نمی‌توانم به بازیکنانم ایراد بگیرم. ما بازی را خوب شروع کردیم و یک گل هم زدیم اما در 3، 2 دقیقه به خاطر اشتباهاتی که مرتکب شدیم، باختیم. این اتفاقات در فوتبال می‌افتد. آنها از موقعیت‌هایشان استفاده کردند و برنده شدند. در نیمه دوم بازی روی یک دروازه دنبال می‌شد. شانس‌های خوبی به دست آوردیم و حتی توپ را به تیر زدیم اما وقتی گل نمی‌زنی، گل می‌خوری.

سرمربی پرسپولیس گفت: وقتی برای غصه و افسوس نداریم. خودمان را برای پنجشنبه آماده می‌کنیم و تنها موضوعی که باعث می‌شود تأسف بخوریم این است که نتوانستیم شادی را در یکی از بهترین مسابقات به هوادارانمان هدیه کنیم. با وجود اینکه آنها نشان دادند پشت تیم هستند، نتوانستیم دیروز باعث شادی آنها شویم. ما به طور مطلق قهرمانیم و اهدافمان مشخص است.

برانکو در پاسخ به این سوال که یک زمان پرسپولیس در دربی نمایش بسیار خوبی داشت و بعد از بازی صمد مرفاوی سرمربی وقت استقلال اعلام کرد که مهم این است که ما 13 امتیاز از حریفمان پیش هستیم اما در پایان فصل نه تنها استقلال قهرمان نشد بلکه جای خود را به پرسپولیس داد و حالا به نظر می‌رسد صحبت او هم با کمی غرور است، گفت: این غرور نیست بلکه واقعیت است. همچنان صدرنشین هستیم و تنها متحمل 2 شکست شدیم. باخت ما مقابل ذوب‌آهن و استقلال نتیجه‌ای نبوده که مستحق آن باشیم. به هیچ عنوان عقب نمی‌نشینیم مگر اینکه از قهرمانی مطمئن شویم. دیدار سختی مقابل سپاهان پیش رو داریم. این تیم انگیزه‌ زیادی دارد و برای ما هم کسب پیروزی مهم است. حالا اهمیت پیروزی مقابل تراکتورسازی مشخص شده است.

برانکو در مورد اینکه برخی از بازیکنان رفتارهایی از خود به نمایش می‌گذارند که شخصیت باشگاه را پایین می‌آورد و برخورد مناسبی با خبرنگاران ندارند، گفت: همه ما همکار هستیم و باید شرایط یکدیگر را درک کنیم. شما باید بازیکنان را درک کنید و آنها هم شما را درک کنند. این مسئله بستگی به آموزشی هم که افراد می‌گیرند دارد. همه ما دوست داریم در مورد ما خوب بنویسند اما این مسئله امکان‌پذیر نیست. چلسی هم در یک بازی به تساوی می‌رسد. نمی‌توان همیشه برنده بود. من امروز در خدمت شما حاضر شدم تا پاسخگوی سوالات‌تان باشم. می‌توانستم در این شرایط درهای تمرین را هم ببندم.

وی در مورد اینکه آیا نشست شام مشترک قبل از بازی منطقی بوده است، گفت: در نشست قبل از بازی در این مورد صحبت کردم. این موضوع مربوط به باشگاه بوده است و من نمی‌توانم در مورد آن صحبت کنم.

برانکو در پاسخ به سوالی در مورد اینکه بازیکنان اوکراینی تیمش در لیست 18 نفره حضور نداشتند گفت: گویا این 2 نفر قبل از بازی با باشگاه توافق کرده‌اند و رفته‌اند؛ حالش را ببرید(خنده).

سرمربی پرسپولیس در پاسخ به این سوال که علیرضا منصوریان روز گذشته در نیمکت دستش پر بود ولی او بازیکن خاصی نداشت، گفت: همیشه نمی‌توان تمام خواسته‌ها را برآورده کرد. گاهی اوقات برخی بازیکنان به تیم شما می‌آیند و برخی هم نمی‌آیند. ما هر سال سعی می‌کنیم جوانهایی را به تیم اضافه کنیم و در پروسه تمرینات و مسابقات آنها را محک بزنیم. این جوانها نیاز به زمان دارند. همین حالا محمد رحمتی و شهاب زاهدی را به ماشین‌سازی قرض دادیم. هر سال 5، 4 جوان می‌آوریم تا این نفرات در رقابت باشند و امکان بازی به دست بیاورند.

وی در مورد اینکه آیا جای بازیکنان اوکراینی که جدا شدند، نفرات جدیدی جذب می‌کنند، تصریح کرد: نقل و انتقالات تمام شده و اکثر بازیکنان قرارداد دارند. در این شرایط جذب مهره جدید بسیار سخت است. باید بازار را ببینیم تا متوجه شویم که آیا امکان جذب بازیکن جدیدی داریم یا نه.

سرمربی پرسپولیس در مورد اینکه در 2 سال اخیر مهاجمان تیمش موقعیت‌های بسیار فراوانی را از دست می‌دهند و این مشکل حل نشده است، عنوان داشت: ما جزو یکی از موثرترین تیم‌ها هستیم. در فوتبال گل نزدن هم وجود دارد. در این مسئله بدشانسی هم بی‌تأثیر نیست. این شدنی نیست که همه توپ‌ها به گل تبدیل شوند.

وی در مورد اینکه اگر این مسئله حل نشود، پرسپولیس در آسیا به مشکل می‌خورد، عنوان کرد: با این مسئله موافقم.ما این مشکل را داریم اما این مسئله به سادگی قابل حل نیست. این موضوع در برخی افراد اصلا حل نخواهد شد چرا که گلزنی مادرزادی است.

سرمربی پرسپولیس در مورد اینکه مهاجم تیمش با از دست دادن موقعیت‌های متعدد همه کار کرد تا او تعویض شود ولی روی نیمکت مهره جایگزین نداشت، گفت: منظورتان مهدی طارمی است؟ او بهترین گلزن تیم ماست. اشتباه پیش می‌آید. در همه دنیا گاهی موقعیت‌ها را به خطا می‌زنند. اگر شما جای من بودید چه کسی را به زمین می‌فرستادید؟ کار این قدر ساده نیست که به راحتی یک مهاجم پیدا کنیم. به خاطر چند موقعیت نمی‌توان بازیکن را بیرون گذاشت. بدون شک در ادامه لیگ هم خیلی از بازیکنان موقعیت از دست می‌دهند مثل هر مهاجم دیگری در تمام دنیا.

برانکو در رابطه با اینکه امیر قلعه‌نویی تصمیم گرفته هر بازیکنی که کارت بی‌مورد می‌گیرد را جریمه کند، اظهار داشت: این یک موضوع عادی است. ما هم اگر بازیکنی از تیم‌مان بی‌مورد کارتی دریافت کند او را جریمه می‌کنیم. قبل از هر چیز این اتفاق به خاطر رعایت بازی جوانمردانه می‌افتم. اما اگر این مسئله در خدمت تیم برای بازی باشد، با جریمه روبه‌رو نخواهند شد.

وی در مورد اینکه زمانی در رابطه با بازی متکبرانه پرسپولیس صحبت کرده و آیا این دخالت کار تیمش محسوب نمی‌شود، عنوان کرد: این مسئله برای ما مهم نیست. آنها حق شادی دارند و بعد از کسب پیروزی این حرف‌ها را می‌زنند. این مسائل اهمیتی برای ما ندارد.

برانکو در پاسخ به این سوال که قبول دارید ماهینی نتوانست جای خالی کامیابی‌نیا را پر کند، گفت: طبیعی است که کمال در پست هافبک دفاعی بهتر است همان‌طور که ماهینی در پست دفاع راست از کامیابی‌نیا بهتر خواهد بود. بعضی مواقع مجبور می‌شویم فقط یک راه را انتخاب کنیم. من از فرشاد احمدزاده و ماهینی کاملا راضی‌ام و شما باید دقت کنید که ما با استقلال بازی داشتیم چون این تیم بازیکنان خوبی دارد و آنها هم باید در زمین فوتبال بازی کنند. فقط ما نبودیم که باید فوتبال بازی می‌کردیم البته باز هم تأکید می‌کنم که استقلال در نیمه دوم از وسط زمین هم رد نشد. اما باید قبول کنیم که ما در زدن ضربات آخر آرامش نداشتیم و در اینگونه بازیها از یک فرصت کوچک باید نهایت استفاده را برد.

خبرنگاری درباره وضعیت محمد انصاری از برانکو پرسید که وی پاسخ داد: خوشحالم که از انصاری سوال کردید چون اگر نمی‌پرسیدید انگار نه انگار که اتفاقی افتاده است؛ یک تماشاگر یا گروهی از تماشاگران با سنگ به پیشانی این بازیکن زدند و خدا را شکر که او بینایی‌اش را از دست نداد. خوشبختانه انصاری فقط ضربه مغزی خفیف کرده و جدی نبوده اما ممکن بود با ضربه سنگ به پیشانی وی، او معلول شود. امیدوارم باشگاه به خاطر این اتفاق شکایت کند و ما ۹۹ درصد انصاری را در بازی با سپاهان در اختیار نخواهیم داشت. ربیع‌خواه هم تا آنجا که در توانش است برای ما تلاش می‌کند.

وی درخصوص درگیری که بین رحمتی و حسینی رخ داد و قضاوت داور گفت: داوری خوب کار کرد و اینکه یک دقیقه را گرفت یا نگرفت در حیطه وظایف من نیست اما این بار اول نبود که رحمتی چنین رفتارهایی از خودش نشان می‌داد.

در این لحظه خبرنگاری درخصوص ناراحتی لیدرها از بعضی از بازیکنان سوال کرد و مدعی شد که بعد از پایان بازی درگیری هم بین آنها و بازیکنان به وجود آمد که برانکو با تعجب گفت: اصلا نمی‌دانم در مورد چه مسئله‌ای حرف می‌زنید! مهمترین مسئله برای من هواداران هستند؛ من با آنها ارتباط دارم و دیدید که بعد از بازی چه رفتاری با ما کردند. خود من هم از باخت حالم خوب نبود ولی به سمت آنها رفتم چون باید آنها را درک کنم. فکر هم نمی‌کنم کسی با کسی درگیر شده باشد؛ چه بازیکنان و چه هواداران.

برانکو در پاسخ به این موضوع که پرسپولیس افراد بزرگی چون پروین، کاشانی، محرمی و... را دارد و مهدی طارمی امروز پستی را در اینستاگرامش منتشر کرده که هرکس از ما انتقاد کند پرسپولیسی نیست، گفت: من اینستاگرام بازیکنان را نگاه نمی‌کنم و نمی‌دانم آنها چه می‌نویسند اما انتقاد همیشه طبیعی است. قرار نیست فوتبال همیشه روی خوب داشته باشد. بد و خوب باید با این ورزش زندگی کنیم و کنار بیاییم. فوتبال فقط تعریف و تمجید نیست. من همیشه با بازیکنانم حرف می‌زنم حال با یکی بیشتر و با یکی کمتر. شانسی که دارم این است که خارجی هستم و بلد نیستم فارسی بخوانم.

برانکو در مورد اینکه سامان نریمان‌جهان خیلی به استقلال گل زده و چرا او را به زمین نیاورد، گفت: به خاطر اینکه تشخیص دادم نفراتی که در زمین حضور دارند می‌توانند عملکرد خوبی داشته باشند. در چنین بازی سختی اعتماد کردن بسیار سخت است و اینکه آیا بازیکن می‌تواند کار را در بیاورد یا نه. نریمان‌جهان بیشتر بازیکن ضدحمله است و او گل‌هایش را در ضدحملات به استقلال زده است. اما ما دیروز باید در 30 متری دروازه به آنها فشار می‌آوردیم.

برانکو در مورد اینکه خیلی‌ها تعویض رامین رضاییان را کار درستی دانستند و خیلی‌ها هم نسبت به این کار انتقاد کردند، گفت: ما علی علیپور را به زمین فرستادیم به خاطر اینکه روی او برنامه داشتیم. علیپور خیلی خوب سر می‌زند و به خوبی فشار وارد می‌کند. در امر تعویض همیشه مخالف و موافق وجود دارد. این مسائل از سوی رسانه‌ها ترسیم می‌شود و آنها حق این کار را دارند این تفسیرات کار بدی نیست و یکی از مسائلی که فوتبال را زیبا می‌کند همین مسائل است.

وی در پایان گفت: می‌دانید کرواسی 4 و نیم میلیون جمعیت دارد و چند نفر از آنها مربی هستند؟ همه این 4 و نیم میلیون نفر مربی هستند.

لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/73776
captcha
تازه ها
بیشتر