فوتبال ایران / شناسه خبر: 73750 / تاریخ انتشار : 1395/11/24 17:51
|
استقلال 3 – پرسپولیس 2

برانکو کیش داد، منصوریان مات کرد

استقلال با نمایشی حساب شده و با تدبیر فنی، پرسپولیس را در بسیاری از دقایق بازی سردرگم کرد و یک پیروزی خاطره‌انگیز را به نام خود نوشت.

ایران ورزشی آنلاین / یکشنبه 24/11/95، هفته بیست و یکم از شانزدهمین دوره لیگ برتر، ورزشگاه آزادی، ساعت:15، تماشاگر:77 هزار نفر

استقلال 3

گل ها:فرشید اسماعیلی(17)،علی قربانی(19) و کاوه رضایی(44)

پرسپولیس 2

گل ها:سروش رفیعی(5) و سیجلال حسینی(2+90)

داور:علیرضا فعانی / کمک ها:محمدرضا ابوالفضلی و سعید علی نژادیان

اخطار:حسین ماهینی (پرسپولیس)،امید ابراهیمی، رابسون جانواریو، فرشید اسماعیلی(استقلال)

اخراج:سیدمهدی رحمتی(2+90 استقلال)سیدجلال حسینی( بعد از سوت پایان)

بازیکن برتر:فرشید اسماعیلی(استقلال)

استقلال: سید مهدی رحمتی(7)، خسرو حیدری(4)، لئوناردو پادوانی(8)، رابسون جانواریو(8)، میلاد زکی پور(6)، امید ابراهیمی(6)، بهنام برزای(5)، امید نورافکن(7/5)، فرشید اسماعیلی(8)( فرشید باقری 86)، علی قربانی(7)( مجید حسینی61)(6) و کاوه رضایی(7)

سرمربی:علیرضا منصوریان

پرسپولیس: علیرضا بیرانوند(2)، صادق محرمی(6)، سیدجلال حسینی(4)، محمد انصاری(2)، فرشاد احمدزاده(3)، حسین ماهینی(2)، رامین رضاییان(3/5)( علی علیپور 67)، محسن مسلمان(5)، سروش رفیعی(5)، وحید امیری (5)و مهدی طارمی(4)

سرمربی:برانکو ایوانکوویچ

ایران ورزشی- این یک شهراورد واقعی بود؛ پرگل ، هیجانی و البته غافلگیر کننده.در حالی که پرسپولیسی ها روی برد این بازی حساب کرده بودند و برخی از استقلالی ها با وجود خرید بلیت به ورزشگاه نرفتند اما تیم جوان منصوریان ، تیم مغرور برانکو را غافلگیر کرد .

نیمه اول یک نیمه طوفانی بود .طوفانی که پرسپولیس آغازش کرد و سپس استقلال ادامه اش داد تا باد برانکو و تمیش را با خود ببرد.

5 دقیقه نخست بازی پرپسولیس به استقلال توپ نداد و مثل همیشه بازی را در اختیار گرفت .استقلال هم خطا نکرد و بازی جریان داشت  تا اولین موقعیت سرخ ها تبدیل به گل شود.دقیقه 5 بود که یک و دوی امیری ومسلمان باعث شد تا مسلمان پاس به جلوی زیبایی را داخل محوطه جریمه حریف بفرستد و سروش رفیعی با ضربه ای دقیق جلوتر از رضاییان اولین گلزن شهرآورد باشد.

پرسپولیس بعد از این گل هم سواربر بازی بود و دقیقه 11 می توانست به گل دوم برسد.در این لحظه سانتر امیری از چپ با ضربه سر طارمی  همراه شد که توپ با اختلافی کم روی سقف دروازه فرود آمد .

بعد از 15 دقیقه استقلال جلو آمد و در دومین حمله همه جانبه به گل رسید.در این لحظه بعد از سانتر آبی ها و دفع اشتباه  محمد انصاری توپ به فرشید اسماعیلی رسید تا این بازیکن با کنترل و شوت دیدنی دروازه بیرانوند را باز کند.بیرانوند و مدافعان پرسپولیس در این صحنه فقطز تماشاگر بودند.

دو دقیقه بعد از این گل پرسپولیس که گیج و دستپاچه به نظر می رسید مشت دوم را هم خورد.در این لحظه عدم تمرکز مدافعان پرسپولیس باعث شد تا سانتر اسماعیلی با ضربه سر دقیق قربانی همراه شود و تیم منصوریان از حریفش جلو بیافتد.

پرسپولیس که کاملا شوکه و بهم ریخته به نظر می رسید چند دقیقه ای در زمین گیج  و مبوهوت مانده بود تا اینکه بعد از دقیقی تعادل دوباره بازی را در اختیار گرفت.

دقیقه 30 طارمی بار دیگر با ضربه سر می توانست درواز ه رحمتی را باز کند اما  توپ با اختلاف کمی بیرون رفت.یک دقیقه بعد هم شوت طارمی جالب نبود.از آن سو ضد حمله استقلال بار دیگر دروازه بیرانوند را تهید کرد که این بار  قربانی قدردان این موقعیت خوب نبود .

پرسپولیس در 5 دقیقه پایانی هم حملاتی احساسی  روی دروازه حریف پی ریزی کرد .دقیقه 41 ضربه ایستگاهی رضاییان پرسپولیس را تا آستانه گل پیش برد اما او هم بدشانس بود.فقط یک دقیقه تا پایان نیمه اول مانده بود که پرسپولس با یک ضدحمله دیگر باز هم شوکه شد.

در این لحظه پاس عمقی نورافکن به کاوه رضایی رسید و این مهاجم با برداشتن انصاری از پیش روی خود و ضربه پای چپ بیرانوند را برای بار سوم تسلیم کرد تا پرسپولیس با باختی سنگین به رختکن برود.

نیمه دوم بدون تغییری در ترکیب پرسپولیس آغاز شد  و 6 دقیقه از شروع بازی گذشته بود  که اولین موقیعت سرخ ها با  ضربه سر طارمی هدر رفت .البته در تغییر جهت توپ پادووانی موثربود .دقیقه 57 سروش رفیعی با پاس عمقی رفیعی ، طارمی صاحب موققعیت شد که در شرایط تک به تک  رحمتی برنده این دوئل بود و با پا مانع از گلزنی سرخ ها شد.

بعد از این موقعیت و با وجود یکطرفه شدن بازی و تدافعی شدن استقلال ، پرسپولیس در ساختن موقعیت گلزنی مشکل داشت.در این لحظات  تعویض های دو تیم آغاز شد  و استقلال با محکمتر کردن خط دفاعی اش تمام منافذ را بست  تا پرسپولیس با وجود در اختیار داشتن توپ راهی به سوی دروازه حریفش پیدا نکند.

به دنبال تمرکز زیاد استقلال روی فاز دفاع، پرسپولیس از دقیقه 57  تا 87 یعنی به مدت 30دقیقه موفق به خلق موقعیت نشد .دقیقه 87  بعد از چند کرنر و ارسال مستقیم بازیکنان پرسپولیس از جناحین  ضربه سر سیدجلال حسینی تیر دروازه رحمتی را لرزاند  در برگشت هم طارمی نتوانست دروازه حریف را باز کند .

بعد از این لحظات بازی با مصدومیت رحمتی به جنجال کشیده شد اما در دقیقه 2+90 با پرتاب اوت دستی بلند وحید امیری ، سیدجلال حسینی با ضربه سر  دروازه رحمتی را باز کرد و البته پیش از ضربه‌اش بازیکن استقلال را با خطا هل داد. بعد از این گل با اخراج رحمتی استقلال ده نفره شد و تعویضی هم نداشت تا انجام دهد و حسینی به دروازه رفت اما پرسپولیس فرصتی برای جبران نداشت و استقلال برنده شد.

captcha
تازه ها
بیشتر