فوتبال ایران / شناسه خبر: 73741 / تاریخ انتشار : 1395/11/23 18:01
|

قدرت‌نمایی تراکتور / ۴ گل به ذوب، پیام به پرسپولیس

تراکتورسازی دوباره خودی نشان داد تا هم هوادارنش را امیدوار کند و هم به حریفانش بگوید هنوز مدعی است، همچنان می‌جنگد و با کوچک‌ترین غفلت چه بسا به صدر برگردد. این پیامی به پرسپولیس هم بود.

ایران ورزشی آنلاین /  امیر قلعه‌نویی و شاگردانش پس از دو هفته ناکامی و کسب تنها یک امتیاز، باخت پُر گل اخیر مقابل پرسپولیس را برابر ذوب‌آهن جبران کردند و با 4 گل محمد ایران‌پوریان(7)، لوسیانو ادینیو(31)، محمد ابراهیمی(39) و مهدی کیانی(4+90) در مقابل تک گل مهدی رجب‌زاده(35) کار بزرگی رقم زدند و به برد مهمی رسیدند؛ تراکتور با این پیروزی به 6 امتیازی پرسپولیس که یک بازی کمتر از آنها دارد، رسید تا همچنان امیدش به قهرمانی زنده بماند.

ذوب آهن پس از باخت هفته قبل به صبای قم این بار از تراکتورسازی شکست خورد تا فرصت صعود موقت به رده سوم را هم از دست بدهد و استقلال را یک روز قبل از دربی در جایگاه سومی نگه دارد.


هفته بیست و یکم لیگ برتر / تاریخ: 95/11/23 ؛ ساعت: 15
استادیوم: یادگار امام تبریز / تماشاگر: حدود 6 هزار نفر
داور: سیدمهدی سیدعلی / کمک‌ها: علی میرزابیگی، هادی طوسی و شاهو اصلانی / ناظر: نادر جعفری

 


تراکتورسازی: محمدرضا اخباری، هادی محمدی، محمد ایران‌پوریان، سعید آقایی، محمدرضا مهدی‌زاده، مهدی کیانی، کرار جاسم، شهرام گودرزی، محمد ابراهیمی(79- سید فاخر تهامی) و لوسیانو ادینیو(67- مهدی شریفی)

سرمربی: امیر قلعه‌نویی


ذوب‌آهن: رشید مظاهری، محمد نژادمهدی، وحمد محمدزاده(74- جری بنگستون)، علی حمام، مهران درخشان‌مهر(82- مهرداد قنبری)، مهدی مهدی‌پور، دانیال اسماعیلی‌فر، سید محمدرضا حسینی، احسان پهلوان، مهدی رجب‌زاده(86- ربیع عطایا) و مرتضی تبریزی

سرمربی: سید مجتبی حسینی

 

اخطار:

وحید محمدزاده(3) از ذوب‌آهن

هادی محمدی(1+45) لوسیانو ادینیو(56) از تراکتورسازی

 

شرح گل‌ها:

تراکتورسازی 1- ذوب‌آهن صفر(دقیقه 7: محمد ایران‌پوریان): بهترین فرصت گلزنی برای تراکتوری‌ها از روی نقطه پنالتی را ایران‌پوریان به وسط دروازه ذوب زد تا مظاهری بعد از دو واکنش خوب این بار ناکام بماند.

تراکتورسازی 2- ذوب‌آهن صفر(دقیقه 31: لوسیانو ادینیو): فرار ادینیو به قلب دفاع ذوب‌آهن بعد از پاس بلند از زمین خودی موقعیت دیگری برای تراکتورسازی فراهم آورد که محمدی‌زاده به صورت ناقص توپ را دفع کرد اما دوباره لوسیانو صاحب توپ شود تا با یک سر توپ زیبا و شوت پای چپ زمینی دومین گل را به ثمر رساند.

تراکتورسازی 2- ذوب‌آهن 1(دقیقه 35: مهدی رجب‌زاده): ضربه آزاد پشت محوطه ذوب‌آهن را رجب‌زاده به زیبایی با عبور از روی سر دیواره دفاعی به کنج دروازه اخباری فرستاد.

تراکتورسازی 3- ذوب‌آهن 1(دقیقه 39: محمد ابراهیمی): ابراهیمی پشت محوطه جریمه ذوب‌آهن در مقابل چهار مدافع این تیم صاحب توپ شد که با یک چرخش زیبا و شوت فنی و بغل پای تماشایی سومین گل تراکتورسازی را زد.

تراکتورسازی 4- ذوب‌آهن 1(دقیقه 4+90: مهدی کیانی): در حالی که ذوبی‌ها به دنبال زدن گل دوم بودند تراکتور دست به ضد حمله زد و کیانی پشت محوطه جریمه صاحب موقعیت شد و وقتی دید مظاهری کمی از دروازه بیرون آمده با ضربه بیرون پای دیدنی چهارمین بار او را مغلوب کرد.

 


تراکتورسازی برخلاف بازی قبل برابر پرسپولیس امروز از همان دقایق ابتدایی مقابل ذوب‌آهن نمایش هجومی‌ای داشت و خطرساز ظاهر شد که دو واکنش تماشایی مظاهری آنها را از رسیدن به گل ناکام گذاشت اما در دقیقه 7 پنالتی ایران‌پوریان دروازه ذوب‌آهن را باز کرد؛ پس از این گل ذوب‌آهن رفته رفته سوار بر بازی شد و قصد خلق موقعیت داشت که مدافعان تراکتور اجازه گلزنی به آنها نمی‌دادند؛ ارسال از دو سمت زمین در دستور کار تیم مجتی حسینی قرار داشت ولی این تاکتیک هم کارساز نبود تا تراکتورسازی دومین گل را در دقیقه 31 روی یک ضد حمله سریع و ضربه تماشایی لوسیانو بزند؛ ذوبی‌ها که نمی‌خواستند بازنده این مسابقه باشند در زمین تراکتور توپ را به گردش درآوردند و موفق شدند روی ضربه آزاد تماشایی رجب‌زاده اختلاف را به حداقل برسانند اما شادی آنها خیلی دوام نداشت و شوت فنی و دیدنی ابراهیمی دوباره فاصله را به عدد 2 رساند؛ پس از این گل دو تیم کار خاصی انجام ندادند و توپ در میانه زمین گردش داشت تا نیمه اول را شاگردان قلعه‌نویی با حساب 3 بر یک تمام کنند.


ذوبی‌ها که به دنبال جبران گل خورده بودند نیمه دوم را با حملات پیاپی آغاز کرد ولی بی‌دقتی بازیکنان این تیم در زدن ضربات آخر آنها را به گل نرساند؛ هافبک‌های تراکتورسازی با گردش توپ اجازه موقعیت‌سازی خطرناک به بازیکنان ذوب نمی‌دادند اما رفته رفته تغییرات حسینی در ترکیب موجب شد دوباره آنها فرصت‌سازی کردند که اگر بی‌دقتی تبریزی و بنگستون در مقابل دروازه خالی تراکتور نبود اختلاف گل کمتر می‌شد؛ تراکتور هم که بیشتر عقب نشسته بود روی ضد حملات یکی، دو موقعیت خلق کرد اما در آخرین دقایق شوت کیانی گل چهارم را برای آنها رقم زد تا حملات ذوب‌آهن هم دیگر اثری نداشته باشد و این دیدار با نتیجه 4 بر یک به سود سرخ پوشان تبریزی خاتمه پیدا کند.

 

بهترین بازیکن

مهدی کیانی هافبک میانی تراکتورسازی در مقابل هافبک‌های خلاق ذوب‌آهن، میانه زمین را دراختیار گرفته بود و با پاس‌های خطرناک و موقعیت‌سازی‌هایی که انجام می‌داد بارها نشان داد که نبودش در بازی گذشته برابر پرسپولیس که 3 بر صفر شکست خوردند تا چه اندازه اثرگذار و به ضرر تیم قلعه‌نویی بود؛ گل دقایق پایانی زیبای کیانی هم مزد عملکرد خوب‌اش در این دیدار بود.
ضمن اینکه جاسم کرار، محمد ایران‌پوریان و محمد ابراهیمی هم نمایش بدون نقصی در ترکیب تراکتور داشتند.

 

اتفاق ویژه

ذوب‌آهن که دومین خط دفاع برتر لیگ شانزدهم را دراختیار داشت امروز مقابل تمام حملات تراکتورسازی آسیب‌پذیر نشان داد و چهار بار دروازه‌اش باز شد تا تعداد گل‌های خورده آنها در این فصل به عدد 18 برسد.
ضمن اینکه با پیروزی تراکتورسازی، تمام تیم‌های تبریزی در هفته بیست و یکم به برتری رسیدند که این اتفاق در لیگ شانزدهم رخ نداده بود.

لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/73741
captcha
تازه ها
بیشتر