فوتبال ایران / شناسه خبر: 73736 / تاریخ انتشار : 1395/11/23 17:12
|

برانکو: مطمئنم استقلال با حمله شروع می‌کند / ۳ بازیکن ما را بگیرند، با ۷ نفر می‌جنگیم

منصوریان گفته که می خواهد دفاعی بازی کند؟ فلسفه داخل زمین است. این صحبت‌ها را به یک نفر دیگر قالب کنید و من مطمئن هستم آنها در 20 دقیقه آغازین حمله خواهند کرد.

ایران ورزشی آنلاین / برانکو ایوانکوویچ که اکنون تیمش با فاصله ٩ امتیازى نسبت به تراکتورسازی در صدر جدول قرار دارد به تشریح شرایط سرخپوشان پرداخت. او ضمن تمجید از این شهرآورد بزرگ، هواداران را به یک بازى مهیج دعوت کرد. متن نشست خبرى برانکو ایوانکوویچ را در ادامه می‌خوانید.

 

خوشحالم در این نمایش بزرگ حضور داریم

همیشه به بازیکنانم می گویم که افتخار بزرگی است که می توانیم در دربی بازی کنیم. می خواهم شوق، رضایت و انرژی خود را در این بازی نشان دهند. طبعا هواداران نیز این موضوع را متوجه شده اند و خوشحالم در این نمایش بزرگ حضور داریم. بزرگترین بازی لیگ ایران و با بیشترین تماشاگران در کل دنیا این دیدار را انجام خواهیم داد. در چنین شرایطی نیازی نیست که من به بازیکنانم انگیزه مضاعف بدهم.

 

به استقلال تبریک می‌گویم

فضای این دربی کاملا متفاوت نسبت به دربی قبل است. چون هم استقلال و هم ما بعد از 5-6 برد متوالی به این بازی می آییم. استقلال که به لیگ قهرمانان آسیا راه یافته و باید به آنها بار دیگر تبریک بگویم و مطمئن هستم یک نمایش و جنگ ورزشی در پیش خواهیم داشت. هواداران پرشور دو تیم نیز در آن نقش خواهند داشت و تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا در روند بردهای اخیر باقی بمانیم و استقلال نیز این هدف را دارد.

 

ربیع‌خواه هست و کمال نیست

در تیم من همه در سلامت هستند و آقای ربیع خواه نیز به تمرینات رسیده. تنها کسی که فعلا در جمع ما نخواهد بود آقای کامیابی نیا است که به دلیل محرومیت او را در اختیار نخواهیم داشت. جای کمال برای ما خیلی خالی است و برای ما بازیکن مهمی است. شاید می توانم به جرات بگویم او بین بهترین بازیکنان ما بوده. اما ما متکی به فرد نیستیم و هر کس نباشد مشکلی برای ما ایجاد نخواهد شد.

 

استقلالی‌ها حق دارند نسبت به برد خوش بین باشند

الان استقلال اعتماد بنفس خوبی دارد و نسبت به دربی قبلی وضعیت بهتری دارند و همه این بردهای اخیر و از جمله موفقیت برابر السد، تغییراتی در تیم با جوانگرایی داشتند و با انگیزه متفاوتی برابر ما قرار خواهند گرفت و حق دارند نسبت به برد خوش بین باشند.

 

شام مشترک و ذهنیت برای مساوی رسیدن بازی؟

قطعا این درست نیست. هر کس هر جور بخواهد می تواند فکر کند. این خواست اسپانسر بوده و البته من موافق نبودم و البته در حیطه اختیارات من نبود. این گردهمایی ها می تواند تمرکز را برهم بزند. رفاقت و عشق از الان برای من معنایی ندارد و بعد از بازی دوباره دوست می شویم.

 

رکورد منصوریان در شکست ناپذیری برابر پرسپولیس

من به رکوردها فکر نمی کنم. آنها بیایند یا نیایند و رکورد باشند یا نباشند من به بازی بعدی فکر می کنم و اینکه بهتر بازی کنیم و مطمئنا به برد فکر می کنم و این تنها هدف ماست.

 

اسرار تیم منصوریان را فاش نکنید

 خبرنگاری عنوان کرد که منصوریان ادعا کرده با مهار 3 بازیکن اصلی پرسپولیس در دربی پیروز می‌شود. برانکو در پاسخ گفت: خیلی خوب؛ ما فردا بازی را 11 نفره آغاز می‌کنیم و با 7 نفر باقیمانده به استقلال ضربه می‌زنیم. خوشحالم که ضعف استقلال را به من می گویید و اطلاعاتی در مورد این مساله دارید.  اما باعث نگرانی منصوریان می شوید که اسرار تیمش را فاش می کنید. ما می توانیم تا فردا در خصوص ضعف و قدرت صحبت کنیم اما بازیکنان تعیین کننده هستند. واکنش های آنها تعیین کننده است، مقابل 100 هزار نفر و در 90 دقیقه خیلی سخت است اما بابت اطلاعاتی که دادید ممنونیم.

 

جوانان استقلال عملکرد خوبی به جا گذاشتند

این ضعف نیست و در نهایت بازیکنان جوانی که ما هم داریم این شرایط را داشتند. بازیکنان جوان استقلال برابر السد برابر 100 هزار نفر عملکرد خوبی به جا گذاشتند. من به عنوان مربی و بازیکن قدیمی این را می دانم که انگیزه و رویایی بزرگتر از این وجود ندارد که بخواهیم برابر 100 هزار نفر بازی کنند. این یک رویا است که خیلی ها خواب آن را می بینیم و مطمئن باشید این مساله باعث می شود آنها بیش از 100 درصد توان خواهند گذاشت.

 

خیلی احترام برای استقلال قائل هستم

هم من و هم بازیکنانم برای استقلال احترام زیادی قائل هستیم. یک مثال کوچک بزنم، اگر انصاری رزرو آنها باشد. بارها شده که بازیکن سرنوشت ساز آنها در دربی های گذشته بود. همینطور کاوه رضایی و اسامی دیگر را نمی گویم. خیلی احترام برای آنها قائل هستم و نتایج اخیر آنها نشان دهنده این است. ما اما نشان دادیم تیم عالی داریم و فضای فوق العاده ای بین بازیکنانم وجود دارد و سزاوار این رده هستیم. از ابتدای فصل این مساله را صحبت کردم و اهداف مان را مشخص کردم و این را پنهان نمی کنیم و هر بازی مقابل تراکتور یا هر تیم دیگر در خانه یا بیرون فقط یک هدف داریم، برد، بازی خوب و در کنار هواداران شادی را عرضه کنیم. البته می دانیم همیشه امکان آن نیست اما این هدف همیشگی ماست.

 

برنامه مسابقات برای همه تیم‌ها سخت است

برنامه مسابقات را پرسپولیس تدوین نکرده و ما هم بلافاصله بعد از این بازی برابر سپاهان قرار خواهیم گرفت که آنها هم سه روز پیش برابر ماشین قرار گرفته بودند و این مساله نشان می دهد تدوین برنامه دست ما نیست و همه ما در این مساله مشترک هستیم.

 

بازی دفاعی استقلال و راهکار پرسپولیس

آقای منصوریان این مساله را گفته که می خواهد دفاعی بازی کند؟ شما جام حذفی بازی بارسلونا و اتلتیکو را دیدید؟ فلسفه دفاعی اتلتیکو؟ فلسفه داخل زمین است. این صحبت‌ها را به یک نفر دیگر قالب کنید و من مطمئن هستم آنها در 20 دقیقه اول به ما حمله خواهند کرد و تحت فشارمان قرار می دهند!

 

دربی بازی خاصی است

بازی ای که واقعا نمی توان گفت معیار و قانون خاصی داشته باشد. تقریبا دو سال پیش که آمدم، استقلال برای قهرمانی می جنگید و پرسپولیس برای بقا. آخرین بازی که کردم پرسپولیس در حال جنگ برای بقا استقلال را برد. منظورم این است که نمی توان گفت کدام تیم بهتر است و تیمی که بهتر است برنده خواهد بود. بازیکنان باید قلب داغ و ذهن خنک داشته باشند تا به نتیجه برسند.

 

مقابله با بازی های بسته

بازی مقابل تیمی که بسته بازی می کند همیشه مشکل است. نه تنها پرسپولیس برای هر تیمی در دنیا. آنجاست که مشخص می شود تیم چه برنامه ای دارد. ما تاکنون نشان دادیم که راه حل داریم. دربی اخیرمان شاید 10 موقعیت خطرناک و نیمه خطرناک داشتیم و یا اگر خاطرتان بیاورم دربی 4-2 را زمانی که بدون گل بودیم از نظر آماری این دربی اخیر را خیلی بهتر بودیم. اما خب خوشحالم بابت اینکه گفتید ضعف های کمی داریم.

 

ما تاکنون بهترین بودیم

من فقط می توانم بخندم بابت این اظهارات. ما تاکنون بهترین بودیم و دوست داریم یک نفر بیاید و بگوید این بازی را بدون استحقاق برنده شدیم یا داور کمک کرده. من افتخار می کنم بابت عملکرد بازیکنانم و متاسقم بابت این اظهارات که می خواهند شایستگی تیمم در صدر را زیر سوال ببرند. مطمئن هستم همانطور که شروع کردیم به بهترین نحو به پایان خواهیم رساند و به هدف مان می رسیم.

captcha
تازه ها
بیشتر