فوتبال ایران / شناسه خبر: 73735 / تاریخ انتشار : 1395/11/23 16:37
|
اگر ببریم، نمی‌گویم از برانکو بهترم

منصوریان: دوست دارم پرسپولیس از دقیقه یک حمله کند / جایگاه قرمزها را به هم می‌زنیم

شاید دفاع کردم و شاید حمله کردم و شاید در وسط زمین ماندم. در عین حال من هم امیدوارم آقای برانکو از دقیقه یک به ما حمله کند.

ایران ورزشی آنلاین / علیرضا منصوریان یک روز پیش از شهرآورد مقابل خبرنگاران نشست و در مصاحبه‌اش تلاش کرد تا مشت خود را برای حریف بسته نگه‌دارد. او با این جمله‌ها نشست خبری‌اش را شروع کرد: «فردا برای تیم ما و جوانان یک نقطه عطف خواهد بود. جوانان ما مسیر خوبی را دنبال می کنند و امیدوارم ادامه بدهیم. رقیب دیرینه هم شرایط خوبی دارد و نوید بازی خوبی می دهد.»


وضعیت مصدومان
خبر خوب این است که آسیب دیدگی وریا آنچنان که فکر می کردیم نیست و اگر تا فردا سلامت او را تیم پزشکی تایید کند در لیست قرار خواهد گرفت. مگویان را نخواهیم داشت واز انصاری نیز در صورت نیاز استفاده خواهیم کرد.

 

شناخت از پرسپولیس
ما بعد از السد کار آنالیز را روی پرسپولیس گذاشتیم. کاملا این تیم را می شناسیم و نفر به نفر می شناسیم. ایده های برانکو برای ما قابل احترام است و ما با سروش و دیگر بازیکنان بازی نداریم و روی تمام بازیکنان باید کار کنیم.


افق روشنی تعریف کردیم
ما در تیم مان چیزی به اسم غرور نداریم و تعریفی از غرور ندیدم. افق روشنی تعریف کردیم و پلکانی به این هدف خواهیم رسید و همانطور که گفتم دربی برای ما نقطه عطف خواهد بود. ما خیلی خوش بین خواهیم بود. در بازی با السد هم حرکت اضافه در بین بازیکنان وجود نداشت. بچه های ما فارغ از غرور برای این بازی مهیا شده اند.

 

اصل این مهمانی جالب نبود
من در همان مهمانی و شب نشینی اعلام کردم که با توجه به اینکه باید 24 بهمن روبروی هم قرار بگیریم اگر اسپانسر مشترک نداشتیم اصل این مهمانی جالب نبود. فردا خواهید دید که بازیکنان استقلال و پرسپولیس بی رحم برابر هم قرار خواهند گرفت و من نیز با برانکو دوست هستیم اما به احترام اسپانسر در این مهمانی حاضر شدیم.

 

ما در بازی رفت هم دست و پا بسته نبودیم

در بازی رفت هم دست و پا بسته نبودیم. در تعداد موقعیت ها هم اگر توپ کاوه گل می شد شرایط عوض می شد و ما برنده بازی می شدیم. نسبت به قبل خیلی بهتر هستیم و از دربی رفت چند بازیکن تغییر یافته و دربی فردا 50-50 است. در عین حال که رقیب ماست با تمام احترامی که برای آنها قائلیم جایگاه آنها خیلی خوب است و ما می رویم که جایگاه را بهم بریزیم. در خصوص هجمه باید بگویم از شروع فصل بوده و جلوی السد هم گفتم وقتی سرمربی استقلال و پرسپولیس هستی نمی توانی از یک برد خوشحال باشی و بازی بعدی خیلی زود فرا می رسد. در بازی فردا باید باهوش و زیرک باشیم و آنها در طول این هفته خیلی خوب تمرین کرده‌اند.


چند موی صورتم سفیدتر شده
نسبت به دربی قبل چند موی صورتم سفیدتر شده. آن دربی اولم بود و طبیعی بود. امیدوارم بازیکنانم انرژی ای که در بازی با السد داشتند رها کنند موفق خواهند شد.

 

ما قدرتمندترین تیم آنالیز را داریم
هر وقت پرسپولیس را بردیم گفتند از کی روش تاکتیک گرفتند. از این موضوع خارج شوید. یکی از سایت ها آنالیز بازی الشحانیه را زده بود و باید بگویم ما قدرتمندترین تیم آنالیز را داریم. آقای کی روش اکنون کجاست؟ آفریقاست یا پرتغال؟ از این مسائل دور شوید. ما فقط با تیم آنالیز خودمان هماهنگ می شویم. یک تیم فنی کامل داریم و با ایده های خودمان خارج می شویم و از تجربیاتی که داریم استفاده می کنیم. درباره رکوردم مقابل پرسپولیس هم باید بگویم من به رکورد اعتقاد ندارم و توجهی به آن ندارم. من هیچ وقت منکر خوب بودن آقای برانکو و توانایی هایش نمی شوم. اگر فردا ببریم هم نمی گویم بهتر از او هستم و از شانس 90 دقیقه ای استفاده کنیم. او سرمربی من در تیم ملی بوده و برایش احترام خاصی قائل هستیم.

 

دربی فضایش متفاوت است
دربی جای باتجربه هاست و این اعتقاد من هم هست. السد برای ما یک پیش دربی بود و بازیکنان باتجربه شده اند. دربی فضایش متفاوت است و هواداران 50-50 هستند. وقتی بچه هایم تنه شان به تنه ژاوی و بقیه ستاره های این تیم برخورد کرد خیالم راحت شد و آنها نیز باتجربه شده اند.

 

جنگ مازندرانی در دربی
ترکیب ما مشخص نیست و معلوم نیست زکی پور بخواهد شروع کند. اگر بخواهد شروع کند برخورد دو مازندرانی (رامین رضاییان) است. وحید امیری هم در سمت مخالف نیز فوق العاده کار کرده و ما تمرکزمان را باید روی تمام بازیکنان قرار خواهیم داد.

 

دربی بیش از سه امتیاز دارد
من هم می گویم که سه امتیاز دارد اما برای هواداران بیش از سه امتیاز دارد و یک جام ارزش دارد. ما در دور رفت این جام را نصف کردیم. حساسیت دربی ما بیش از جدال الکلاسیکو است. اما اینکه ما فردا احتمالا پرسپولیس را ببریم اینطور نیست که پوئن بیشتری نسبت به دیدار با ماشین سازی بدهند. اما مسلما پوئن و فیدبک های مثبتی افتاد.


بازی فردا نیز به یاد شهدای چوار است
تلخ ترین بازی فوتبال در 40 سال گذشته کشورمان است و فوتبالی که برای شادی انجام شد اما با تلخی تمام شد. بازی فردا نیز به یاد شهدای چوار است. هنوز مادران این شهدا داغدار هستند. یک بار من این مساله را ذهنم شبیه سازی کردم نتوانستم آن را در ذهنم قرار دهم. امیدوارم داغ خانواده آنها سبک تر شود.

 

تلاش کردیم ریکاوری خوبی داشته باشیم
ما خودمان هم نگران بازی السد بودیم چون 30 دقیقه بیشتر بازی کردیم. ما حدود 130 دقیقه بازی کردیم و فاصله کمی تا دربی داشتیم. در این قسمت هنوز گله نسبت به سازمان لیگ وجود دارد. می توانستند روز بازی ما پرسپولیس در جای دیگر بازی کند. ما با 48 ساعت ریکاوری دیرتر و فشار کمتر روی پرسپولیس برابر آنها قرار خواهیم گرفت. ما تلاش کردیم ریکاوری خوبی داشته باشیم و تا حدود 80 درصد به خواسته مان رسیدیم. فردا دربی دوم را در سال 95 انجام خواهیم داد و متفاوت با جدال گذشته ام با نفت برابر این تیم قرار خواهیم گرفت. اکنون هواداران را کنار خودمان خواهیم دید.

 

تفاوت محل تمرین استقلال و پرسپولیس
در مورد تفاوت امکانات باید بگویم ما هیچ امکاناتی نداریم. ما سونا و جکوزی نمی خواهیم و می رویم هتل. ما فقط یک زمین تمرین می خواهیم حتی اگر شده بدون خط کشی و دفتر کار و ... . اینکه پرسپولیس این امکانات را دارد باید الگویی شود. ما با برانکو در این رابطه درد و دل می کردیم، قبول دارید که این دو تیم حدود 60 میلیون هوادار دارد. هم ما وهم پرسپولیس امکانات معمولی تیم های حاشیه خلیج فارس را نداریم. من با رییس باشگاه آقای افتخاری صحبت کردم. ما کمپ ناصرخان حجازی داریم و بعضی از دوستان که لطف دارند و خصوصا آقای شفیعی زاده، قرار شد در سال آینده کمک شود که امکانات را ترتیب دهند.

 

سرنوشت بدنساز انگلیسی
در خصوص بدنساز باید بگویم که ما 6 سال روشی را دنبال می کنیم که بدنساز تنها مجری است. این چهارمین بدنسازی است که ایران را ترک می کند. چون آنها خانواده شان را نمی آورند برای آنها سخت است.


وارد چالش با برانکو نمی شوم 
به نظر آقای برانکو احترام می گذارم و وارد چالش با ایشان  نمی شوم. حداقل 20 تا 30 بازی پرسپولیس را تماشا کردم و این تیم را می شناسم . در بازی فردا شاید دفاع کردم و شاید حمله کردم و شاید در وسط زمین ماندم. در عین حال من هم امیدوارم آقای برانکو از دقیقه یک به ما حمله کند و دوست دارم تیم هجومی پرسپولیس را برابر استقلال  ببینم.

captcha
تازه ها
بیشتر