ورزش جهان / شناسه خبر: 73645 / تاریخ انتشار : 1395/11/18 00:49
|

جام ملت‌های آفریقا/ بازگشت رویایی کامرون برای قهرمانی

کامرون با برتری 2 بر یک مقابل مصر برای پنجمین بار قهرمان آفریقا شد. این در حالی است که در شروع تورنمنت کارشناسان به این تیم جوان بخت زیادی برای قهرمانی نمی‌دادند.

ایران ورزشی آنلاین / کامرون با برتری 2 بر یک مقابل مصر در یک بازی نزدیک برای پنجمین بار قهرمان آفریقا شد. شیرهای رام‌نشدنی در این بازی توانستند انتقام شکست در فینال سال 1984 و 2008 را از فراعنه بگیرند.

در ورزشگاه امیتیه لیبرویل، مصر شروع بهتری داشت و با گل دقیقه 22 محمد الننی با برتری به رختکن رفت. هافبک آرسنال که دو بازی قبلی مصر را به دلیل مصدومیت از دست داده بود، نمایش خوبی داشت و موفق شد با ضربه‌ای دقیق از زاویه بسته دروازه کامرون را باز کند.

کامرون در نیمه دوم تعویض‌های خوبی داشت و موفق شد به بازی برگردد. انکولو، مدافع لیون که جانشین تیکوی مصدوم شده بود در دقیقه 59 با ضربه سر بازی را به تساوی کشاند. کامرون که در نیمه دوم تیم برتر بود به حملاتش ادامه داد و در دقیقه 88 به گل قهرمانی رسید. ونسان ابوبکر که در نیمه دوم به زمین رفته بود روی یک توپ بلند با استپ و ضربه‌ای عالی دروازه ال‌حداری، دروازه 44 ساله مصر را باز کرد. زمان کمتر از آن بود که مصر بتواند کاری کند و کامرون توانست در دقایق باقی‌مانده از گل برتری‌اش دفاع کند.

 

captcha
تازه ها
بیشتر