ورزش ایران / شناسه خبر: 73632 / تاریخ انتشار : 1395/11/17 19:20
|
با تصمیم وزارت امور خارجه برای صدور روادید کشتی گیران آمریکا

جام جهانی کشتی به ایران برگشت

ایران ورزشی آنلاین / با موافقت وزارت امورخارجه برای ورود تیم ملی کشتی آزاد آمریکا به ایران میزبانی مسابقات جام جهانی کشتی به ایران بازگشت. این مسابقات آخر بهمن به میزبانی کرمانشاه برگزار خواهد شد که به دلیل مشکلاتی که برای صادر نشدن ویزا برای تیم ملی آمریکا به وجود آمده بود، احتمال می رفت این میزبانی از ایران گرفته شود اما با تغییر رویه آمریکا در ورود اتباع ایرانی به کشور آمریکا و واکنش دادستان واشنگتن، وزارت امور خارجه هم با صادر شدن ویزا برای تیم ملی کشتی آزاد آمریکا موافقت کرد.

حالا این مسابقات هفته آینده 29 و 30 بهمن با حضور هشت تیم برتر مسابقات جهانی به میزبانی کرمانشاه در ایران برگزار خواهد شد. صبح امروز وزیر امور خارجه کشورمان اعلام کرد: « با توجه به حکم دادگاه آمریکایی و درخواست فدراسیون کشتی ایران برای تیم کشتی آمریکا روادید صادر می‌شود.» ظریف در صفحه شخصی خود نوشت: « در پی حکم دادگاه آمریکایی برای تعلیق ممنوعیت ورود مسلمانان و به درخواست فدراسیون کشتی ایران و فیلا (اتحادیه جهانی کشتی) برای کشتی‌گیران آمریکایی ویزا صادر خواهد شد.»

قدردانی خادم از وزرای ورزش و امور خارجه

بعد از رفع مشکلات ورود تیم ملی کشتی آزاد آمریکا به ایران ، رئیس فدراسیون کشتی از وزرای ورزش و امور خارجه قدردانی کرد. فدراسیون کشتی در نامه ای به دکتر سلطانی فر وزیر محترم ورزش و جوانان از پیگیری های ایشان به منظور صدور روادید تیم کشتی آزاد آمریکا برای حضور در جام جهانی کرمانشاه قدردانی کرد. همچنین فدراسیون کشتی در نامه ای جداگانه به دکتر ظریف وزیر محترم امور خارجه از پیگیری های او به منظور صدور روادید تیم کشتی آزاد آمریکا برای حضور در جام جهانی کرمانشاه قدردانی کرد.

captcha
تازه ها
بیشتر