ورزش ایران / شناسه خبر: 73629 / تاریخ انتشار : 1395/11/17 19:01
|
وزنه برداری چشم و چراغ ورزش است

مرادی: رقابتم با آیان شوخی نیست/ کیانوش فعلا برای برگشت وقت دارد

کیانوش فعلا وقت برای بازگشت دارد و امیدوار هستیم که بعد از مدتی استراحت به اردوی تیم ملی برگردد و در برنامه های فدراسیون جای خود را پیدا کند.

ایران ورزشی آنلاین / رئیس فدراسیون وزنه برداری بعد از سفر پر ماجرای خود به آمریکای مرکزی و تماشای مسابقات پان آمریکن از نزدیک، یک کنفرانس خبری را تشکیل داد تا از ابعاد مختلف این سفر خود رونمایی می کند. علی مرادی در این نشست اعلام کرد که تصمیمش برای رسیدن به کرسی مهم بین المللی در فدراسیون جهانی جدی است و برای رسیدن به این مهم هرکاری خواهد کرد.او همچنین در این نشست خود سعی کرد از مشکلات موجود در وزنه برداری هم بگوید. مشکلاتی که بیشتر مالی بود و البته برخی از مشکلات هم به غیبت ها و سرکشی های کیانوش رستمی بر می گشت که علی مرادی از مدیریت همه ی این مشکلات گفت.  

علی مرادی در ابتدای صحبت های خود به بودجه فدراسیون وزنه برداری اشاره کرد و از کم بودن بودجه  فدراسیونش گلایه کرد:« 75 میلیارد تومان بودجه ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان است و 60 تا 65 میلیارد تومان هم منابع مالی در اختیار کمیته ملی المپیک قرار دارد. سه میلیارد و دویست میلیون تومان توسط وزارت ورزش و دو میلیارد و دویست میلیون تومان از سوی کمیته به فدراسیون وزنه برداری تخصیص داده میشود. تا کنون 75 درصد از وزارت و 68 درصد از کمیته دریافت کرده ایم. به نظر ما این مبلغ با توجه به سهمی که وزنه برداری در افتخارات ورزش کشور دارد ناچیز است و می توان در آن تجدید نظر کرد. با توجه به اینکه بودجه بر اساس برنامه پرداخت می شود برنامه های ما به مراتب منسجم تر است.» از ابتدای این نشست مشخص بود که اولین بحث این نشست ماجرای کیانوش رستمی خواهد بود. موضوعی که رئیس فدراسیون وزنه برداری اعلام کرد، در این باره قاطعیت به خرج خواهد داد:« قوانین مقرارت اردویی تدوین شده است و تمام وزنه برداران باید آن را رعایت کنند. رستمی یک ورزشکار حرفه ای است که با توجه به این ویژگی می‌تواند تعامل خوبی برقرار شود اما باید حرمت سرمربی تیم ملی هم حفظ شود.اگر رستمی از قوانین تبعیت نکند، شانسی برای حضور در مسابقات پیش رو نخواهد داشت.» مرادی همچنین در ادامه از تاکیدش برای حفظ حرمت وزنه بردار نامی و همچنین سرمربی تیم ملی گفت:« احترام هر کسی در جایگاه خودش باید رعایت شود. کیانوش قهرمان ایران است و ما سعی داریم حرمت او حفظ شود و البته سجاد انوشیروانی هم به عنوان سرمربی باید جایگاهش حفظ شود. به همین دلیل هم اعلام می کنم که کیانوش رستمی تا زمانیکه به اردوی تیم ملی به هیچ مسابقه بین المللی اعزام نخواهد شد.»

او در همین باره ادامه داد:« کیانوش فعلا وقت برای بازگشت دارد و امیدوار هستیم که بعد از مدتی استراحت به اردوی تیم ملی برگردد و در برنامه های فدراسیون جای خود را پیدا کند.» رئیس فدراسیون وزنه‌برداری در ادامه به برنامه هایش برای رسیدن به کرسی مهم بین المللی هم گفت:« بنا بر دعوتی که رئیس کنفدراسیون وزنه‌برداری پانامریکن انجام داده بود به این قاره سفر کردیم. پیش از آن هم رایزنی‌هایی را با کنفدراسیون‌های اروپا و آسیا و اقیانوسیه داشتیم. در آنجا مذاکرات خوبی داشتیم و با توجه به اینکه وزنه‌برداری در سطح جهان اعتبار خود را از دست داده و به نوعی کم‌رنگ شده، در خصوص شفاف‌سازی و الگوهایی که طراحی کردیم، به آنها مشورت دادیم.» او با اعلام اینکه قطعا در انتخابات فدراسیون جهانی وزنه برداری حضور خواهد داشت، ادامه داد:« برای حضور در انتخابات فدراسیون جهانی اعلام آمادگی کرده‌ایم که امیدوارم بتوانیم پست‌های مناسب و تأثیرگذار را در اختیار داشته باشیم. موضع ایران را که در حال کمرنگ شدن است تقویت کنیم. برای حضور در انتخابات ریاست، دبیرکلی و هیأت اجرایی کاندید خواهیم شد و در کمیته‌های مختلف نیز نفرات موردنظر خود را معرفی خواهیم کرد.»  او درباره شانس رقابت با تاماش آیان، رئیس فعلی فدراسیون جهانی وزنه‌برداری گفت:‌» ارزیابی‌های متعددی در این خصوص وجود دارد، رقابت در این دوره جدی است، ما هم با برنامه گام به میدان رقابت خواهیم گذاشت. البته حضور در چنین انتخاباتی شانسی نیست و در ورزش امروز ورود به چنین عرصه‌ای نمی‌تواند شانسی باشد، ما هم با برنامه حرکت کردیم و با اتکا به حضور 12 ساله بر کرسی دبیرکلی آسیا و ریاست فدراسیون وزنه‌برداری تصمیم گرفتیم. زمانی که کنفدراسیون آسیا را تحویل گرفتیم، شرایط به‌مراتب پایین‌تری از اروپا داشتیم اما حالا اوضاع برعکس شده است. برنامه جامعی برای انتخابات فدراسیون جهانی داریم که خوشبختانه وزارت ورزش و جوانان هم برای حمایت اعلام آمادگی کرده‌اند. یکی از آسیب های جدی در وزنه‌برداری عدم به‌کارگیری خرد جمعی در سطح 5 قاره است که از این خرد در برگزاری رویدادهای مهمی مانند المپیک استفاده نمی‌شود و تنها در اختیار عده معدودی قرار گرفته است.» مرادی همچنین از برنامه‌هایش برای توسعه وزنه‌برداری بانوان و مذاکراتی در این باره با مسولان فدراسیون جهانی داشت، گفت:« بنا بر نشستی که در مجارستان با رئیس فدراسیون جهانی داشتیم، بحث شد که چرا ایران در این رشته و بانوان فعالیت ندارد. در این خصوص در حال تقویت اساسنامه فدراسیون هستیم،‌ازجمله در نظر گرفتن پست نایب رئیسی بانوان که پس از طی مراحل اداری و تقویت در بدنه اساسنامه فعالیت ورزش بانوان دیده شده است که بحث پوشش هم در آن لحاظ شده است. به‌زودی کلاس مربیگری بانوان هم برگزار خواهد شد که تاکنون استقبالی خوبی از آن شده است که باعث تعجب ما شد. حدود 40 نفر اعلام آمادگی کرده‌اند. در بحث پوشش هم قرار است پوشش طراحی‌شده توسط کشور ما در بازی‌های کشورهای اسلامی مورداستفاده قرار گیرد. سال آینده نیز برگزاری جشنواره نونهالان در بخش دختران را در برنامه داریم.»

captcha
تازه ها
بیشتر