فوتبال ایران / شناسه خبر: 73559 / تاریخ انتشار : 1395/11/15 12:47
|

فاجعه‌ی مدیریت در تراکتور / محرومیت از نقل و انتقالات / استفاده از بازیکنان غیرقانونی

ناکارآمدی مدیران باشگاهها در فوتبال ایران با شدتی بیش از همیشه به چشم می‌آید. تراکتورسازی با مدیران مدعی‌اش از نقل و انتقال زمستانی محروم بوده و از بازیکنان غیرقانونی در لیگ استفاده کرده است.

ایران ورزشی آنلاین / تراکتورسازی تبریز از فعالیت در بازار نقل و انتقالات زمستانی محروم شده است. تراکتورسازان زمانی متوجه این اتفاق شدند که دیشب و در آخرین ساعات پنجره نقل و انتقالات زمستانی  برای دریافت کارت ITC سجاد شهباززاده از سیستم TMS استفاده کردند. قرمزهای تبریزی پس از اینکه از این سیستم بین‌المللی خواستار صدور کارت بازی شهباززاده شدند، متوجه شدند که از سوی فیفا اجازه فعالیت در بازار زمستانی را ندارند.

این اتفاق در حالی رخ داده که باشگاه تراکتورسازی تبریز، پیش از این روز 15 دی ماه در اولین روز نقل و انتقالات فوتبال ایران دو بازیکن را به خدمت گرفته بود و این دو بازیکن یعنی امید عالیشاه، احمد نوراللهی و هاشم بیگ‌زاده برای این تیم در چهار دیدار گذشته به میدان رفته‌اند.

باشگاه استقلال نیز پیش از این از سوی فیفا با این محرومیت رو به رو شده بود اما آبی‌های تهرانی از هیچکدام از خریدهای تازه خود استفاده نکردند تا دردسری برای آنها ایجاد نشود.

تراکتورسازی اجازه جذب شهباززاده را ندارد و دو بازیکن دیگر این تیم یعنی امید عالیشاه، هاشم بیگ‌زاده و احمد نوراللهی بازیکنان غیر مجاز قرمزهای تبریزی محسوب می‌شوند.

این بدترین خبر ممکن برای لیگ ایران است که باید از این به بعد تمامی پرونده‌های حقوقی را جدی بگیرد. اما دلیل محرومیت تراکتور چه بود؟

 2 آذرماه سال جاری خبری درباره نامه فیفا به باشگاه تراکتورسازی مبنی بر پرداخت 577 هزار دلار به ژائو ویلا ستاره پرتغالی سابق این باشگاه ارسال کرد. در این نامه آمده بود که اگر طلب بازیکن پرتغالی پرداخت نشود تراکتور سازی با جریمه های بعدی مواجه می شود اما آن زمان مسئولان تراکتورسازی موضوع تنبیه از سوی فیفا را رد کردند.


در آن زمان سلمانی، مسئول حقوقی وقت تراکتورسازی اینطور به ماجرا واکنش نشان داد: «یکسری دست‌های پشت پرده دوست ندارند تیم تراکتورسازی نتیجه بگیرد و این مسائل را مطرح می‌کنند. با جو درست کردن می‌خواهند جلوی پیشرفت تیم را بگیرند اما بدانند که بخش حقوقی باشگاه همه چیز را زیر نظر دارد و هواداران هم با این مسائل نگران چیزی نباشند.»


حالا اما با گذشت حدود 5 ماه پرونده ژائو ویلا دردسر ساز شده است. پرونده این بازیکن در فیفا باعث شده تا تراکتورسازی از نقل و انقالات محروم شود و حتی ممکن است با 3 بر صفر شدن بازی هایی که عالیشاه، نوراللهی و بیگ زاده در آن حضور داشتند، به طور کلی شانس قهرمانی برای سرخپوشان تبریزی از بین برود.

 

ژائو ویلا در 9 خردادماه 1391 با مسئولان وقت باشگاه تراکتورسازی قراردادی دو ساله را امضا کرد اما در شرایطی که نتوانست انتظارات کادرفنی را برآورده کند، در نیم فصل از جمع سرخپوشان تبریزی جدا شد. او در یک نیم فصل فقط 8 بازی برای تراکتورسازی انجام داد و بعد از اختلاف با کادرفنی بدون اینکه مطالباتش را به طور کامل دریافت کند ایران را ترک و اقدام به شکایت از تراکتورسازی کرد. 

در این تصویر، توقف فعالیت باشگاه تبریزی در تی ام اس و محرومیت آنها مشخص است.

کلیدواژه
تراکتورسازی
لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/73559
captcha
تازه ها
بیشتر