فوتبال ایران / شناسه خبر: 73521 / تاریخ انتشار : 1395/11/12 21:19
|

کی‌روش: به تعدادی از همکارانم نیاز ندارم

تیم ملی نیازمند یک حمایت همه جانبه برای بازی با قطر و چین است. بعد از این همه فشار و ضرباتی که به تیم ملی وارد شده، این صلح و آرامش تنها با رفتن من ایجاد می‌شود.

ایران ورزشی آنلاین / کارلوس کی‌روش پس از جلسه‌اش با رییس فدراسیون فوتبال در پاسخ به سوالی درباره این جلسه‌ گفت: بنده در موقعیتی نیستم که درباره جزئیات این جلسه صحبت کنم و می‌توانید این موضوع را از آقای تاج به عنوان رییس فدراسیون فوتبال بپرسید.

او درباره خبر کنار گذاشتن دستیاران ایرانی‌اش گفت: این موضوع تنها یک گمانه‌زنی است و صحت ندارد اما می‌توانم بگویم برنامه‌های آماده‌سازی ما در چرخه درست و طبق روال پیش نمی‌رود و چون امکانات لازم برای آماده‌سازی را در اختیار نداریم، به تعدادی از آن‌ها نیاز نداریم. من در موقعیتی نیستم که بخواهم تصمیم‌گیری کنم و این رییس فدراسیون است که باید تصمیمات لازم را اتخاذ کند. چیزی که در اولویت است، برنامه‌ریزی بر اساس قوانین فیفا و رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیاست و ما نمی‌خواهیم خللی به این برنامه‌ها وارد شود و برای بازی با قطر چهار روز تمرین خواهیم داشت.

سرمربی تیم ملی فوتبال با بیان اینکه پس از اردوی دوبی دیگر مصاحبه‌ای انجام نداده است، گفت: اگر مصاحبه‌ای کرده بودم، از طرف فدراسیون هشدار دریافت می‌کردم.

کی‌روش در ادامه با بیان اینکه سه برنامه پیشنهادی در جهت آماده‌سازی تیم ملی ارائه داده بود، گفت: هیچ کدام از این برنامه‌ها عملی نشد. در هر مرحله‌ای که خواستیم این برنامه‌ها را اجرایی کنیم مشکلاتی جلوی راه ما قرار گرفت. ما به این نتیجه رسیدیم که باید از قوانین فیفا تبعیت کنیم. اگر در ادامه کار مشکلی پیش بیاید من نمی‌توانم پاسخگو باشم و کسانی در این امر متخصص هستند باید جوابگو باشند.

او با تاکید بر اینکه اگر قرار است قوانین فیفا و AFC اجرایی شود، باید برای تیم‌هایی که در لیگ قهرمانان آسیا حضور دارند هم اجرا شود، گفت: باید قوانین به طور یکسان برای همه اجرا شود تا بقیه تیم‌های حاضر در لیگ برتر معترض نشوند.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در پاسخ به این سوال که آیا مشکل او هنوز صحبت‌های برانکو است یا نه، گفت: من آرزوی موفقیت برای پرسپولیس و تمامی نمایندگان فوتبال ایران در لیگ  قهرمانان آسیا می‌کنم و امیدوارم روند خوبی را در این مسابقه‌ها داشته باشند. باید همه برای موفقیت تیم ملی کمک کنیم. برانکو قبلا عنوان کرد که بازیکنان پرسپولیس در اردوی تیم ملی چاق می‌شوند. ما هم آن‌ها را در اختیار باشگاه قرار دادیم تا بتوانند آمادگی بازیکنان‌شان را حفظ کنند. البته تمامی صحبت‌های من در مورد تیم ملی است و نه شخص برانکو  ایوانکوویچ. من سه برنامه پیشنهادی فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ ارائه کردم و انجام نشد. با این حال اکنون برقراری آرامش و ثبات مهم‌ترین مسئله است. اکنون تمام برنامه‌های ما به مخاطره افتاده است.

کی‌روش در پایان گفت: در دسامبر ۲۰۱۶ تیم ایران یک سال را بدون باخت به پایان رساند و ۴ سال به عنوان بهترین تیم در صدر رده‌بندی تیم‌های آسیایی در فیفا قرار داشت. این نکته‌ای بود که برایمان اهمیت داشت. خوشحال بودیم که باعث شادی و طراوت بین هواداران و مردم ایران شدیم اما در ژانویه ۲۰۱۷ هرج و مرج ایجاد شد و رسانه‌ها نگران شدند اما سوال اینجاست چه کسی مسئول این شرایط است؟ البته نباید من به این سوال پاسخ بدهم. فوتبال ایران به آرامش، ثبات و هماهنگی نیاز دارد و تیم ملی نیازمند یک حمایت همه جانبه برای بازی با قطر و چین است. بعد از این همه فشار و ضرباتی که به تیم ملی وارد شده، این صلح و آرامش تنها با رفتن من ایجاد می‌شود.

captcha
تازه ها
بیشتر