ورزش ایران / شناسه خبر: 73504 / تاریخ انتشار : 1395/11/12 16:35
|
باز هم اردوی تیم ملی را ترک کرد

کیانوش رستمی برای همیشه می رود؟

سجاد انوشیروانی به شدت در قبال این رفتار کیانوش رستمی موضع گرفته است و مدیریت فدراسیون وزنه برداری هم تصمیم دارد که حتما این رفتار قهرمان نامی وزنه برداری را مورد بررسی قرار بدهد.

ایران ورزشی آنلاین / محسن وظیفه / تیم ملی وزنه برداری یک هفته است که دور جدید تمرینات خود را در کمپ تیم های ملی با حضور وزنه برداران المپیکی آغاز کرده است. وزنه بردارانی که به جز بهداد سلیمی بقیه چند ماه به استراحت پرداختند و با بدنهایی دور از فرم به اردو برگشتند. شاید نمونه بارز این وزنه برداران نا آماده کیانوش رستمی باشد. وزنه برداری رکوردار جهان و المپیک است اما در هفته چهارم رقابتهای لیگ برتر هر سه وزنه خود را انداخت تا نشان بدهد که او فاصله زیادی برای نزدیک شدن به فرم ایده آل دارد. در این شرایط سخت و دشوار سجاد انوشیروانی دو رویداد نسبتا مهم را در پیش دارد. یک مسابقات قهرمانی آسیا و دیگری هم بازیهای کشورهای اسلامی که نتیجه هر دو می تواند برای انوشیروانی حیاتی باشد.

یک هفته از دور جدید تمرینات می گذرد اما در این یک هفته فشار بسیار زیادی روی اردوی تیم ملی وجود داشته است. یکی از این فشارها به دور بودن المپیکی ها از شرایط ایده آل بر می گردد و فشارهای دیگری هم وجود دارد. موضوع دیگری که اردوی تیم ملی را تحت تاثیر خود قرار داده و شاید هم به خاطر آن سجاد انوشیروانی تصمیم گرفته است اردوی تیم ملی را پشت دربهای بسته برگزار کند، فشارهایی است که به خاطر حاشیه های کیانوش رستمی به وجود می آید.

قرار بود حواشی کیانوش رستمی با تدوین آئین نامه ای که فدراسیون می نویسد رفع شود اما ظاهرا این طور نشده است. چرا که او بعد از پایان رقابتهای لیگ برتر در هفته چهارم در مصاحبه ای رسما اعلام کرد که همچنان می خواهد به تنهایی تمرین کند. فدراسیون وزنه برداری همه ی ملی پوشان را موظف کرده بود که آئین نامه مصوب شورای عالی فنی را امضا کنند. با این آئین نامه فدراسیون در قبال ورزشکاران متعهد به رعایت مواردی و فراهم کردن امکاناتی می شود. در مقابل ورزشکاران هم متعهد می شوند که مواردی را رعایت کنند. همه وزنه برداران نامی و غیر نامی حاضر در اردوی تیم ملی هم این آئین نامه را امضا کردند اما کیانوش رستمی حاضر به انجام این کار نشد.

او بعد از اینکه اردوی تیم ملی را به خاطر برگزاری هفته جهارم رقابتهای لیگ برتر ترک کرد قرار بود دوباره برگردد اما این کار را نکرد و بعد هم رسما اعلام کرد که همچنان تنها تمرین خواهد کرد. اینجا اما یک سوال اساسی وجود دارد که با ورزشکارانی همانند کیانوش رستمی چه باید کرد؟ تافته جدا بافته ای که ظاهرا خودش را هم از تیم ملی و هم از سایر قهرمانان حاضر در اردوی تیم ملی بزرگتر می داند.

وزنه برداران مطرح و نام آوری چون کیانوش رستمی که همچنان بر طبل غرور می کوبند و از انجام تمرینات آماده سازی به تنهایی سخن به میان می آورد، برای مطیع شدن و بازگشت به نظم و انضباط شاید فقط یک راه داشته باشند که آنهم ساختن پشتوانه های استوار و قدرتمند برای تیم ملی وزنه برداری است. اگر در وزن 85 کیلو گرم علاوه بر کیانوش رستمی یک وزنه بردار خوب دیگر وجود داشت او هرگز جرات نمی کرد سخن از تمرین کردن در بیرون از اردوی تیم ملی به میان بیاورد اما اشتباهات مدیریت گذشته در کار کردن در رده های نوجوانان و جوانان باعث شده تا حالا فقط متکی به چند ستاره باشیم.

فاصله چهار ساله تا بازیهای المپیک 2020 بهترین فرصت برای ساختن یک تیم جدید است و حتما فدراسیون وزنه برداری می تواند در کنار حفظ این ستاره ها با کمک کادر فنی چهره های جوان را معرفی کند. وقتی یک جو.ان در وزن 85 کیلو گرم به مدال طلای مسابقات مهم بین المللی برسد آنگاه کیانوش حساب کار دستش خواهد آمد و به جای دوری از اردوی تیم ملی پیش از همه در تمرینات حاضر خواهد شد.

 نکته مهم و قابل توجه در این میان وجود دارد که کیانوش رستمی باید به آن دقت کند. او که مدعی است می تواند به تنهایی تمرین کند، آیا قادر خواهد بود به تنهایی راهی مسابقات بین المللی شود؟ آیا می تواند خودش به تنهایی خودش را به فدراسیون جهانی معرفی کند و یا می تواند در قبال مسائل دوپینگ پاسخگوی مجامع بین المللی باشد؟ او خواهان دریافت حقوق و مزایا از فدراسیون است اما امروز به خواسته فدراسیون تن نمی دهد، چگونه می تواند در آینده توقع داشته باشد که مدیریت فدراسیون شرایط حضور این ورزشکار را در میادین بین المللی فراهم کند؟

از اردوی تیم ملی خبر می رسد که سجاد انوشیروانی به شدت در قبال این رفتار کیانوش رستمی موضع گرفته است و مدیریت فدراسیون وزنه برداری هم تصمیم دارد که حتما این رفتار قهرمان نامی وزنه برداری را مورد بررسی قرار بدهد و یک تصمیم جدی در این باره بگیرد. ظاهرا امروز شورای فنی نشستی در این باره برگزار خواهد کرد و غیبت کیانوش را مورد بررسی قرار خواهد داد. امروز اعضای شورای عالی فنی می خواهند پای آئین نامه ای که خودشان امضا کرده اند بایستند.    

captcha
نظرات شما | 1 نظر
محمد
1395/11/23 - 04:53
با سلام به نظر بنده تا زمانی که مربی تیم در حد و اندازه ورزشکار تیم نباشد چنین رفتاری بعید نیست.
rateup 2
 ratedown 0
تازه ها
بیشتر