ورزش ایران / شناسه خبر: 73409 / تاریخ انتشار : 1395/11/9 18:28
|

واکنش فرجی به ابهام بازنشستگی‌: مجوز دارم، حضورم قانونی است

اصلی ترین ابهامی که درباره فرجی وجود دارد، این است که چرا به خاطر بازنشستگی مجبور به استعفا شده اما باز توانسته رییس فدراسیون شود.

ایران ورزشی آنلاین / آرامش و نظمی که در مدت حضورش در فدراسیون کاراته به وجود آورد باعث شد تا جامعه کاراته بار دیگر به او اعتماد کند و سکان مدیریت فدراسیون را به او بسپارد؛ مدیریت در فدراسیونی که همواره پر سروصدا بوده و حاشیه‌های خاصی داشته است. در این فضا محمد صادق فرجی ریاست فدراسیون کاراته را برعهده گرفته و برنامه‌هایش را هم برای مدیریتی پایدار طراحی کرده است که مهم‌ترینش ایجاد وفاق و همدلی در خانواده پر جمعیت کاراته است. وفاقی که در مقاطعی از خانواده کاراته دور شد و همین موضوع پای حواشی و مشکلات را به فدراسیون کاراته باز کرد. حالا فرجی با هدف برپایی دوباره آرامش و کلی برنامه‌های دیگر بر صندلی ریاست فدراسیون کاراته نشسته است. اگرچه در بدو ورود درباره او این ابهام وجود داشته که چطور با وجود بازنشستگی کارش را در کاراته آغاز کرده است.

مشکلی برای ریاست کاراته ندارم

اصلی ترین ابهامی که درباره فرجی وجود دارد، این است که چرا به خاطر بازنشستگی مجبور به استعفا شده اما باز توانسته رییس فدراسیون شود. او در پاسخ به این سوال ترجیح می‌دهد توضیح کوتاهی بدهد و خیلی در این مورد صحبت نکند:«‌ مشکل خاصی در این خصوص وجود ندارد و همه امور به صورت قانونی انجام گرفته است.» او توضیح بیشتری در این رابطه نمی‌دهد و با تاکید بر اینکه کار غیرقانونی انجام نداده، می‌گوید مجوز لازم را دارد. فرجی درباره حضور آشوری به عنوان دبیر فدراسیون که از موضوعات سوال برانگیز این فدراسیون است، نیز می‌گوید: «کارهای اداری لازم انجام گرفته است و محسن آشوری دبیر فدراسیون کاراته خواهد بود. او مدیری توانا و با تجربه است و به طور حتم حضورش در فدراسیون کاراته لازم است.»

تلاش می‌کنم حاشیه را دور کنم

محمد صادق فرجی مهم‌ترین هدفش را ایجاد آرامش در فدراسیون زیر مجموعه‌اش می‌داند: «در دورانی که ریاست فدراسیون کاراته را بر عهده داشتم تمام تلاشم را به کار گرفتم تا با توجه به همدلی و وفاق آرامش را به خانواده کاراته بیاورم. در حال حاضر نیز مهم‌ترین برنامه‌ام این است که کاراته را از تنش و چالش دور نگه دارم. در این راه نیز از پیشکسوتان و افراد صاحبنظر و متخصص کمک خواهیم گرفت تا با به کارگیری از این افراد فدراسیونی موفق را داشته باشیم.»

منتظر پیشنهادهای سازنده هستم

ورود کاراته به المپیک اتفاقی بزرگ برای جامعه جهانی کاراته است. اتفاقی که باعث شده تا فدراسیون کاراته کشورمان هم برای حضوری پررنگ در این رویداد بزرگ ورزشی از حالا برنامه ریزی کند. رییس فدراسیون کاراته می‌گوید: «سه اتفاق مهم برای کاراته رخ داده است. حضور این رشته در بازی‌های 2020 و المپیک نوجوانان به همراه رقابت‌های جهانی سیزم سه رویدادی است که کاراته برای نخستین بار تجربه می‌کند. باتوجه به این رویدادها همه توان خود را به کار می‌گیرم تا نتایج شیرینی را برای کاراته و ورزش ایران به ثبت برسانیم.»

فرجی ادامه می‌دهد: «برای موفقیت در این رویدادها و دیگر مسابقات از جمله بازی‌های آسیایی که برای ما بسیار مهم است از بزرگان کاراته می‌خواهیم تا با پیشنهادهای سازنده خود ما را در اعتلای هرچه بیشتر کاراته کمک کنند.»

او یادآور می‌شود: «کاراته همواره در بازی‌های آسیایی کمک حال کاروان ایران بوده است. این موضوع مسوولیت کاراته را کمی سخت کرده است اما این توانایی و پتانسیل در کاراته ایران وجود دارد تا بازهم در رقابت‌هایی از این دست نقش آفرینی کند.»

کاراته‌کاها را برای حضور در لیگ جهانی حمایت می‌کنیم

باتوجه به برنامه ریزی‌های فدراسیون جهانی کاراته از این پس رقابت‌های کاراته وان دارای امتیاز خواهد شد. به این ترتیب کاراته‌کاها برای بردن رده‌بندی جهانی خود ملزم به حضور در لیگ‌های جهانی هستند. مسابقاتی که با هزینه شخصی ورزشکاران انجام می‌گیرد اما فرجی به دنبال تامین بودجه‌های لازم است تا ورزشکاران برای کسب مجوز المپیک به مشکلی بر نخورند: «پرداخت هزینه ‌رقابت‌های کاراته وان توسط ورزشکاران فشارزیادی به آنها وارد می‌کند.به همین دلیل در تلاش هستیم تاهزینه این سفرها را فدراسیون تقبل کند یا حداقل بخشی از هزینه‌ها را ما پرداخت کنیم.»

تشکیل تیمی برای المپیک 2020 از جمله برنامه‌های فدراسیون کاراته است: «نگاه خاص ما به حضور پررنگ در المپیک 2020 است. بر همین اساس پس از بازگشت تیم از پاریس، تیمی را به همین منظور تشکیل خواهیم داد تا با پرداخت هزینه‌ اعزام این کاراته‌کاها به رقابت‌های مختلف آنها را برای المپیک 2020 آماده کنیم.» او ادامه می‌دهد:«البته بازی‌های آسیایی راهم در نظر داریم که موفقیت در این بازی‌ها نیز برای ما بسیار مهم است.»

پاداش مدال‌آوران جهانی را پرداخت می‌کنیم

در روزهای پایانی حضور طباطبایی در فدراسیون کاراته بحث پرداخت پاداش به مدال آوران قهرمانی جهان مطرح شد. وعده‌ای که انجام نشد و گلایه‌های بازیکنان را هم در پی داشت. رییس فدراسیون کاراته در صدد است تا وعده پاداش بازیکنان را محقق کند: «به نظرم حق بازیکنان کاراته خیلی بیشتر از عدد و رقمی است که مطرح شده اما این پاداش هنوز به دست مدال آورانی که برای موفقیت در تاتامی‌های جهان جانانه مبارزه کردند، نرسیده است. به دنبال این هستیم تا با استفاده از اسپانسرهایی که وجود دارد پاداش مدال آوران را پرداخت کنیم.»

محمد صادق فرجی می‌گوید: «من از واژه بدهی استفاده نمی‌کنم. به نظرم بهتر است بگوییم تعهدات. هزینه‌های انجام شده در دوران سرپرستی طباطبایی و تعهداتی که باید انجام بگیرد کمی کار را برای ما مشکل کرده است. البته طباطبایی بخشی از این تعهدات را پرداخت کرد و بخش دیگری همچنان باقی مانده است. جلساتی را با طباطبایی در این خصوص داشته‌ایم تا هزینه‌ها پرداخت شود. به طور حتم پس از آن دست فدراسیون در اعزام‌های بعدی و هزینه‌کردها بازتر خواهد بود.»

او ادامه می‌دهد: «باتوجه به برنامه‌های پیش روی فدراسیون منابع مالی بیشتری نیاز داریم. باتوجه به جلسه‌ای که با وزیر ورزش داشتیم امیدوار هستیم تا بتوانیم بخش اعظمی از برنامه‌های خود را پوشش بدهیم. البته جا دارد از توجه ویژه سلطانی فر تشکر کنم که نگاه عمیقی به کاراته دارند و شناخت ایشان از جزییات و سبک‌های کاراته نکته امیدوار کننده‌ای است تا این رشته مورد حمایت‌های بیشتری قرار بگیرد.»

انتخاب کادرفنی این طرف سال انجام می‌شود

موفقیت کاراته در رقابت‌های قهرمانی ‌جهان انتظارات را از این رشته بالا برده است.به همین دلیل فدراسیون به دنبال انتخاب کادرفنی قوی برای ادامه راه است: «شهرام هروی کارنامه خوبی را در قهرمانی جهان آلمان و اتریش داشت. ارتباط او با بازیکنان نیز بسیار خوب است.با این وجود انتخاب کادرفنی براساس خرد جمعی و نظرات کمیته فنی انجام می‌گیرد. باتوجه به بازی‌های کشورهای اسلامی معرفی کادرفنی قبل از سال جدید است.»

 

captcha
تازه ها
بیشتر