ورزش ایران / شناسه خبر: 73407 / تاریخ انتشار : 1395/11/9 18:09
|
دیدارهای سرنوشت ساز در آمل و تبریز

لیگ والیبال / جنگ ناتمام متوسط‌ها برای صعود

از میان دوازده تیم لیگ، تکلیف چهار تیم از بالا و دو تیم از پایین (در مجموع شش تیم) مشخص شده است.

ایران ورزشی آنلاین / لیگ برتر والیبال به هفته ما قبل پایانی رسیده؛ البته در مرحله مقدماتی. هفته ای که اگرچه برای بعضی تیم ها حساسیت چندانی ندارد اما برخی دیگر در اوج حساسیت و هیجان را سپری می کنند. از میان دوازده تیم لیگ، تکلیف چهار تیم از بالا و دو تیم از پایین ( در مجموع شش تیم) مشخص شده است. بانک سرمایه، پیکان، شهرداری ارومیه و سایپا که صعود شان به پلی آف قطعی شده و هاوش و شهرداری اراک هم که دیگر شانسی ندارند. می ماند شش تیم که برای چهار سهمیه باقی مانده صعود به پلی آف تلاش می کنند. تیم های صالحین، پارسه، شهرداری تبریز، شهرداری ساری، کاله و خاتم اردکان شش تیمی هستند که لیگ بیش از همه برای آن ها در جریان است.

  • ادامه جنگ صدرنشینی تا هفته آخر

بانک سرمایه و پیکان همچنان تیم های اول و دوم لیگ برتر هستند. دو تیم که یک برد و یک امتیاز اختلافشان را مشخص می کند و آنقدر این اختلاف را نگهداشته اند که جنگ قهرمانی همچنان ادامه داشته و به احتمال زیاد به هفته اخر هم کشیده می شود. هفته ای که دوئل نهایی و فینال زودهنگام یک بار دیگر بین دو تیم برگزار می شود و سرنوشت قهرمان مرحله مقدماتی لیگ را مشخص می کند. پیکان و بانک سرمایه در آخرین دیدارشان در دور برگشت به مصاف هم می روند اما در این هفته شاگردان پیمان اکبری از عمران ساری میزبانی می کنند و بانکی ها هم میزبان تیم چهارم جدول یعنی سایپا هستند.

  • بازی حساس در آمل

یکی از حساس ترین و تعیین کننده ترین دیدارهای این هفته در آمل و بین صالحین و کاله برگزار می شود. این دو تیم اگرچه یک برد و پنج امتیاز در جدول با هم فاصله دارند اما ورامینی ها دو بازی عقب افتاده دارند که شرایط آن ها را روی کاغذ بهتر از دیگر نشان می دهد. به همین خاطر در این دیدار، کاله بیش از صالحین به پیروزی نیاز دارد و با این برد می تواند تا حدود زیادی خیالش را از صعود راحت کند. کاله پیش از دیدارهای دیروز، در کنار شهرداری تبریز و عمران ساری سه تیم 9 امتیازی جدول رده بندی بودند که تبریزی ها با رای سازمان لیگ سه امتیاز و یک بردشان را از دست دادند و شرایطشان در جدول به کلی بهم ریخت. از طرف دیگر عمران ساری هم در این هفته میهمان پیکان است که شانس چندانی برای پیروزی ندارد و کاله اگر بازی را با پیروزی پشت سر بگذارد، صعودش را تا حدود زیادی قطعی خواهد کرد.

  • دیدار سرنوشت ساز تبریز و پارسه

پارسه ای که تا چند هفته پیش در نیمه بالایی جدول قرار داشت و به نظر نمی رسید مشکل چندانی برای صعود داشته باشد، حالا در رده دهم جدول نشسته و فاصله چندانی با تمام شدن شانس صعودش ندارد. پارسه حالا با هفت برد و البته یک بازی کمتر در رده دهم قرار دارد. آن ها سه بازی دیگر دارند که با توجه شرایط جدول اگر می خواهند از صعود خود مطمئن باشند باید به ده برد برسند. اتفاقی که برابر است با برد هر سه دیدار آینده شان. پارسه در این هفته باید به شهرداری تبریز دیدار کند. تیمی که همین دیروز فهمیده باید دیدار برده برابر گنبد را یک بار دیگر برگزار کند! آن هم بعد از اینکه پس از حواشی آن دیدار، کمیته انضباطی تیم گنبد را بازنده و سه امتیاز را به شهرداری تبریز داد. این بازی به نسبت بازی صالحین و کاله جنگ جدی تری است و هر دو تیم نیاز بسیاری به برد در این بازی دارند. پارسه ب شکست در این دیدار، بیش از پنجاه درصد شانس صعود را از دست می دهد و اگر اتفاق خاصی نیفتد باید قید پلی آف را بزند.

  • میزبانی از حذف شده ها

دو تیم انتهایی و حذف شده جدول در این هفته میهمان اند. البته یکی از این بازی ها به دلیل انصراف گنبد برگزار نمی شود. گنبدی ها که در قعر جدول قرار دارند، قید سفر دور و دراز به ارومیه را زدند و از حضور در این بازی انصراف دادند. در دیگر بازی شهرداری اراک به یزد می رود تا با خاتم اردکان دیدار کند. یزدی ها در این دیدار تنها به برد فکر می کنند و به نگه داشتن شانس صعودشان و حفظ امید برای هفته پایانی. آن ها هم مانند پارسه اگر در این هفته بازی را واگذار کنند، شانس چندانی برای صعود به پلی آف نخواهند داشت و باید برای بقا در این دیدار خانگی به پیروزی برسند.

برنامه کامل هفته بیست و یکم لیگ برتر والیبال مردان که فردا برگزار می‌شود، به قرار زیر است:

تهران، خانه والیبال، ساعت 15

پیکان تهران – سازمان عمران شهرداری ساری

تهران، خانه والیبال، ساعت 17

بانک سرمایه – سایپا تهران

تبریز، سالن شهید اقدمی، ساعت 16

شهرداری تبریز – پارسه تهران

ارومیه، سالن غدیر، ساعت 16

شهرداری ارومیه – هاوش گنبد

اردکان، سالن آیت الله خاتمی، ساعت 16 و 30 دقیقه

خاتم اردکان – شهرداری اراک

آمل، سالن پیامبر اعظم (ص)، ساعت 16

کاله مازندران – صالحین ورامین

captcha
تازه ها
بیشتر