فوتبال ایران / شناسه خبر: 73393 / تاریخ انتشار : 1395/11/9 11:29
|

بررسی ادعای تبانی بزرگ در فدراسیون فوتبال / دایی و تکیسیرا احضار شدند

اعتراض ایران ورزشی به این نکته بود که چرا وقتی حرف از چنین تبانی‌ها و ریل گذاری برای قهرمانی این یا آن تیم مطرح می‌شود، فدراسیون فوتبال برای بررسی آنها تلاش نمی‌کند؟

ایران ورزشی آنلاین / علی دایی، سرمربی نفت تهران و میگوئل تکیسیرا، دستیار قلعه‌نویی در تراکتورسازی تبریز در دو گفت و گو با خبرنگاران تشکیلات فوتبال ایران را به اعمال نظر به سود یک تیم لیگ برتری (پرسپولیس) متهم کرده‌اند. دایی حتی گفته بود که می‌خواستند استقلال را قهرمان جام حذفی کنند. مربی تراکتور حرف‌هایش را بعد از قضاوت بد وحید کاظمی و اخراج کاپیتان این تیم به زبان آورد و علی دایی هم که از داوری‌ها و تصمیمات و البته تنبیه انضباطی خود راضی نیست و در نشست مطبوعاتی پیش از بازی با استقلال خوزستان اعتراض خود را با صدای بلند به گوش فدراسیون رساند.

بعد از مصاحبه‌های دایی و تکیسیرا، سازمان لیگ برتر مدارک اظهارات این دو را به رئیس کمیته اخلاق ارسال کرده تا این دو مربی مدارک خود را برای اثبات ادعایشان به کمیته اخلاق تحویل بدهند.

علی دایی در مصاحبه‌اش گفته بود: «خیلی‌ها می‌خواستند پرسپولیس را در لیگ قهرمان کنند و استقلال را در جام حذفی، اما همه نقشه‌های آنها به هم خورد. اگر نگاه کنید در بازی‌های اخیر اشتباهات داوری همیشه به ضرر ما بوده. بی‌دلیل به ضرر ما خطا و پنالتی می‌گیرند و پنالتی‌هایی که باید به نفع ما گرفته شود، گرفته نمی‌شود. در بازی با استقلال یک جور اشتباه شد و در بازی ما در اصفهان مقابل سپاهان هم طور دیگر. من بازی استقلال خوزستان با سپاهان را تماشا می‌کردم و دیدم که پورموسوی تا محوطه جریمه داخل زمین شد، حالا من می‌خواهم این سوال را مطرح کنم که آیا محرومیتی که برای من اعمال شد عادلانه بوده یا خیر. نمی‌دانم کمیته داوران با چه فکر و تدبیری یک کمک داور خوزستانی را برای بازی ما مقابل استقلال خوزستان می‌گذارد که بعد با اشاره رسانه‌ها آن را تغییر می‌دهد.»

ایران ورزشی آنلاین بعد از مصاحبه علی دایی، عصر روز جمعه در یادداشتی انتقادی نوشت: اتهام بزرگ علی دایی: تبانی پرسپولیس و استقلال / در انتظار واکنش فدراسیون فوتبال. اعتراض ایران ورزشی به این نکته بود که چرا وقتی حرف از چنین تبانی‌ها و ریل گذاری برای قهرمانی این یا آن تیم مطرح می‌شود، فدراسیون فوتبال پرونده‌ای برای این ادعاها نمی‌گشاید و برای بررسی آنها تلاش نمی‌کند؟

میگوئل تکیسیرا نیز در نشست خبری بعد از بازی با ماشین سازی انتقادات تندی را به زبان آورد: «نمی‌توانم زیاد راجع به بازی صحبت کنم. تیم ما خوب بود، اما اشتباهات زیادی هم داشت. امروز همه حقایق مشخص شد و وقتی یکی از اشخاص بزرگ فدراسیون تصمیم می‌گیرد که جام را به یک تیم بدهند، درآوردن بازی برایمان سخت شد و امروز فهمیدیم که همه چیز از قبل برنامه‌ریزی شده بود. داور بازی از ابتدای مسابقه بازیکنان ما را که از قبل کارت زرد داشتند، هدف گرفته بود و روی اعصاب آن‌ها کار می کرد. تماشاگران سایر تیم‌ها نیز بی اخلاقی می کنند، ولی نمی‌دانم چرا فقط تماشاگران ما را محروم می کنند؟ به من گفته‌اند که دست‌های پشت پرده نمی گذارند تراکتور نتیجه بگیرد و خیلی سخت است که به قهرمانی برسیم.»

باید ببینیم در جلسات کمیته انضباطی یا کمیته اخلاق در فدراسیون فوتبال، علی دایی و میگوئل تکیسیرا چه مستنداتی ارائه می‌کنند و پرونده این اتهامات بزرگ به کجا خواهد رسید.

 

 

 

لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/73393
captcha
تازه ها
بیشتر