ورزش ایران / شناسه خبر: 73380 / تاریخ انتشار : 1395/11/8 17:52
|
این بار هم برای قهرمانی به غرب آسیا می رویم

محمد جمشیدی: بائرمن رفته اما زندگی ادامه دارد

همه با شیوه کار بائرمن اخت گرفته و عادت کرده بودند و راضی بودند. رها کردن کار از جانب او واقعا شوک آور بود اما خب به قول معروف زندگی ادامه دارد.

ایران ورزشی آنلاین / محسن آجرلو - بسکتبالیست های تیم ملی بامداد شنبه راهی امان می‌شوند تا یک بار دیگر در رقابت های غرب آسیا شرکت کنند. رقابت هایی که سال هاست قهرمانی بلامنازع اش به تیم ایران تعلق دارد و شاگردان مهران حاتمی این بار هم برای رسیدن به همین عنوان و دفاع از قهرمانی به اردن سفر کردند. محمد جمشیدی که حالا دیگر یکی از با تجربه ها و ستون های تیم ملی است و در یک سال گذشته یکی از مهمترین بازیکنان تیم است. او چند ساعتی پیش از سفر کاروان تیم ملی با ایران ورزشی گفت و گو کرد و از شرایط تیم و تجربه جدید بازیکنان در اردوی فشرده یک هفته ای شان گفت. گفت و گویی که با با ئرمن و مهران حاتمی و حریفان ایران در غرب آسیا ادامه پیدا کرد و به تلاش برای تکرار قهرمانی رسید.

 • تمرین هفت روزه تیم ملی برای غرب آسیا تمام شد. این یک هفته چطور گذشت؟

خیلی خوب بود. به نظرم با توجه به زمانی که در اختیار داشتیم تمرینات با کیفیتی را پشت سر گذاشتیم و برای غرب آسیا آماده شدیم.

 • مدت تمرینات کم نبود؟

کم که بود ولی خوب بود و از زمان به خوبی استفاده کردیم. هفت روز صبح و بعد از ظهر تمرین کردیم و فکر می کنم با توجه به شرایط و محدودیت های موجود به خوبی از این زمان بهره گرفتیم.

 • این شیوه جدید اردو در میانه لیگ تجربه خوبی بود؟

ما همیشه به اردوهای طولانی مدت و پس از پایان لیگ عادت داشتیم و این بار یک هفته در میانه لیگ. تجربه جالب و جذابی بود و فکر می کنم همه از آن لذت بردند.

 • چند سال با مهران حاتمی در پتروشیمی کار کرده بود. کار کردن دوباره با او چطور است؟

او قطعا یکی از بهترین و با دانش ترین مربیان ایران است و فکر میکنم قطعا در این زمان می تواند به تیم ملی بسکتبال کمک کند.

 • ترکیب تیم نسبت به اردو و تورنمنت قبل بازهم مقداری جوان تر شده و تغییراتی را به خود می بیند. این جابجایی ها را چطور می بینی؟

ما در ترکیب لیست 12 نفره مان سه بازیکن از تیم ملی جوانان داریم که با کار خوب فدراسیون برای افزایش تجربه و آشنایی با رقابت های بزرگسالان در آسیا همراه تیم می آیند. قطعا تجربه خوبی برای آن ها بود اما ترکیب ثابت تیم تقریبا همان بازیکنانی هستند که دوره گذشته در بازی ها شرکت کردند و از این نظر تغییرا آنچنانی در ترکیب اصلی نداریم.

 • روند پیشروی این تیم و ترکیب به اصطلاح جدید را چطور می بینی؟

به نظرم روند قابل قبولی را طی می کند. ما در هر تورنمنتی رفتیم به نظرم موفق بودیم و در این بازی ها هم برای تکرار و بهتر کردن همان روند به میدان خواهیم رفت.

 • عکس و العمل و نظر بازیکنان درباره رفتن بائرمن چه بود؟

همه با شیوه کار او اخت گرفته و عادت کرده بودند و راضی بودند. رها کردن کار از جانب او واقعا شوک آور بود اما خب به قول معروف زندگی ادامه دارد و ما هم باید راهی که آغاز کرده ایم را ادامه دهیم.

 • رفتن بائرمن به نظرت تاثیر بدی روی تیم خواهد گذاشت؟

ما دوره خوبی با او داشتیم اما خب نمی شود چنین قضاوتی کرد. زمان همه چیز را مشخص می کند اما در بسکتبال خیلی وقت ها گل شدن یا نشدن تنها یک توپ نتیجه را مشخص می کند و قهرمانی را به نتیجه ضعیف تبدیل می کند.

 • حالا دارید با مهران حاتمی به غرب آسیا می روید. از وضعیت و نفرات تیم ها خبر دارید؟

بله. همه تیم ها در این دوره با ترکیب اصلی و تمام نفراتشان به اردن می آیند. فادی الخطیب به ترکیب لبنان بازگشته و آن ها با آمریکایی که تبعه کرده اند، شرایط خیلی خوبی دارند. اردن میزبان هم تیم خوبی دارد و قطعا نسبت به دوره گذشته که در فینال با تیم ایران بازی کرد، تیم بهتری را به مسابفات می فرستد. فسلطین هم این طور که به نظر می رسد تیم خوب و کاملی دارد و جزو رقیبان اصلی ایران به حساب می آید.

 • در این دوره هم می توانیم قهرمان شویم؟

حتما می توانیم. ایران سال هاست قدرت اول غرب آسیاست و در این بازی ها قهرمان می شود. در این دوره هم با برای قهرمانی به میدان می رویم و امیدوارم به هدفمان برسیم.

 • سوال آخر هم باشد درباره شرایط آینده و بعد از این بازی ها. فکر می کنی بهتر است با یک مربی بزرگ خارجی ادامه دهیم یا در شرایطی هستیم که بهتر است با مربیان داخلی ادامه دهیم؟

من واقعا جواب دقیقی برای این سوال ندارم و تنها می توانم بگویم که در این مورد فدراسیون بهترین نهادی است که می تواند تصمیم بگیرد و صلاح تیم ملی را بهتر می داند.

 • اما قطعا بازیکنان ترجیح می دهند با یک مربی خوب خارجی کار کنند. اینطور نیست؟

این مورد که خب واضح است تمام بچه ها دوست دارند و به نفعشان هم هست که با یک مربی بزرگ کار کنند. با این حال همان طور که گفتم اگر فدراسیون بخواهد کار را به یک مربی داخلی بدهد اعتراضی نخواهیم داشت و می دانیم که صلاح تیم ملی را بهتر می دانند و ما هم با قدرت به کارمان ادامه می دهیم.

 

captcha
تازه ها
بیشتر