فوتبال ایران / شناسه خبر: 73373 / تاریخ انتشار : 1395/11/8 16:01
|

اتهام بزرگ علی دایی: تبانی پرسپولیس و استقلال / در انتظار واکنش فدراسیون فوتبال

فرشاد کاس‌نژاد / واکنش حرفه‌ای فدراسیون فوتبال باید این باشد که بدون وقفه علی دایی را به فدراسیون دعوت کند و مستندات و حتی حدس و گمان او را بررسی کند. حرف از پرونده یک تبانی بزرگ است.

ایران ورزشی آنلاین / فرشاد کاس‌نژاد / علی دایی اتهاماتی را مطرح می‌کند که سنگین است، آنچنان سنگین که می‌تواند واکنش سریع کمیته انضباطی و کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال را در پی داشته باشد. در فوتبال ایران به زبان آوردن این حرف‌ها که در واقع اتهاماتی جدی هستند، عادی شده و هیچ کس در فدراسیون فوتبال پیگیر این اتهامات نیست. حرف‌های دایی در نشست خبری امروز را بخوانیم:

«خیلی‌ها می‌خواستند پرسپولیس را در لیگ قهرمان کنند و استقلال را در جام حذفی، اما همه نقشه‌های آنها به هم خورد. اگر نگاه کنید در بازی‌های اخیر اشتباهات داوری همیشه به ضرر ما بوده. بی‌دلیل به ضرر ما خطا و پنالتی می‌گیرند و پنالتی‌هایی که باید به نفع ما گرفته شود، گرفته نمی‌شود. در بازی با استقلال یک جور اشتباه شد و در بازی ما در اصفهان مقابل سپاهان هم طور دیگر. من بازی استقلال خوزستان با سپاهان را تماشا می‌کردم و دیدم که پورموسوی تا محوطه جریمه داخل زمین شد، حالا من می‌خواهم این سوال را مطرح کنم که آیا محرومیتی که برای من اعمال شد عادلانه بوده یا خیر. نمی‌دانم کمیته داوران با چه فکر و تدبیری یک کمک داور خوزستانی را برای بازی ما مقابل استقلال خوزستان می‌گذارد که بعد با اشاره رسانه‌ها آن را تغییر می‌دهد.»

علی دایی به یک نقشه و تبانی اشاره می‌کند، به اینکه می‌خواستند استقلال و پرسپولیس را قهرمان کنند. او اشتباهات داوری را در راستای همین خواست و همین تبانی می‌بیند و محرومیت‌های انضباطی‌اش را نیز در همین راستا. چینش داوری را نیز زیر سوال می‌برد و مجموعه اینها یعنی یک تبانی بزرگ و دست بردن در نتایج بازی‌ها. در فدراسیون فوتبال واکنش به این حرف‌ها چیست؟ چرا علی دایی را فرانمی‌خوانند تا از او اطلاعات بیشتری بخواهند؟

اگر علی دایی مطلع است که می‌خواستند پرسپولیس قهرمان لیگ و استقلال قهرمان جام حذفی شود، چرا فدراسیون فوتبال با بررسی صحت چنین ادعای بزرگی وارد یک پرونده بزرگ تبانی نمی‌شود؟ اگر حرف‌های دایی بیراه است و چنین خواست و چنین تبانی بزرگی در کار نیست، چرا علی دایی می‌تواند این حرف‌ها را به زبان بیاورد و چهره فوتبال را مخدوش کند؟

علی دایی، سرمربی نفت تهران است و بسیار ساده در نشست خبری دو حریفش در لیگ برتر را به تبانی متهم کرده. گوش‌های ما نباید به شنیدن این حرف‌ها عادت کند. اینها پرسش‌های جدی و کلیدی است که بعد از این مصاحبه دایی باید در اتاق‌های فدراسیون فوتبال مطرح شوند. آیا در فدراسیون کسی هست که این بحث‌ها را جدی بگیرد؟

علی دایی پیش‌تر از پرونده معروف به کارت به کارت حرف زد و آن ماجراها منجر به محرومیت محسن قهرمانی، همکاران دایی و ... شد و این بار نیز از یک تبانی بزرگ‌تر حرف می‌زند. واکنش حرفه‌ای فدراسیون فوتبال باید این باشد که بدون وقفه علی دایی را به فدراسیون دعوت کند و مستندات و حتی حدس و گمان او را بررسی کند. حرف از پرونده یک تبانی بزرگ است. چرا حساسیت خود را به این حرف‌ها از کف داده‌ایم؟ فوتبالی که به این حرف‌ها حساسیت نداشته باشد، فوتبال مشکوک و عجیبی نیست؟

واکنش فدراسیون فوتبال:

بررسی ادعای تبانی بزرگ در فدراسیون فوتبال / دایی و تکیسیرا احضار شدند

 

captcha
تازه ها
بیشتر