ورزش جهان / شناسه خبر: 73368 / تاریخ انتشار : 1395/11/8 12:47
|

رئال، گرفتار سندرم جام جهانی باشگاه‌ها

تیم های بزرگ زیادی بعد از قهرمانی در این مسابقات افت شدیدی را تجربه کردند و ظاهرا رئال مادرید هم تاوان سفر به ژاپن را می دهد.

ایران ورزشی آنلاین / رئال مادرید در ژاپن موفق شد عنوان بهترین تیم جهان را با قهرمانی در جام جهانی باشگاه‌ها به دست آورد، ولی در بازگشت از این تورنمنت هیچ نشانه‌ای از این اقتدار دیده نمی‌شود.

رئال اولین تیمی نیست که بعد از جام جهانی باشگاه‌ها چنین افتی را تجربه می‌کند. از زمان شروع این تورنمنت در سال 2005 چند باشگاه بزرگ دیگر هم ماجرای مشابهی را تجربه کردند.

اینترناسیونال در دومین دوره این مسابقات با شکست بارسا به قهرمانی رسید. این تیم در سال 2010 هم موفق شد به این مسابقات برگردد، ولی در نیمه‌نهایی مغلوب نماینده آفریقا شد. نزول این تیم سال گذشته کامل شد، وقتی نتوانست در دسته اول برزیل هم بماند و سقوط کرد.

اوضاع برای اینتر، میلان یا منچستریونایتد این اندازه بد نبوده، ولی این سه غول فوتبال اروپا بعد از قهرمانی در جام جهانی باشگاه‌ها به ندرت توانسته‌اند در لیگ قهرمانان حاضر باشند.

در بازگشت رئال از ژاپن لوکاس واسکز و سرخیو راموس مصدوم شدند و در هفته‌های بعد از آن مصدومیت به بیشتر اعضای تیم سرایت کرد تا رئال دو شکست متوالی را تجربه کند و از جام حذفی کنار برود.

حالا مادریدی‌ها نگرانند که سناریوی سال 2015 تکرار شود. در آن زمان تیم آنچلوتی بعد از قهرمانی در جام جهانی باشگاه‌ها نتایج ضعیفی گرفت و قهرمانی لالیگا را از دست داد.

 

captcha
تازه ها
بیشتر