لژیونرها / شناسه خبر: 73341 / تاریخ انتشار : 1395/11/7 07:41
|
ژوزه و درخشان 23/1، دایی و یحیی 7/1، ایوانکوویچ 96/1

وقتی پرسپولیس مربی دارد / عملکرد برانکو: 106 امتیاز از 54 بازی

برانکو دوستانی ندارد که هر روز آنها را به محل تمرین و اردو دعوت کند و کنار آنها روی نیمکت بنشیند و چای بنوشد و گپ بزند. او در تمرین همیشه لباس ورزشی می‌پوشد.

ایران ورزشی آنلاین / عملکرد برانکو در پرسپولیس فوق‌العاده بوده و نمی‌توان به لحاظ فنی دستاوردهای او برای این تیم را کتمان کرد. برانکو مربی با دیسیپلین و اخلاقگرایی است که به صورت موازی در بعد فنی هم در رتبه بالایی قرار می‌گیرد. او همیشه خیلی زود و دو ساعت قبل از شروع کار فنی‌اش در محل تمرین تیمش حاضر می‌شود و اگر در ایران باشد همیشه در تمرین حاضر است. او در حین تمرین نه کاری به حواشی دارد، نه روزنامه می‌خواند و نه موبایل به دست در حال بیزینس و رایزنی‌های فوتبالی و غیر فوتبالی است. برانکو دوستی هم ندارد که هر روز بخشی از آنها را به محل تمرین دعوت کند و کنار آنها روی نیمکت بنشیند و چای بنوشد و گپ بزند. او در تمرین همیشه لباس ورزشی می‌پوشد و وسط زمین پای کار است. نتایجش را هم که می‌بینید.

تیم پرسپولیس به غیر از اینکه به لحاظ سطح بازی پیشرفت کرده، نتایج فوق‌العاده‌ای هم گرفته تا جایی که می‌شود روی آمار امتیازگیری برانکو دقیق شد و لذت برد. برانکو ایوانکوویچ از آغاز نیم‌فصل دوم لیگ پانزدهم تا امروز که سه هفته از آغاز نیم‌فصل دوم لیگ شانزدهم گذشته در 33 بازی روی نیمکت پرسپولیسی‌ها نشسته و 21 برد، 10 تساوی و 2 شکست را در کارنامه‌اش ثبت کرده است. او در این تعداد بازی توانسته یک رکورد استثنایی از خود و تیمش به نمایش بگذارد. پرسپولیس با مسوولیت فنی برانکو توانسته در 33 بازی اخیر 73 امتیاز به دست بیاورد و به معنی دیگر سرخپوشان خود توانستند در 33 بازی اخیر به 74 درصد امتیازات دست پیدا کنند که این آماری فوق‌العاده برای مربی کروات این تیم محسوب می‌شود.
برای درک بهتر آمار عالی برانکو با پرسپولیسی‌ها باید لیگ برتر را 18 تیمی فرض کنیم، در 15 بازی دور برگشت رقابت‌های فصل قبل به همراه بازی‌های پرسپولیسی‌ها در این لیگ (به فرض پیروزی در دیدار پیش رو برابر صبا)، آنها در 34 دیدار به میدان رفته‌اند و توانستند به 76 امتیاز دست پیدا کنند و این یعنی قهرمانی در لیگ برتر با 18 تیم و کسب یک رکورد عالی.
برانکو شش هفته مانده به پایان فصل چهاردهم به پرسپولیس آمد و با اینکه در بازی اول روی نیمکت ننشست اما این مسابقه را هم باید به حساب او نوشت. با این حساب برانکو تا کنون 54 بار به عنوان سرمربی در لیگ برتر پرسپولیس را هدایت کرده که از این تعداد بازی 106 امتیاز به دست آورده است تا میانگین 96/1 امتیاز از هر بازی را به نام خود کند.
قبل از برانکو چهار مربی طی فصول دوازدهم تا چهاردهم هدایت سرخ‌ها را به عهده داشتند که دو به دو میانگین امتیازهایشان با هم برابر است. مانوئل ژوزه که فقط دو هفته قبل از شروع فصل دوازدهم تیم را تحویل گرفت طی 17 بازی 21 امتیاز به دست آورد؛ یعنی میانگین 23/1. جانشین او یحیی گل محمدی بود که از 17 بازی 29 امتیاز جمع کرد و تیم را تا رده هفتم بالا برد تا میانگین 70/1 امتیاز از هر بازی را ثبت کند. بعد از یحیی، علی دایی یک فصل کامل و هفت هفته از فصل چهاردهم روی نیمکت بود که از این 37 بازی 63 امتیاز گرفت تا او هم میانگین 70/1 امتیاز را به نام خود کند. بنابراین عملکرد یحیی و دایی (هر چند میانگین یحیی اندکی بالاتر است) مثل هم نتیجه گرفته‌اند و درخشان و ژوزه به یک اندازه امتیاز داشته‌اند.
در نقطه مقابل برانکو ایوانکوویچ عملکرد بسیار بهتری نسبت به این چهار نفر داشته و میانگین امتیازی او به عدد 2 بسیار نزدیک است. بعید نیست با ادامه روند نتیجه گیری پرسپولیس برانکو تبدیل به امتیازآورترین مربی پرسپولیس در لیگ برتر و حتی کل لیگ تبدیل شود هر چند برخی معتقدند عنوان اولی همین حالا برای او ثبت شده است.

captcha
تازه ها
بیشتر