ورزش ایران / شناسه خبر: 73320 / تاریخ انتشار : 1395/11/6 19:53
|
رقابت کیانوش و سهراب در لیگ برتر

وزنه برداران طلایی روی تخته

ایران ورزشی آنلاین / رقابتهای لیگ برتر وزنه برداری به هفته چهارم خود رسیده است. مسابقاتی که به نظر می رسید در هفته های گذشته از آن جذابیت و زیبایی خود فاصله گرفته است اما این هفته در شرایط بسیار خوبی قرار می گیرد. چرا که وزنه برداران مطرح و نامی ایران با حضور روی تخته، گرمابخش این مسابقات خواهند بود. در این هفته که فردا برگزار می شود، قرار است کیانوش رستمی و سهراب مرادی در مسابقات لیگ برتر وزنه بزنند. اتفاقی که برای اولین بار در این دوره از مسابقات رخ می دهد. حضور دو طلایی المپیک ریو در ترکیب تیم ذوب آهن و همین موضوع می تواند به موفقیت این تیم کمک کند.

برگزاری مسابقات لیگ برتر در هر رشته ای می تواند به پیشرفت چشمگیر آن رشته کمک کند. هر چه قدر که سطح مسابقات لیگ برتر بالا باشد، تیم ملی هم می تواند پیشرفت بهتری را داشته باشد. وزنه برداری هم به عنوان یک رشته رکوردی از این قاعده مستثنا نیست و حتما می تواند از داشتن یک لیگ خوب سود ببرد. مساباقتی که می تواند علاوه بر تامین مالی ورزشکاران به محلی برای رقابت جوانان و نامی های تیم ملی تبدیل شود. حالا بعد از چهار هفته قرار است که مسابقات لیگ برتر وزنه برداری با حضور چهره های نامی این رشته جانی بگیرد و تبدیل به یک مسابقه تماشایی شود.

در هفته های گذشته قهرمانان به دلیل خستگی از حضور در بازیهای المپیک ریو از حضور در این رقابتها سرباز می زدند اما این هفته سهراب مرادی و کیانوش رستمی با دوبنده تیم ذوب آهن روی تخته حاضر می شوند تا اصفهانی ها مدعی اصلی قهرمانی در لیگ برتر وزنه برداری باشند. برگزاری لیگ برتر با حضور کیانوش رستمی و سهراب مرادی می تواند بسیار دیدنی باشد البته چقدر خوب بود که این ملی پوشان در تیم های دیگر تقسیم می شدند. ملی حفاری در سالهای گذشته مدعی لیگ برتر وزنه برداری بود اما امسال همه ستاره ها در یک تیم ( ذوب آهن) جمع شده اند و همین باعث می شود که ملی حفاری در شرایط سختی قرار بگیرد. ذوبی ها بعد از حرف و حدیث های زیاد توانستند با بهداد سلیمی دیگر ستاره وزنه برداری ایران هم قرار داد ببندند. البته بهداد این هفته غیبت دارد اما ظاهرا قرار است که از فینال مسابقات وزنه برداری در ترکیب ذوبی ها حاضر شود.

رقابتهای لیگ برتر وزنه برداری همزمان با شروع اردوی تیم ملی برگزار می شود و این می تواند کمی در برگزاری این مسابقات تاثیر بگذارد. در برخی از موارد رکوردگیری ملی پوشان در اردوی تیم ملی برای در لیگ برتر هم حساب می شود و این باعث می شود که کمی سطح مسابقات تحت تاثیر قرار بگیرد. البته فدراسیون به دنبال حفظ سلامتی وزنه برداران است و این قانون اگر چه شاید کمی از نظر سطح فنی و کیفی مسابقات بکاهد اما باعث می شود تا قهرمانان تیم ملی تحت فشار قرار نگیرند. در مسابقات لیگ برتر وزنه برداری 6 تیم ذوب آهن اصفهان، شرکت ملی حفاری اهواز، مناطق نفت خیز جنوب خوزستان، نیروی هوایی همدان، نیروی زمینی ارتش و رعد پدافند به میزبانی باشگاه نیروی زمینی ارتش با هم به رقابت خواهند پرداخت. این رقابتها از روز گذشته آغاز شده است و امروز از ساعت 13:30 با پیکارهای دسته 85 کیلوگرم استارت می خورد و سپس در ساعت 15 دسته 94 کیلوگرم روی تخته می روند. مسابقات دسته 105 در ساعت 17 و سرانجام وزنه برداران به اضافه 105 کیلوگرم راس ساعت 19 با یکدیگر به رقابت می پردازند.

لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/73320
captcha
تازه ها
بیشتر