ورزش ایران / شناسه خبر: 73238 / تاریخ انتشار : 1395/11/4 16:34
|
سنجش افتخارآفرینی‌ها با مقدار پول و سکه و پاداش

پورشه، کیمیا و بزرگنمایی

کار کیمیا در شیاپ چانگ ریو کار کمی نبود اما ‌ای کاش از حالا این کارهای بزرگ را با پول و سکه و پاداش ارزش گذاری نکنیم.

ایران ورزشی آنلاین / آمنه سلیمانی / کیمیا علیزاده نخستین بانوی مدال‌آور  ایران در بازی‌های المپیک در تلاش است تا هر چه زودتر خود را به تمرینات تیم ملی برساند. او پس از پایان بازی‌های ریو پایش را به تیغ جراحان سپرد و حالا مراحل فیزیوتراپی اش را پشت سر می‌گذارد. این در حالی است که کیمیا با پای مصدومش عازم المپیک شد و مدال برنز را برای کاروان المپیک ایران به دست آورد. کار بسیار ارزشمندی که برخی‌ها برای تقدیر از او انتظار دارند برای علیزاده سنگ تمام بگذارند.
انتظار بیهوده‌ای نیست اما اینکه توقع می‌رود زیر پای کیمیا علیزاده به خاطر کسب مدال ماشین پورشه باشد شاید حالا زود باشد. علیزاده خود درباره حال و هوایش در جامعه پس از کسب مدال به رسانه‌ای می‌گوید: «در مترو اکثر نفراتی که من را می‌بینند با تعجب از من می‌پرسند تو در مترو چه کار می‌کنی؟ تو که باید سوار پورشه باشی و حسابی وضع مالی‌ات خوب شده است!» اینکه چرا عوام مردم این فکر را می‌کنند شاید به تغییر و تحولات زندگی برخی از ورزشکاران پس از قهرمانی‌شان برمی‌گردد و شاید هم دلیل دیگری دارند اما بحث بر سر این موضوع نیست. صحبت در اینجاست که چرا ورزشکاران پس از قهرمانی سریع چرتکه می‌اندازند و محاسبه‌گر می‌شوند. موضوعی که کم کم به دغدغه تبدیل می‌شود البته در برخی مواقع هم به حق است چراکه بعضی از ورزشکاران به لحاظ مالی واقعا در مضیقه هستند اما شاید برای بانوی مدال‌آور المپیک کمی زود باشد که وارد این معادلات شود. بانویی که معتقد است در کسب پاداش‌های پس از المپیک در رابطه با او بزرگنمایی شده است: «من فقط ۵۰ میلیون از شهردار کرج گرفته‌ام. استاندار البرز هم یک واحد ۸۰ متری به من داده است. یک شرکت لوازم خانگی هم حامی مالی من بود که آنها هم یک ماشین پرشیا به من دادند. از تمام کسانی که به من لطف داشتند، حتی کلامی و یا هر آنچه که از دستشان برمی‌آمده و انجام دادند، واقعا سپاسگزارم اما نمی‌دانم چرا آنقدر در جوایز من بزرگنمایی شده است به طوری که در ذهن مردم، کیمیا یک شخص پولدار و بدون دغدغه است!»
شاید هدایایی که برای کیمیا علیزاده در نظر گرفته شده خیلی زیاد نباشد اما موضوع اینجاست که او هم این هدایا را در حد و اندازه‌های کار بزرگی که کرده است نمی‌داند و حالا در لفافه این را بیان می‌‌کند.
صحبت‌های او تداعی کننده حرف‌های  یکی از قهرمانان سابق است که پس از اولین قهرمانی‌اش در رقابت‌های جهانی کشتی بزرگسالان عنوان کرد برای یک قهرمان خیلی خوشایند نیست که برای رفت وآمد گوشه خیابان بایستد تا ماشین سوار شود. حالا کیمیا حرف‌هایی می‌زند از جنس حرف‌های او، با تاکید بر اینکه نباید هدایایی که به او داده‌اند را بزرگنمایی کنند. این در شرایطی است که پاداش وزارت ورزش و جوانان هنوز دراین لیست لحاظ نشده است.
بر کسی پوشیده نیست که کار کیمیا در شیاپ چانگ ریو کار کمی نبود اما ‌ای کاش از حالا این کارهای بزرگ را با پول و سکه و پاداش ارزش گذاری نکنیم که این باعث می‌شود ورزشکاران هم پس از موفقیت هایشان و افتخار آفرینی که برای کشورمان به ثبت می‌رسانند ارزش و بزرگی کارشان را با مقدار پاداشی که می‌گیرند، بسنجند.

 

لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/73238
captcha
تازه ها
بیشتر