ورزش ایران / شناسه خبر: 73154 / تاریخ انتشار : 1395/11/1 17:22
|

چالش جدید فدراسیون والیبال / تحریف تاریخ!

اگرچه در خبر اطلاعیه سازمان لیگ و خبر فدراسیون، سفر خارجی نفرزاده به عنوان یکی از دلایل انجام نشدن (و نه لغو) این بازی عنوان شده اما خود مدیر عامل پارسه اعلام کرده که به رای سازمان لیگ اعتراض دارد.

ایران ورزشی آنلاین / در ادامه اتفاق های عجیب و غریب در والیبال و مخصوصا لیگ برتر، جدول لیگ به یکباره دچار تغییر و تحول شد و دیداری که هجده هفته پیش با اعلام فدراسیون لغو و برای تیم میزبان باخت فنی در نظر گرفته شده بود، حالا باید تکرار شود. تکراری که اگرچه درست است اما چگونگی اجرا و اعمال آن یکی دیگر از اتفاق های عجیبی است که در حال افتادن است و می توان آن را گذاشت کنار انحلال ها و انصراف ها و تغییر نظرهای پیاپی. اتفاق هایی که انگار تمامی ندارند و هر هفته آن ها را به شکلی در لیگ برتر می بینیم. نکته اینجاست که مدیریت بحران فدراسیون خیلی خوب کار می کند و تقریبا تمامش را به خوبی جمع و جور می کند اما این مدیریت چرا هنگام پیشگیری از بحران کارآمدی لازم را ندارد؟

تیم ورامین در همان هفته اول به دلیل عدم پرداخت ورودیه و تصفیه حساب با بازیکنانش، با سد فدراسیون مواجه شد و نتوانست در لیگ بازی کند. نتیجه آن بازی هم به اشتباه باخت فنی در نظر گرفته شد و هجده هفته تمام هم در جدول لیگ باقی ماند.

  • اشتباه در باخت فنی

پارسه و صالحین در دیدار اول دور برگشت هم نتوانستند با هم بازی کنند. این بار دیگر بازیکنان صالحین به میدان نیامدند و باز هم پارسه یک برد بی دردسر دیگر را برابر نماینده ورامین تجربه کرد. پس از باخت فنی دوم بود که سازمان لیگ اعلام کرد ورامینی ها به دلیل دو باخت فنی از ادامه لیگ کنار گذاشته می شوند اما این تصمیم یک هفته هم دوام نیاورد و مدیران فدراسیون بعد از دوازده هفته متوجه شدند که در هفته اول به اشتباه برای صالحین باخت فنی در نظر گرفته اند. پس صالحین به لیگ بازگشت اما نتیجه آن بازی بازهم تغییری نکرد و همچنان به عنوان باخت فنی در نظر گرفته شد.

  • تکرار بازی با دلایل عجیب!

سازمان لیگ فدراسیون والیبال روزهای پایانی هفته گذشته در نامه‌ای به دو باشگاه پارسه و صالحین ورامین از برگزاری دیدار هفته نخست لیگ برتر این تیم ها در روز 17 بهمن ماه خبر داد. خبری که پارسه ای ها را شوکه کرد. بازی که تا هفته گذشته امتیازش در جیبشان بود را قرار بود تکرار کنند. نکته جالب اینجاست که در خبر فدراسیون هیچ اشاره ای به اعلام باخت فنی نشده و جالب تر این که برای اولین بار دلیلی جدید برای انجام نشدن بازی عنوان شده که آن هم عدم حضور نفرزاده در ایران بوده!  

در خبر فدراسیون آمده:"دیدار دو تیم صالحین ورامین و پارسه باید در هفته اول لیگ برتر والیبال برگزار می شد که به دلیل تکمیل نبودن مدارک و قراردادهای اعضای تیم صالحین ورامین و سفر خارج از کشور سرمربی تیم پارسه تهران برگزار نشد."!

  • تغییر جدول

برد سه بر صفر و سه امتیاز پارسه ای ها تا پایان هفته هجدهم هم در جدول رسمی لیگ برتر موجود بود اما چند روز بعد به یک باره تصمیم بر تکرار این بازی و حدف امتیاز پارسه گرفته می شود. اتفاقی که این تیم تهرانی را( آن هم در این شرایط بحرانی که در حال از دست دادن امتیاز هستند) تا رده هشتم پایین آورده و شانس صعودشان به پلی آف را کمتر از گذشته کرده است.

  • پارسه ای ها بازی نمی کنند!

اگرچه در خبر اطلاعیه سازمان لیگ و خبر فدراسیون، سفر خارجی نفرزاده! به عنوان یکی از دلایل انجام نشدن (و نه لغو) این بازی عنوان شده اما خود مدیر عامل پارسه به صراحت اعلام کرده که به رای سازمان لیگ و تکرار شدن این بازی اعتراض دارد و به هیچ وجه تیمش را دوباره به ورامین نمی فرستد. اصلا همان روزها هم گفته اش که پارسه برای بازی به ورامین سفر کرده بود و آماده حضور در میدان بوده که بنا بر تصمیم فدراسیون بازی لغو شده و یک باخت فنی برای صالحین در نظر گرفته می شود.

همان ابتدا هم گفتیم که فدراسیون بحران ها را به خوبی مدیریت می کند. مشکلات سنگین و بدهی های مالی، ماجرای تراویسا، داستان صالحین و پارسه و گنبد و حواشی بی اندازه سعید معروف و بحث های داوری و ... .همه این ها بخشی از حواشی مهمی بود که امسال در لیگ به وجود آمد و در نهایت هم حل و فصل شد و می شود. چیزی شبیه به تزریق مسکن به بیمار اما اینکه چه زمانی قرار است شاهد درمان یا پیشگیری باشیم ... ؟

captcha
تازه ها
بیشتر