ورزش ایران / شناسه خبر: 73151 / تاریخ انتشار : 1395/11/1 17:11
|
روسها هدفمند به جام تختی نمی‌آیند

خادم: نا امن بودن خاور میانه و مشکلات اقتصادی مانع تیم‌ها است

رسول خادم در پاسخ به غیبت روسها در این تورنمنت گفت: «روسیه استراتژی فنی‌ای در قبال ما در پیش گرفته و در بزرگسالان با کمترین تعامل با ما حرکت می‌کند .

ایران ورزشی آنلاین / رئیس فدراسیون کشتی در حاشیه مسابقات جام تختی مقابل خبرنگاران حاضر شد و درباره برخی از مسائل روز کشتی سخن گفت. رسول خادم که خیلی علاقه ندارد با رسانه مصاحبه کند، این بار در حاشیه یک تورنمنت بین المللی این فرصت را به خبرنگاران داد تا درباره برخی از مسائل از او سوال کنند و او هم جواب دهد. البته سوالها و جواب ها همه دم دستی است. مثل همین سوال که چرا تیم های صاحب نام به جام تختی نیامده اند؟ یک سوال کلیشه ای که البته جواب کلیشه ای هم دارد:«  در شرایطی که از وضعیت حضور تیم های شرکت کننده در مسابقات بین المللی اطلاع دارید و بدلیل شرایط بد اقتصادی فدراسیون های ملی، با وجود شرایط مناسبی که در مسابقاتی که در اروپا از نظر سهولت در رفت و آمد و هزینه ها برگزار می شود شاهد حضور تیم‌های کم تری هستیم.» در این مسابقات شاید برای اولین بار بود که جایزه نقدی در نظر گرفته نشده بود اما رئیس فدراسیون کشتی نیامدن تیم ها را به مسائل امنیتی خاور میانه هم ربط می دهد:« از طرفی با وجود مشکلات امنیتی در خاورمیانه، باز هم تعداد تیم های شرکت کننده نسبت به گذشته بیشتر است که با لطف خدا و زحمت مجموعه خانواده کشتی در حوزه بین الملل شرایطی فراهم شده که در جام شاهد و روز کودک و تختی می بینیم چیزی حدود 25 - 26 تیم آن‌هم با نفرات کامل شرکت می‌کنند.»

روسها هدفمند به ایران نمی آیند

رسول خادم در پاسخ به غیبت روسها در این تورنمنت گفت:« روسیه استراتژی فنی ای در قبال ما در پیش گرفته که در بزرگسالان با کمترین تعامل با ما حرکت می کند و با احتیاط در جام های ما بخصوص در رده بزرگسالان شرکت می کنند. به هر حال این یک تفکر فنی است که شاید برخی مواقع منطقی باشد. این سرمربیان آزاد و فرنگی روسیه هستند که تشخیص می دهند که صلاح است شرکت کنند یا نه.»

کار دشواری در جام جهانی آزاد خواهیم داشت

رسول خادم در ادامه با اشاره به جام جهانی کشتی آزاد از دشواری های ایران در این مسابقات گفت:« فکر می کنم با استقبالی که مردم این شهر دارند یک خاطره به یاد ماندنی برای کشور در برگزاری جام جهانی در کرمانشاه به جا بماند، اما فکر می کنم کار سختی را پیش رو داریم و با خبری که از ترکیب تیم های آمریکا، روسیه و گرجستان داریم و شرایطی که در کشتی آزاد داریم و به خصوص اینکه در یکی دو وزن آسیب دیدگی دارند و جابجایی داشتیم کار دشواری را در جام جهانی آزاد پیش رو خواهیم داشت.»

هیچ کس رضا یزدانی نمی شود

او که از مدتها قبل معتقد بود یزدانی به انتهای خط در دوران قهرمانی رسیده است حالا امیدوار است بعد از سفر به آلمان بتواند به تیم ملی برگردد:« واقعیت این است که ما در 97 کیلوگرم کشتی گیری که بتواند شش دانگ و قابل اتکا و اعتماد باشد را نداریم. امیدوارم که یزدانی هر چه زودتر با سفری که در چند روز دیگر به آلمان خواهد داشت بتواند مشکل مصدومیتش را حل کند و برگردد، اما اگر به هر دلیلی نتواند برگرد ما هنوز در 97 کیلوگرم کسی را در حد یزدانی نداریم و باید به فکر ساختن کشتی گیری برای جانشینی او باشیم.»

بگذاریم کشتی فرنگی با حوصله کارش را پیش ببرد

رئیس فدراسیون کشتی در خصوص کشتی فرنگی و اظهار نظرهای متفاوت نسبت به عملکرد کادر فنی تیم ملی بزرگسالان عنوان کرد:« اجازه بدهیم کشتی فرنگی مسیر خودش را با حوصله طی کند. این تیم باید ترکیب خودش را هم در سطح کادر فنی و هم کشتی گیران پیدا کند و زمان لازم دارد که این کار را انجام دهد. تیم ملی بزرگسالان جایگاه خاص خودش را دارد و اگر حساسیت های فنی نشان داده می شود باید به فال نیک بگیریم و کادر فنی احساس کند که به دقت رصد می شود.»

captcha
تازه ها
بیشتر