ورزش ایران / شناسه خبر: 73076 / تاریخ انتشار : 1395/10/28 18:21
|
جای سمندر و فرجی بعد از چهارسال عوض شد

رییس بازنشسته کاراته دوباره برگشت

فرجی 14 تیرماه سال 91 با کسب رای بالایی رییس فدراسیون کاراته شد. اما چند ماه بعد به دلیل بازنشستگی از ریاست فدراسیون استعفا داد. همان رییس مستعفی باز رای آورده است.

ایران ورزشی آنلاین / پس از ماه‌ها انتظار بالاخره رییس فدراسیون کاراته انتخاب شد. محمد صادق فرجی با اخذ 24 رای از 37 رای ماخوذه به عنوان رییس فدراسیون پرجمعیت کاراته برگزیده شد. دراین انتخابات حبیب ال..ناظریان 13 رای را به خود اختصاص داد.این دو کاندیدا در حالی ارای اعضای مجمع را به خود اختصاص دادند که در مرحله رای‌گیری از بین 25 کاندیدایی که ثبت نام کرده بودند، تنها 8 نامزد حضور داشتند و اعضای مجمع هم آرای خود را میان محمد صادق فرجی و حبیب ا...ناظریان تقسیم کردند. باتوجه به انتخاب مجدد صادق فرجی او برای دومین بار بر مسند ریاست فدراسیون کاراته نشست. این درحالی است که دوران ریاست قبلی فرجی خیلی دوام نداشت .

فرجی بهمن ماه سال 91 از ریاست فدراسیون کاراته کنار رفت. نامه استعفایش را نوشت و کلید اتاق ریاست را به علی رضا سمندر واگذار کرد. حالا به جای سمندر ریاست را بر عهده گرفته و  دوباره محمد صادق فرجی به اتاق ریاست برگشته است؛ اتاقی که هفت ماه دوران سرپستی و هفت ماه دوران ریاست فدراسیون کاراته را در آنجا گذرانده است. محمد فرجی در شرایطی پس از 4 سال دوباره به فدراسیون کاراته بازگشت که در مجمع انتخاباتی روز گذشته فدراسیون کاراته با کسب 24 رای مجوز ریاست براین فدراسیون را به دست آورد.البته او در مجمع انتخاباتی رقبای سرسختی را پیش روی خود نداشت.اگرچه حبیب ا... ناظریان شانس زیادی برای خود قایل بود، اما در دوئل انتخاباتی با فرجی کم آورد و نصف به علاوه یک رای نسبت به فرجی برای خود رای جمع کرد.باتوجه به آرای کسب شده محمد صادق فرجی برای 4 سال آینده ریاست این فدراسیون همواره پر حاشیه و پر سر و صدا را به دست آورد. البته این که او می تواند دوران ریاست 4 ساله را به طور کامل دراین فدراسیون پشت سر بگذارد سوالی است که نمی توان به صراحت پاسخی به آن داد. به هرحال هم خود فرجی و هم دیگر روسای فدراسیون کاراته که در طی 7 سال گذشته بر صندلی ریاست فدراسیون کاراته نشسته اند ، هیچ کدام دوران ریاست 4 ساله را پشت سر نگذاشتند و زودتر از موعد قانونی خود از فدراسیون کناررفتند. محمد صادق فرجی نیز از این قاعده مستثنی نبود.او 14 تیرماه سال 91 در مجمع انتخابات فدراسیون کاراته شرکت کرد و با کسب رای بالایی رییس این فدراسیون شد. اما چند ماه بعد  به دلیل بازنشستگی از ریاست فدراسیون استعفا داد. همان رییس مستعفی در مجمع انتخاباتی کاراته دوباره رای لازم را به دست آورد و کار خود را به عنوان رییس این فدراسیون شروع می‌کند.او در دوران 14 ماهه سرپرستی و ریاستش فضای آرامی را در جامعه کاراته حاکم کرد و رضایت نسبی خانواده کاراته را تاحدودی جلب کرد، باتوجه به این که جامعه کاراته همواره از تنش و حاشیه گلایه داشته است شاید همان آرامش چندماهه دوران ریاست فرجی ، اعضای مجمع را مجاب کرده تا فردی را انتخاب کنند تا آرامش را برایشان به وجود بیاورد.به هر حال هرچه بود فرجی توانست رای لازم را از اعضای مجمع به دست آورد و سکان مدیریت فدراسیون را برعهده گرفت.

اما نکته قابل توجه در رای گیری انتخابات فدراسیون کاراته حضور 8 نامزد از 25 نامزدی است که برای ریاست فدراسیون ثبت نام کرده بودند. تعداد زیادی که بی هدف و بی برنامه پا به میدان گذاشتند و تنها باعث اطاله روند تایید صلاحیت ها شدند. در نهایت هم یا به نفع نامزد مورد نظر خودشان کنار رفتند و یا اصلا در مجمع حاضر نشدند. به هر حال این هم جزیی از انتخابات فدراسیون‌هاست. آنچه دراین جا مهم است امیدواری به بازگشت آرامش و وفاق در جامعه کاراته است و امیدوار به اینکه خانواده کاراته به دور از هر حاشیه ای این بار ثبات رادر مدیریت این فدراسیون شاهد باشند اگرچه این نگرانی وجود دارد که شاید چند وقت دیگر عده ای یادشان بیفتد که فرجی بازنشسته است و به دنبال اجرای قانون برای او نباشند. همان طور که در فدراسیون تیراندازی رخ داد .

captcha
تازه ها
بیشتر