ورزش ایران / شناسه خبر: 73036 / تاریخ انتشار : 1395/10/27 17:40
|
موافقت برای حضور در رقابت های داخل سالن آسیا

دختران بسکتبال به بازی‌های کشورهای اسلامی هم نمی روند

نکته جالب در صحبت های توفیق، در کنار خبر خوب برای دختران بسکتبال، عدم موافقت مسئولین برگزاری رقابت های کشورهای اسلامی، با حضور بانوان محجبه در این رقابت‌هاست!

ایران ورزشی آنلاین / فدراسیون بسکتبال تصمیم دارد تیم ملی دختران خود را برای حضور در بازی‌های داخل سالن آسیا به ترکمنستان اعزام کند. بازی‌های داخل سالن آسیا سال آینده به میزبانی عشق‌آباد ترکمنستان برگزار می‌شود و فدراسیون بسکتبال از برگزار کننده‌های این بازی‌ها برای حجاب اسلامی تیم دختران استعلام گرفته و با جواب مثبت آن‌ها مواجه شده‌ است و به همین دلیل قرار است هم تیم دختران و هم تیم پسران ایران در این بازی‌ها شرکت کنند و سال آینده راهی ترکمنستان شوند.

پیش از این ترکمنستان با برگزاری یک تورنمنت بین‌المللی سالن بسکتبال خود را افتتاح کرد که یک تیم سه‌ نفره از ایران هم در این تورنمنت حضور داشت و درخشید و حالا قرار است به طور رسمی نیز در این مسابقات شرکت کند.

علی توفیق با تایید این خبر می گوید:"ما استعلام گرفتیم و آن‌ها پاسخ مثبت دادند و به همین دلیل برای بازی‌های داخل سالن آسیا تیم دختران ما هم اعزام می‌شوند. ما برای بازی‌های کشورهای اسلامی در باکو نیز استعلام گرفتیم اما آن‌ها قبول نکردند."

نکته جالب در صحبت های توفیق، در کنار خبر خوب برای دختران بسکتبال، عدم موافقت مسئولین برگزاری رقابت های کشور های اسلامی، با حضور بانوان محجبه در این رقابت هاست! دقیقا تنها رقابت هایی که می توانستیم امیدوار باشیم مسئولینش حداکثر همکاری لازم را برای افتادن این اتفاق انجام دهد، با حضور بانوان بسکتبال با حجاب اسلامی مخالفت کرده و مانع افتادن این اتفاق شده است! اگر این اتفاق در بازی های کشورهای اسلامی نیفتد در کدام بازی ها باید امیدوارش باشیم؟

نکته دیگر هم موافقت مسئولین برگزاری رقابت های داخل سالن آسیاست که پس از آن بازی های سه نفره، حالا هم گام بزرگی در راه رسیدن بانوان محجبه به حقشان بر می دارد.

captcha
تازه ها
بیشتر