ورزش ایران / شناسه خبر: 72998 / تاریخ انتشار : 1395/10/26 14:44
|

یک کشتی گیر دیگر کوچ کرد؟ گمشده در آذربایجان پیدا شد

بابک دژبانی بعد از مدت‌ها بی‌خبری در مسابقات قهرمانی کشور آذربایجان روی تشک رفته است.

ایران ورزشی آنلاین / مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی کشور آذربایجان در حالی برگزار شد که نام یکی دیگر از فرنگی کاران ایرانی در این مسابقات دیده می شود. این رقابتها در دو رشته کشتی آزاد و فرنگی برگزار شد که بعد از اتمام مسابقات و معرفی نفرات برتر ، مشخص شد که یک کشتی ایرانی در بین نفرات برتر حضور دارد.

در سالهای اخیر ورزشکاران ایرانی زیادی در کشور آذربایجان به میدان رفته اند که حالا خبر می رسد در رقابتهای کشتی فرنگی قهرمانی کشور آذربایجان یک ایرانی دیگر به روی تشک رفته است. سامان طهماسبی و صباح شریعتی از نفرات مطرح و نامی هستند که توانستند با دوبنده آذربایجان در مسابقات بین‌المللی مدال بگیرند، اما در کنار آنها نفرات زیادی هم بودند که به‌طور غیررسمی رفته‌اند و در این کشور کشتی گرفته‌اند.

بابک دژبانی آخرین کشتی گیری است که سر از آذربایجان در آورده و در مسابقات قهرمانی کشور آذربایجان در وزن 120 کیلو گرم به مدال برنز دست پیدا کرده است. دژبانی در مسابقات جوانان جهان در رومانی در سال 2011 برای تیم ملی کشتی فرنگی ایران به مدال نقره دست پیدا کرده بود. بعد از آن مسابقات به دلیل استفاده از مواد نیروزا دو سال محروم شد و مجبور شد تا مدالش را هم پس بدهد اما حالا بعد از سالها دوری از کشتی و بی خبری به یکباره در مسابقات قهرمانی کشور آذربایجان به میدان رفته است.

هنوز مشخص نیست این کشتی‌گیر اردبیلی قصد حضور دائمی در آذربایجان را دارد  یا بعد از این مسابقات به ایران برمی‌گردد.

---
captcha
تازه ها
بیشتر