ورزش ایران / شناسه خبر: 72979 / تاریخ انتشار : 1395/10/25 18:12
|
نماینده وزارت نیامد، موضوع اساسنامه پیش نرفت

شهنازی: هیچ نقشی در قرارداد بائرمن نداشتیم

نشست هیات اجرایی کمیته ملی المپیک، د موضوعات زیادی را در خود جای داد اگرچه درباره موضوع اصلی که اصلاح اساسنامه کمیته بود، اتفاق خاصی نیفتاد؛ چون وزارت ورزش هنوز نماینده اش را معرفی نکرده است.

ایران ورزشی آنلاین / نشست هیات اجرایی کمیته ملی المپیک، موضوعات زیادی را در خود جای داد اگرچه درباره موضوع اصلی که اصلاح اساسنامه کمیته ملی‌ المپیک بود، اتفاق خاصی نیفتاد؛ چون وزارت ورزش هنوز نماینده اش را معرفی نکرده است. با این حال صحبت هایی شد ضمن اینکه مسئله تست سلامت ورزشکاران نیز مورد بحث قرار گرفت و تصمیم بر این شد که در نشست بعدی، رییس فدراسیون پزشکی – ورزشی، حضور داشته باشد تا در این مورد صحبت‌هایی شود. برگزاری نشست این هفته هیات اجرایی، بهانه ایست تا سخنگوی کمیته ملی المپیک در جمع خبرنگاران قرار گیرد و توضیحاتی درباره موضوعات نشست و مسائلی که بحث روز ورزش است و به کمیته مربوط می‌شود، بدهد. مهمترین بحث بررسی اصلاحاتی است که باید در اساسنامه کمیته ملی المپیک داده شود؛ اگرچه گویا اتفاق تازه‌ای در این رابطه نیفتاده است. شاهرخ شهنازی، دبیر کل کمیته ملی المپیک در این رابطه می‌گوید:« ما ورود کلی به بحث داشتیم و برای ورود جزئی به این موضوع نیز منتظر معرفی نماینده وزارت ورزش هستیم تا پس از آن با برگزاری جلسات بیشتر و حتی جلسات فوق‌العاده این کار را به سرانجام برسانیم.» شرایط تیراندازی و اخبار مختلف و گهگاه متناقضی که به گوش می‌رسد، این فدراسیون را با مشکلاتی مواجه کرده است که دبیرکل کمیته ملی المپیک در این رابطه می‌گوید:« اساس کار ما و آن چیزی که در فدراسیون‌ها اتفاق می‌افتد در قالب مجمع عمومی است و کمیته ملی المپیک پلی برای ارتباط با IOC (کمیته بین‌المللی المپیک) است. قرار است موضوع این فدراسیون در نشستی بین وزارت ورزش، دیوان عدالت اداری و فدراسیون مطرح شود و ما به عنوان کمیته ملی المپیک در جریان خروجی این نشست قرار بگیریم. ما سعی می‌کنیم موضوع را به نحوی منعکس کنیم که ورزش کشور دچار مشکل نشود.»

صحبت‌های دبیر فدراسیون بسکتبال درباره نقش کمیته ملی المپیک در قرارداد بائرمن نیز باعث می‌شود که درباره این موضوع هم از شهنازی سوال شود. او در پاسخ می‌گوید:« کمیته ملی المپیک به قرارداد هیچ‌کدام از مربیان ورود نمی‌کند. در واقع موضوع استخدام مربیان خارجی در کمیته‌ای که در وزارت ورزش وجود دارد، بررسی می‌شود و ما نه درباره انتخاب آنها، نه ادامه همکاری و نه قراردادها هیچ ورودی به موضوع نداریم. به هر حال قرارداد بین فدراسیون و مربی بسته شده است و فدراسیون نیز باید پاسخگو باشد.»

شرکت سرمایه‌گذاری کمیته ملی المپیک که در زمانی محل حرف و حدیث‌های بسیاری شده بود، حمسئله دیگری بوده که در نشست دیروز هیات اجرایی کمیته ملی المپیک درباره‌اش صحبت هایی شده. شهنازی در این رابطه می‌گوید:« سهام این شرکت برای کمیته است و حالا هم که سودآور شده است. در همین نشست تصمیم گرفتیم اعضای هیات مدیره شرکت سرمایه‌گذاری را از سه به پنج نفر برسانیم تا سطح کار آن بیشتر شود. خوشبختانه این شرکت بدهی مالیاتی خود را که بیش از سه میلیارد تومان بوده، پرداخت کرده است و حالا نیز سودآور است.»

شهنازی درباره آخرین وضعیت خزانه‌داری کمیته ملی المپیک نیز توضیح قابل تاملی می‌دهد:« به محض اینکه امضای سرپرست خزانه‌داری مورد تأیید قرار گیرد او کارش را انجام می‌دهد. ضمن اینکه همچنان کارهای خزانه‌داری توسط نفر قبلی انجام می‌شود.»

captcha
تازه ها
بیشتر