لژیونرها / شناسه خبر: 72872 / تاریخ انتشار : 1395/10/22 03:29
|

گفت‌و‌گوی اختصاصی همزمان با پیشنهاد هامبورگ / عزت‌الهی: برای تصمیم یک هفته زمان می‌خواهم

پیشنهادهایی هست اما من نمی‌توانم از باشگاه‌هایی که به من پیشنهاد دادند اسم ببرم، چون این کار حرفه‌ای نیست.

ایران ورزشی آنلاین / امیر اسدی / با وجود گذشت حدود 10 روز از آغاز نقل و انتقالات فوتبال اروپا سعید عزت‌اللهی بازیکن ایرانی نیم‌فصل اول روستوف روسیه هنوز تیم جدیدش را انتخاب نکرده و بیشتر در زادگاه خودش یعنی بندر انزلی به صورت اختصاصی تمریناتش را پیگیری می‌کند. اولویت عزت‌اللهی ادامه بازی در اروپا است. تیم‌هایی از لیگ‌های یونان، بلژیک و روسیه با او مذاکراتی انجام داده‌اند اما سعید هنوز به هیچ یک از این پیشنهادها پاسخ روشنی نداده. عزت‌اللهی همچنان در حال بررسی این پیشنهادها است. به قول خودش تا یک هفته دیگر تیم بعدی‌اش را انتخاب خواهد کرد، تیمی که احتمالا اروپایی خواهد بود. آخرین پیشنهاد برای سعید انگار از آلمان رسیده است، پیشنهادی از هامبورگ، همان تیمی که با استخدام مهدوی‌کیا تجربه خوبی از بازیکن ایرانی دارد. سعید اما آنقدر حرفه‌ای هست که خبری را تأیید یا تکذیب نکند تا پس از بررسی نهایی و مذاکره تصمیم بگیرد. گفت‌گوی اختصاصی ایران ورزشی را در این روزهای حساس سعید عزت‌الهی برای تصمیم‌گیری، بخوانیم. 


نقل و انتقالات فوتبال اروپا آغاز شده اما تو هنوز تیم آینده خود را انتخاب نکرده ای. اصلا این روزها کجایی و چه کار می‌کنی؟

چند وقتی است که ایران هستم اما هنوز تصمیم خاصی نگرفته ام. به صورت اختصاصی تمریناتم را دنبال می‌کنم و پیشنهادهایی که هست را بررسی می‌کنم تا بهترین تصمیم را بگیرم. سعی می‌کنم آمادگی بدنی‌ام در شرایط ایده‌آل باشد تا در صورت انتخاب تیم جدید مشکلی از این نظر نداشته باشم. به همین دلیل صبح و بعداز ظهر تمرینات خود را زیر نظر پدرم انجام می‌دهم تا با آمادگی کامل وارد تیم جدیدم شوم.

تمرینات روستوف هم چند روزی است که آغاز شده، انگار دیگر قصد نداری به این تیم برگردی؟

راستش را بخواهید در چند هفته اخیر از باشگاه روستوف چهار پنج بار با من تماس گرفتند اما من هنوز جواب مشخصی به آنها نداده‌ام. بیشتر علاقه دارم تا پیشنهادهای جدیدم را بررسی کنم و خیلی مایل به ادامه کار در روستوف نیستم.

شرایط بدی در روستوف نداشتی و این تیم هم در لیگ اروپا حضور دارد. دلیل اینکه می‌خواهی با روستوف قطع همکاری کنی چیست؟

می‌خواهم جایی بروم که بازی کنم و دیده شوم. اولویتم انتخاب تیمی است که به عنوان بازیکن اصلی در آن به میدان بروم. به هر حال پیشنهادهایی که می‌رسد، می‌تواند شرایط بهتری را برای من ایجاد کند چون در نیم‌فصل اول فرصت زیادی برای بازی در ترکیب روستوف پیدا نکردم.

ممکن است به لیگ‌های عربی هم بروی؟

خیر، اصلا به حضور در لیگ‌های عربی فکر نمی‌کنم. هدف من ادامه حضور در فوتبال اروپاست، چون می‌خواهم پیشرفت کنم. فکر نمی‌کنم بتوانم با حضور در لیگ‌های عربی به خواسته‌هایی که دارم برسم. پیشرفت برای من در اولویت است. پیشرفت را به پول‌های نجومی تیم‌های عربی ترجیح می‌دهم. با سنی که دارم می‌توانم همچنان در اروپا بمانم و بازی کنم. به همین خاطر هم هست که برای انتخاب تیم جدید وسواس دارم. می‌خواهم به تیمی بروم که هم باشخصیت باشد و هم بتوانم بیشتر از روستوف بازی کنم.

از سردار آزمون خبر داری؟

بله، با سردار مدتی که ایران بود در ارتباط بودم. فکر می‌کنم او دوشنبه برای حضور در تمرینات روستوف ایران را ترک کرد. تا جایی که از او خبر دارم فعلا قرار است روستوف را همراهی کند چون او وضعیتش مثل من نیست و با باشگاه قرارداد دارد.

محمد مایلی‌کهن چند روز قبل در مصاحبه‌ای اعلام کرده بود خوب نیست بازیکن تیم ملی لب ساحل تمرین کند، به نظر می‌رسد مایلی‌کهن تو را در انزلی دیده و از این اتفاق گلایه دارد.

خانواده من در بندر انزلی زندگی می‌کنند و زمانی که همراه آنها هستم مجبورم در این شهر تمرینات خودم را دنبال کنم. تمرین کردن لب ساحل اتفاق عجیبی نیست و خودم تصمیم گرفتم چنین کاری انجام بدهم تا آمادگی بدنی‌ام بالا برود. به نظر شما تمرین در ساحل ایرادی دارد؟ البته اینطور هم نیست که کلا لب ساحل تمرین کنم. هر زمانی که در این مدت به تهران آمدم به کمپ تیم‌های ملی رفتم و بدون مشکل آنجا تمریناتم را دنبال کردم.

به اردوی اخیر تیم ملی دعوت نشدی و این موضوع برخی انتقادها را در پی داشت. مثلا برانکو اعلام کرده بود که چرا بازیکنانش باید به اردوی امارات بروند اما عزت‌اللهی و آزمون که در استراحت به سر می‌برند به اردو دعوت نشوند.

اصلا ماجرا اینگونه نیست که برخی فکر می‌کنند. تا الان هیچ‌کس دلیل این موضوع را نمی‌دانست و به همین دلیل برخی صحبت‌ها مطرح شده بود. من چند بار با آقای کی‌روش در این مدت صحبت کردم. نظر او این بود که من در اردوی دبی حضور داشته باشم اما به خاطر امتحاناتی که در دانشگاه داشتم از سرمربی تیم ملی اجازه گرفتم تا در این اردو حاضر نشوم. به هر حال امتحانات نهایی‌ام بود و کی‌روش هم قبول کرد که من در این اردو حاضر نشوم. این را توضیح دادم تا آنهایی که از غیبت من و سردار ناراحتند بدانند دلیلش چه بوده که ما در دبی همراه تیم ملی نبودیم.

از وضعیت تیم ملی خبر داری؟

خبر خاصی ندارم. امیدوارم اردوهای تیم ملی طبق برنامه انجام شود و من هم بتوانم مثل گذشته نظر کادر فنی را برای حضور در اردوهای بعدی جلب کنم.

چه زمانی می‌توانیم سعید عزت‌اللهی را در تیم جدیدش ببینیم؟ پیشنهاد هامبورگ جدی است؟

پیشنهادهایی هست اما من نمی‌توانم از باشگاه‌هایی که به من پیشنهاد دادند اسم ببرم، چون این کار حرفه‌ای نیست. فکر می‌کنم ظرف یک هفته آینده بتوانم تیم جدیدم را معرفی کنم.

 

captcha
تازه ها
بیشتر