یادداشت / شناسه خبر: 72843 / تاریخ انتشار : 1395/10/21 00:41
|

انتقاد فوق‌العاده مهدوی‌کیا از برنامه ۹۰ / این نظرسنجی‌های بی‌معنا

فرشاد کاس‌نژاد / مهدوی‌کیا مقابل این جریان غلط اندر غلط ایستاد و به فردوسی‌پور شفاف گفت که با این نظرسنجی‌ها مخالف است و حاضر نیست نظرش را درباره نظرسنجی ۹۰ بگوید.

ایران ورزشی آنلاین / فرشاد کاس‌نژاد / عادل فردوسی‌پور یک عادت همیشگی دارد، اینکه از میهمان‌های برنامه‌اش می‌پرسد نظرتان را درباره سوال نظرسنجی برنامه بگویید. سوالات نظرسنجی ۹۰ را هم که دیده‌اید، اغلب مسائلی مهم و کلیدی که باید صاحب‌نظرها و کارشناسان جدی و روزنامه‌نگاران حرفه‌ای در حوزه فوتبال درباره‌اش بحث کنند و نظر بدهند، در برنامه ۹۰ به رأی عام گذاشته می‌شود. عادل فردوسی‌پور اما پاسخ‌های غیرکارشناسی مخاطبان برنامه ۹۰ را تبدیل می‌کند به یک نظر جمعی. حقنه کردن آن به فوتبال هم کار همیشگی ۹۰ است.

عادل فردوسی‌پور بارها و بارها «غلط»های بزرگی را که نتیجه همین نظرسنجی‌های بی‌معنا بوده به فوتبال تحمیل کرده و «غلط» را با پشتوانه مردمی به جای «درست» جا انداخته. امشب اما مهدی مهدوی‌کیا مقابل این جریان غلط اندر غلط ایستاد و به عادل فردوسی‌پور شفاف گفت که با این نظرسنجی‌ها مخالف است و حاضر نیست نظرش را درباره نظرسنجی ۹۰ بگوید. ۹۰ در برنامه این هفته‌اش این پرسش را مطرح کرده بود: چه راهی برای حل مشکلات بین تیم ملی و باشگاهها پیشنهاد می‌کنید؟

گوش عادل اما به این حرفها بدهکار نیست. کوشش ۹۰ همیشه این بوده که برای ساختن جلوه‌ای مردمی از برنامه، نظرسنجی راه بیندازد و پرسش‌هایی کارشناسانه را با پاسخ‌های دم‌دستی و پیامکی لوث کند. از مهدوی‌کیا باید تشکر کرد که فارغ از مراعات کردن‌های مرسوم در برنامه‌ای پرمخاطب، نقدی به جا و لازم را به زبان آورد. کاش میهمان‌های برنامه ۹۰ همیشه چهره‌هایی باشند که برای خود شأن قایل‌اند، نه مدیران و مربیان و بازیکنانی که از عادل یک دقیقه فرصت را برای ادامه حرف‌های بی‌اساس خود تمنا می‌کنند.

 

captcha
نظرات شما | 1 نظر
Iran
1395/10/21 - 10:36
مهدی عالی بود. دلسوز ايران، فوتبال و مردم.
rateup 0
 ratedown 0
تازه ها
بیشتر