ورزش ایران / شناسه خبر: 72818 / تاریخ انتشار : 1395/10/20 13:39
|

گپ‌و‌گفت با چهره تازه شومن‌کلاب / مائده: می‌روم تا شاید این راه باز شود

شاید حضور ما مقدمه‌ای باشد تا اینکه بازیکنان دیگر کشورمان هم راه به تیم‌های خارجی بازکنند و به این ترتیب هم تجربه بانوان ما بالاتر می‌رود.

ایران ورزشی آنلاینآمنه سلیمانی / بازی دو تیم والیبال بانوان پارسه تهران و بانک سرمایه در حالی به پایان می‌رسد که تعدادی از بازیکنان دور مائده برهانی جمع می‌شوند تا عکس یادگاری بگیرند. در این میان میترا شعبانیان سرمربی تیم بانک سرمایه با گریه شاگردش را در آغوش می‌کشد، دوری از مائده برایش سخت است. استادش او را بازیکنی حرفه‌ای و با اخلاق توصیف می‌کند.بازیکنی که حالا قرار است در لیگ بلغارستان و در تیم شومن کلاب بازی کند.مائده برهانی به این ترتیب بانوی لژیونر والیبال ایران است. شاید اولین نباشد اما او اولین بانوی والیبالیستی است که در اروپا دست به توپ می‌شود. مائده این اتفاق را تنها مختص خودش نمی‌داند و موفقیتی برای جامعه ورزش بانوان ایران عنوان می‌کند.

بالاخره راهی اروپا می‌شوی تا در تیم شومن کلاب بازی کنی؟

خیلی خوشحالم که این فرصت برای من ایجاد شد تا در یکی از باشگاه‌های بلغارستان بازی کنم. به نظرمن این اتفاق بسیار خوبی برای والیبال بانوان ایران است تا بیشتر دیده شوند. البته تجربه بسیار خوبی هم برای من خواهد بود تا با حضور و تمرین در کنار بازیکنان اروپایی بار فنی‌ام را بالاتر ببرم و نکته‌های جدیدی را هم یاد بگیرم.

یکی از نکته‌هایی که دراین میان عنوان می‌شود، بحث مسائل مالی است. از آن جهت که می‌گویند قرارداد مالی شما با این تیم بسیار اندک است.

واقعا می‌گویم مسائل مالی در این زمینه برای من به هیچ وجه در اولویت نیست. به این موضوع اصلاً فکر نمی‌کنم. حضورم در این تیم اروپایی صرفاً برای کسب تجربه، پیشرفت و کمک به والیبال بانوان ایران است.برخی از دوستان رفتنم را به تیم بلغاری سبک، سنگین و تحلیل کردند و از نظر مالی به آن ایراد گرفته اند. این در حالی است که اگر از ابتدای فصل به تیم شومن کلاب صوفیه می‌رفتم مبلغ قراردادم بسیار بیشتر بود. در حال حاضر فقط یک نیم فصل برای این تیم بازی می‌کنم، به نظرم برای این مدت هم قراردادم خوب است. علاوه بر اینکه بازهم تاکید می‌کنم حضورم دراین تیم اروپایی به هیچ وجه از نظر مالی مهم نیست. برای بالابردن تجربه‌ام به این تیم می‌روم نه کسب درآمد.
حضورت در تیم شومن کلاب چقدر به نفع والیبال بانوان است؟

اول باید به این نکته اشاره کنم که تیم بلغارستانی نخستین تیمی است که اجازه داده تا با حجاب اسلامی در بازی‌ها شرکت داشته باشم. تاکنون هیچ تیمی این اجازه را به ما نداده بود. پس باید از این فرصت استفاده کرد و توقع دارم که دیگران هم در این زمینه حمایتم کنند، به طور حتم زمانی که در جمع بازیکنان خارجی بدون هیچ مشکلی بازی کنیم تیم‌ها و مربیان دیگر نیز می‌بینند که مانعی در این کار وجود ندارد و شاید حضور ما مقدمه‌ای باشد تا اینکه بازیکنان دیگر کشورمان هم راه به تیم‌های خارجی بازکنند و به این ترتیب هم تجربه بانوان ما بالاتر می‌رود و هم اینکه رشد و توسعه والیبال بانوان ایران سرعت بیشتری به خود می‌گیرد.
از اینکه اولین لژیونر در والیبال بانوان هستی چه حسی داری؟

پیش از من هم دوستانم در یکی دو باشگاه عربی بازی کرده‌اند. اما این نخستین بار است که به تیم اروپایی دعوت شده‌ایم. اگر از این جهت نگاه کنیم اولین بازیکنی هستم که در باشگاه اروپایی بازی می‌کنم و از این بابت خیلی خوشحالم. امیدوارم به یاری خدا بازیکنی موثر در این تیم باشم و تجربیات خوبی را به دست بیاورم که درآینده آنها را در تیم ملی استفاده کنم.
این تیم اروپایی از چه طریقی با شما آشنا شد؟

فیلم بازی ما را در مسابقاتی که در سال جاری داشتیم دیدند که مورد پسند آنها قرار گرفته بود. همچنین برگزاری اردوهایی که در اروپا داشتیم هم دراین اتفاق بی تاثیر نبوده است.

قراردادت با این تیم به چه شکل است؟
 قرار است که در نیم فصل این تیم را همراهی کنم که شاید حدود سه ماه به طول انجامد..

 

captcha
تازه ها
بیشتر