فوتبال ایران / شناسه خبر: 72660 / تاریخ انتشار : 1395/10/15 20:51
|

بیانیه کی‌روش: پرسپولیسی‌ها فقط در روزهای فیفا دعوت می‌شوند/ برانکو در این آتش می‌سوزد

پس از جنجالی که برگرداندن بازیکنان پرسپولیس از اردوی تیم ملی به‌وجود آورد، همه منتظر واکنش کی‌روش بودند. سرمربی تیم ملی در 24 ساعت گذشته سکوت کرده بود تا اینکه امشب در شبکه اجتماعی متنی را منتشر کرد.

ایران ورزشی آنلاین / پس از جنجالی که برگرداندن بازیکنان پرسپولیس از اردوی تیم ملی بوجود آورد، همه منتظر واکنش کی‌روش بودند. سرمربی تیم ملی در 24 ساعت گذشته سکوت کرده بود تا اینکه امشب در شبکه اجتماعی متنی را منتشر کرد. او در این بیانیه مدعی شد که با توجه به عدم همکاری برانکو، از این پس بازیکنان پرسپولیس را تنها در روزهای فیفا دعوت خواهد کرد. کی‌روش اضافه کرده که با آزاد کردن بازیکنان پرسپولیس می‌خواسته مانع بهانه‌جویی برانکو شود و موفقیت یا ناکامی سرمربی پرسپولیس در آینده به او مرتبط نباشد. نامه کی‌روش به شرح زیر است:

دوستان عزیز

بعد از اظهارات اخیر آقای برانکو ایوانکوویچ درباره تیم ملی، تصمیم گرفتم که هفت بازیکن پرسپولیسی را از اردوی تیم ملی در دبی مرخص کنم.

این تصمیم دو دلیل عمده دارد

1-با توجه به اینکه این اردو در روزهای فیفا نیست و آقای برانکو ایوانکوویچ حاضر به همکاری با برنامه ما نیست، تصمیم آشکاری گرفتم تا آقای ایوانکوویچ نتواند در تیم ملی یا اعمال من هیچ دلیلی برای موفقیت یا ناکامی‌اش بیابد.

2-در عین حال خواستم که هفت بازیکن پرسپولیس از فشاری که آقای ایوانکوویچ با زیر سوال بردن حرفه‌ای‌گری آنها وارد کرده بود، خلاص شوند.

همانطور که گفتم، اردوی دبی جزئی از برنامه آماده‌سازی ماست که به تایید فدراسیون فوتبال و همچنین سازمان لیگ و باشگاه‌ها رسیده است. هدف ما این است که به صعود متوالی تاریخی به جام جهانی برسیم.این برنامه آماده‌سازی، با تمام محدودیت‌هایی که می‌دانیم، ما را به رتبه اول گروه مقدماتی رسانده است. اردوهای آماده‌سازی مثل اردوی دبی برای پیشرفت بازیکنان و تیم ما حیاتی است.

واضح است که این برنامه آماده‌سازی همیشه با احترام به منافع باشگاه‌ها انجام می‌شود. در هر کشوری در دنیا توافق بین باشگاه‌ها و تیم‌های ملی عادی است. متاسفانه بعد از غیرقابل دسترس بودن دائمی و بی‌احترامی به تیم ملی و سرمربی آن از سوی آقای ایوانکوویچ، دستیابی به هرگونه توافقی با او غیرممکن است.

با این حال، این وضعیت ما را از گرفتن تصمیماتی که فکر می‌کنیم برای حمایت از بازیکنان‌مان و تیم ملی مهم است، باز نمی‌دارد. به همین خاطر، تا زمانی که آقای ایوانکوویچ موضعش را تغییر ندهد، بازیکنان پرسپولیس تنها در روزهای فیفا به تیم ملی دعوت خواهند شد.

در پایان لازم است توجه مردم ایران را به چند نکته جلب کنم.

1-خیلی شایع است که مربیان باشگاهی برای مشکلات خودشان از مربیان تیم‌های ملی انتقاد کنند. آقای ایوانکوویچ هم یکی از این موارد است که در این راه تلاش می‌کند.

2-همچنین شایع است که این مربیان، هواداران باشگاه را مقابل مسئولان تیم ملی قرار دهند. یک بار دیگر آقای ایوانکوویچ چنین تلاشی کرده، ولی خلاقیتی بروز نداده است.

3- آقای ایوانکوویچ می‌تواند هر چیزی که می‌خواهد بگوید، ولی من با احترام به همه باشگاه‌ها از جمله پرسپولیس همچنان نهایت تلاشم را برای تیم ملی و و فوتبال ایران به کار می‌گیرم.

4-در پایان، باور دارم مردم آنچه در حال رخ دادن است را درک می‌کنند و پروپاگاندای (جوسازی) آتش‌افروزانه آقای ایوانکوویچ فقط خودش را می‌سوزاند.

دوستان عزیز

اجازه بدهید تکرار کنم که خیلی مهم است روی هدف اصلی‌مان بابت این تصمیم تمرکز کنیم: باید آشکار کنم که آقای برانکو ایوانکوویچ به‌عنوان یک مربی قادر نخواهد بود در هیچیک از اعمال من یا برنامه‌های تیم ملی ارتباطی برای توجیه موفقیت یا ناکامی‌اش پیدا کند. و همچنین تلاش ما برای دفاع از بازیکنان‌مان. همین.

با آرزوی بهترین‌ها / کارلوس کی‌روش

 

 

captcha
نظرات شما | 1 نظر
بنیامین
1395/10/26 - 07:03
سلام. من به‌عنوان یک شهروند حق رو به آقای برانکو میدم و کی‌روش باید باتمام مربیان لیگ نشست تعاملی برگزار کنه، نه اینکه بخواد باغرورکاذبی که داره برنامه‌اش رو پیش ببره.
rateup 1
 ratedown 0
تازه ها
بیشتر