فوتبال ایران / شناسه خبر: 72642 / تاریخ انتشار : 1395/10/15 05:09
|
تیم‌ملی یک سخنگو با ادبیات حرفه‌ای می‌خواهد

ذوالفقارنسب: با برانکو و کی‌روش برخورد کدخدامنشانه نکنید

برخورد کدخدامنشانه در این مورد اصلاً درست نیست، به‌خصوص کی‌روش که اولین بارش نیست بی‌احترامی می‌کند.

ایران ورزشی آنلاین / واکنش دکتر بیژن ذوالفقارنسب با آنچه از پیشکسوتان فوتبال در مقابل جدل برانکو و کی‌روش دیده‌ایم متفاوت است. ذوالفقارنسب کوشش نمی‌کند تا جلسه آشتی‌کنان برگزار کند و از زاویه کدخدامنشی وارد ماجرا نمی‌شود بلکه حرفه‌ای‌تر نگاه می‌کند و حرفش این است: 

«در این روزهایی که فوتبال و ورزش از هر سمت و سویی مورد هجمه قرار می‌گیرد درگیری 2 مربی خارجی و گران قیمت کشورمان بر مشکلات می‌افزاید و به اصطلاح عوام قوز بالای قوز است. این رفتارها غیرقابل تحمل است، هر دو مربی مرتکب اشتباهات فاحشی شده‌اند و در این مورد عملکرد بدی داشته‌اند. هم کی‌روش و هم برانکو رفتارشان مناسب نبوده. برانکو فرار رو به جلو انجام داده تا در صورت احتمال ناکامی تیمش یک شریک ورزشی برای خود در ناکامی درست کند، کی‌روش هم که همیشه منتظر این اتفاقات است و رفتار غیر حرفه‌ای از خودش نشان داد که مورد تائید هیچکس نیست. واکنش منفعلانه تیم ملی و باشگاه پرسپولیس در این مورد مشهود است.»

مربی اسبق تیم ملی با اشاره به نیاز تیم ملی به داشتن سخنگو، گفت: «تیم ملی ما باید سخنگویی توانمند و برخوردار از ادبیات مناسب و خوب باشد که ظاهراً کی‌روش اجازه انتخاب چنین فردی را نمی‌دهد. عمل و عکس‌العمل هر دو مربی در این مورد بسیار ضعیف بود، باشگاه پرسپولیس هم واکنش مناسبی نداشت، سخنان برانکو پس از یک مسابقه فوتبال بیان نشده که بگوییم در اثر هیجان چنین جملاتی را بیان کرده است. از این دو مربی خارجی و گران قیمت فوتبال کشورمان انتظارات بیشتر از این حرفها است.»

ذوالفقار نسب در مورد پیشنهاد برای آشتی برانکو و کی‌روش و مذاکره این دو بر سر یک میز گفت: «رفتار کی‌روش در مورد بازگرداندن ملی پوشان پرسپولیس بازتاب بین‌المللی خواهد داشت بنابراین برخورد کدخدامنشانه در این مورد اصلاً درست نیست بخصوص کی‌روش که اولین بارش نیست بی‌احترامی می‌کند. باید با هر دو مربی برخوردی قاطع از سوی مدیران فوتبال ما انجام شود. بازیکنان پرسپولیس چه گناهی مرتکب شده بودند که از اردوی تیم ملی برگشت داده شدند؟»

دکتر ذوالفقارنسب در مورد اینکه پیشنهاد می‌کند چه رفتاری با کی‌روش و برانکو انجام شود، گفت: «جریمه مالی سنگین و حتی محرومیت می‌تواند در واکنش به رفتارهای آنها عملی مناسب باشد.»

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر