ورزش جهان / شناسه خبر: 72588 / تاریخ انتشار : 1395/10/13 17:38
|

منتخب پیرمردهای سال 2016

آنها 34 ساله یا بیشتر هستند، ولی هنوز در اوج بازی می‌کنند و در سال 2016 هم توانستند بدرخشند. اکیپ تیم یازده نفره‌ای از این بازیکنان انتخاب کرده است.

ایران ورزشی آنلاین

جی‌جی بوفون (38 ساله، یوونتوس، ایتالیا)

بوفون در 38 سالگی هنوز یکی از بهترین‌هاست. در سال 2016 او برای هفتمین بار با یووه قهرمان ایتالیا شد و در همان فصل 21 بار دروازه‌اش را بسته نگه داشت. او همچنین رکورد گل نخوردن در سری A را به 974 دقیقه ارتقا بخشید. او نامزد توپ طلا، بازیکن سال فیفا و تیم منتخب یوفا بود و در یورو 2016 هم درخشید.

داریو سرنا (34 ساله، شاختار دونتسک، کرواسی)

داریو سرنا، کاپیتان 34 ساله شاختار دونتسک در پست خودش یکی از بهترین‌هاست. این روزها شایعه علاقه بارسا به او مطرح شده و این می‌تواند پایانی در اوج برای او باشد. سرنا در یورو هم درخشید و در ضدحملات برق‌آسای تیمش نقش مهمی داشت. با وجود مرگ پدر سرنا در اوج بازی‌ها، تغییری در کیفیت بازی‌اش بوجود نیامد.

آندرئا بارزالی (35 ساله، یوونتوس، ایتالیا)

به نظر می‌رسد بارزالی از بونوچی و کیه‌لینی، دو همپستی‌اش در یووه و تیم ملی جدانشدنی است. او در 35 سالگی هنوز مدافع مطمئنی است. او با جایگیری، جنگندگی و تجربه‌اش هنوز یکی از مهره‌های کلیدی یووه و ایتالیاست. او سنت مدافعان بزرگ ایتالیایی را زنده نگه داشته است.

فیل جاگیلکا (34 ساله، اورتون، انگلیس)

او در سال 2016 هیچ عنوانی نبرد، ولی هنوز یکی از ستون‌های دفاع اورتون است. جاگیلکا در 34 سالگی هنوز مهره کلیدی دفاع اورتون است و در سال 2016 دو بار هم برای تیم ملی انگلیس بازی کرد.

پاتریس اورا (35 ساله، یوونتوس، فرانسه)

اورا هنوز یکی از بازیکنان مهم در پست مدافع چپ است. او سرعت گذشته را ندارد، ولی هنوز جنگندگی‌اش را حفظ کرده. او در تیم ملی فرانسه و یوونتوس یکی از چهره‌های مهم در رختکن تیم است. هرچند در یووه آلکس ساندرو توانسته از اورا پیشی بگیرد، ولی آلگری هنوز در بازی‌های مهم به مدافع باتجربه‌اش اطمینان دارد.

تیاگو موتا (34 ساله، پاری‌سن‌ژرمن، ایتالیا)

تیاگو موتا در پایان فصل خداحافظی می‌کند و جای خالی‌اش در ترکیب پاریس محسوس خواهد بود. او به دلیل کیفیت پاس‌، جایگیری و تجربه‌اش همچنان در خط میانی مهره مهمی است. او تحرک گذشته را ندارد، ولی هنوز در بازیسازی تیم نقش ارزشمندی دارد.

مایکل کریک (35 ساله، منچستریونایتد، انگلیس)

مورینیو در شروع فصل او را از تیمش کنار گذاشت، ولی خیلی زود نظرش را تغییر داد. او از نام‌های پر سر و صدای یونایتد نیست، ولی از مطمئن‌ترین و موثرترین‌های تیم است. او بازیکن سریعی نیست، ولی تجربه و هوش بازی‌اش دلیلی است که مورینیو نمی‌تواند از او صرفنظر کند.

ژابی آلونسو (35 ساله، بایرن مونیخ، اسپانیا)

او هم سرعتش را از دست داده، ولی دید و تجربه‌اش مثال‌زدنی است. هرچند رسانه‌های آلمانی چند بار انتقادات تندی از او داشتند، ولی همچنان آنچلوتی به او اطمینان کامل دارد. گواردیولا هم رفتار مشابهی با آلونسو داشت. آلونسو توانایی بالایی در طراحی ریتم بازی، تقسیم توپ و سازمان دادن بلوک دفاعی تیم دارد.

فرانچسکو توتی (40 ساله، رم، ایتالیا)

اسطوره رم در برابر گذشت زمان مقاومت می‌کند. توتی در سال 2016 هر بار به زمین رفت تاثیرگذار بود. او در سری A بهترین نسبت گل به دقایق بازی را دارد و توانسته در 448 دقیقه 6 گل بزند، یعنی هر 75 دقیقه یک گل. توتی حتی در 40 سالگی یک بازیکن متفاوت است.

زلاتان ابراهیموویچ (35 ساله، منچستریونایتد، سوئد)

26 بازی رسمی، 17 گل، 5 پاس گل. زلاتان تابستان امسال به منچستر پیوست، ولی خیلی زود توانسته در این تیم به یک بازیکن کلیدی تبدیل شود. او در 35 سالگی همچنان توانایی حرکات منحصر به فرد و زدن گل‌های کلیدی را از دست نداده. او فصل قبل در پاریس 50 گل در 51 بازی به ثمر رساند.

آریتس آدوریس (35 ساله، آتلتیک بیلبائو، اسپانیا)

زدن 5 گل به خنک در لیگ اروپا نقطه اوج سال درخشان آدوریس است که در ماه فوریه 36 ساله می‌شود. او چند روز بعد از این بازی تبدیل به مسن‌ترین بازیکنی شد که برای اسپانیا گلزنی کرده است. او فصل قبل در لالیگا 20 گل زد (بهترین گلزن اسپانیایی لالیگا) و با زدن 10 گل در لیگ اروپا بهترین گلزن این مسابقات بود. او فصل جدید هم فرم قبلی را حفظ کرده است.

 

 

*این بازیکنان هم می‌توانستند در تیم منتخب باشند: پتر چک، کاسیاس، ماکسول، زی‌روبرتو، داوید ویا، درک کویت، پیرلو، دفو و اتوئو.

 

captcha
تازه ها
بیشتر