ورزش ایران / شناسه خبر: 72585 / تاریخ انتشار : 1395/10/13 16:00
|
قرارداد چهار ساله مربی بسکتبال چه شد؟

بابانوئل، بائرمن را از ایران برد

گزارش محسن آجورلو از مسئله‌ای به نام بائرمن / گفته می‌شد تا 2020 با ایران قرارداد دارد، اما تا پایان 2020 با ورزبورگ قرارداد بست. بابانوئل به جای دادن هدیه، از دارایی‌ بسکتبال ما برداشته؟

ایران ورزشی آنلاین / محسن آجرلو / روز اول ژانویه 2017 روز عجیب و پر سر و صدایی در فدراسیون بسکتبال بود. خبری که روز گذشته در رسانه‌های آلمانی و اروپایی دست به دست شده بود در خبرگزاری‌های داخلی هم یکی یکی منتشر شد و همه را انگشت به دهان کرد! خبر از این قرار بود که سرمربی تیم ملی بسکتبال (که خیالمان راحت بود تا سه - چهار سال دیگر در ایران خواهد بود) با یک باشگاه آلمانی قرارداد بسته است. ماجرا جایی همه را به اوج تعجب رساند که گفته شد او به آلمان رفته و دیگر هم به تهران باز نخواهد گشت! درک بائرمن در حالی که گفته می‌شد تا سال 2020 با ایران قرارداد دارد، تا پایان فصل 2020-2019 با تیم ورزبورگ آلمان قرارداد امضا کرده است. انگار بابانوئل به جای دادن هدیه، از دارایی‌های فدراسیون برداشته است!


طبق چیزی که در سایت باشگاه آلمانی، رسانه‌های آلمانی و انگلیسی زبان منتشر شده، بائرمن قراردادش را با این باشگاه امضا کرده و صبح امروز و با برگزاری کنفرانس خبری، کارش را به طور رسمی در بوندس لیگا آغاز خواهد کرد. اینطور که در خبرها آمده قرار است این مربی این تیم را در مرحله پلی‌آف لیگ آلمان هدایت کند و برنامه‌ای بلند مدت را در این باشگاه پیاده کند! برنامه بلند مدتی که البته همین چند ماه پیش قولش را به فدراسیون ایران داده بود و دلمان را خوش کرده بود که نیمکت ایران تا چهار سال دیگر حداقل ثبات دارد و با برنامه پیش خواهد رفت. راستی اگر با بائرمن چهار ساله قرارداد داشتیم او چطور با این باشگاه آلمانی قرارداد بسته؟ آن هم در شرایطی که فدراسیون بارها تاکید کرده که او نمی‌تواند بدون اجازه با باشگاه دیگری مذاکره و ثبت قرارداد کند.

قرارداد فدراسیون چهار ساله بود؟
فدراسیون بسکتبال بارها و همین حالا از قرارداد چهار ساله با بائرمن می‌گوید. با این حال شایعاتی شنیده می‌شود که قرارداد او چهار ساله بوده اما سه ماه سه ماه تمدید می‌شده و بائرمن دستش برای رفتن از ایران باز بوده است! شایعه‌ای که با اتفاقی که افتاده جور در می‌آید اما فدراسیون به هیچ وجه زیر بار این صحبت نمی‌رود و می‌گوید قراردادش با این مربی چهارساله بوده.

تکذیب تا تایید در سه ساعت
صبح دیروز که خبر کوچ بائرمن دهان به دهان و رسانه به رسانه منتقل و تکمیل‌تر شد، فدراسیون ابتدا زیر بار نرفت و تنها از سفر شخصی و خانوادگی بائرمن به آلمان گفت.
مشحون در همان اوایل صبح و ساعت ده در مصاحبه با آنا گفت: «به دلیل مشکل خانوادگی که برای بائرمن پیش آمده او مدتی نمی‌تواند به ایران بیاید و ما هم از او خواسته‌ایم وضعیت خود را به ما سریعا اعلام کند. او تنها از ما خواسته که مدتی در آلمان کنار خانواده‌اش بماند. من نمی‌دانم شایعه قرارداد او با یک تیم آلمانی از کجا مطرح شده که ما در فدراسیون خبر نداریم اما دیگران از آن صحبت می‌کنند.»
مشحون در همان زمان هم گویا می‌داند ماجرا جدی است: «ما با این مربی 4 ساله قرارداد بسته‌ایم و پیش‌بینی اتفاقات غیرمنتظره هم مانند این موضوع را در قراردادش کرده‌ایم. مهم‌ترین موضوع نیاز بسکتبال ایران است و به همین دلیل روز گذشته به او اعلام کردیم که هر چه سریع‌تر وضعیت خودش را مشخص کند تا ما برنامه‌ریزی‌ها را انجام دهیم و شرایطی پیش نیاید که بسکتبال ایران متضرر شود.»
فدراسیون بسکتبال تا ساعت یک بعد از ظهر از این موضوع ابراز بی‌اطلاعی کرد و تنها سفری شخصی را دلیل رفتن بائرمن اعلام کرد. آن هم به وسیله ایمیلی که بائرمن به فدراسیون فرستاده بود.
در نهایت هم فدراسیون خبر از دریافت ایمیل دومی داد که بائرمن در آن از مشکلات خانوادگی‌اش گفته و اعلام کرده که دیگر به ایران باز نخواهد گشت!
در خبر فدراسیون آمده: در پی سفر این مربی برای تعطیلات سال نو به آلمان و عدم بازگشت او، لحظاتی قبل و با دریافت ایمیل این مربی آلمانی، او ضمن عذرخواهی از رییس فدراسیون و مجموعه بسکتبال ایران ضمن ابراز علاقه‌مندی برای هدایت بسکتبال ایران گفت: «همانطور که می‌دانید من علاقه و احترام خاصی برای شما قایلم و علاقه من برای مردم ایران و هواداران و بازیکنان و تیم ملی و مربیان کاملا مشخص است. باید بگویم که من به کشورم آلمان رفته و باز نخواهم گشت و این مساله کاملا شخصی است. دختر 3 ساله من هر روز و هر شب بهانه نبودن من را دارد و باید بگویم به رغم عشق به هدایت تیم ملی ایران من باید خانواده‌ام را در اولویت قرار دهم. امیدوارم به این موضوع توجه کنید. من واقعا نمی‌توانم تاکید خودم را که چقدر بسکتبال ایران برایم مهم است را شرح دهم و این تصمیم چقدر برایم سخت است. او همچنین در پایان گفت هر وقت فدراسیون ایران از من بخواهد به صورت مقطعی آماده خدمت هستم.»

چرخش صد و هشتاد درجه‌ای بائرمن
اگر این حرف‌ها را نقل قول مستقیمی از بائرمن در نظر بگیریم و آن را در کنار رفتنش از ایران و قرارداد با ورزبورگ قرار دهیم، می‌بینیم که هر دو این رفتارها تناقض کاملی با حرف‌های گذشته خودش دارد. او به طور مثال در مورد همین دختر سه ساله‌اش و دشوار بودن دوری از او گفته بود: «البته که سخت است اما به خوبی با آن کنار آماده‌ایم. زندگی همین است.»
او درباره زمان کار کردن در ایران نیز گفته بود: «قرارداد چهارساله با ایران امضا کرده‌ام و فکر می‌کنم این کار به خوبی نشان می‌دهد که من به دنبال یک پروژه طولانی مدت در ایران هستم و به این چشم به آن نگاه می‌کنم.»

---
لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/72585
captcha
تازه ها
بیشتر