فوتبال ایران / شناسه خبر: 72568 / تاریخ انتشار : 1395/10/13 01:28
|

۲۴ ساعت عجیب با سروش رفیعی / پایان سربازی و دنیای تناقض‌ها

گزارش بهناز میرمطهریان از ماجراهای سروش رفیعی / مأموریت دیگر سروش بعد از مسئله مربوط به اضافه خدمت، این است که به ادعای فولادی‌ها مبنی بر قرارداد با این تیم پاسخ دهد.

ایران ورزشی آنلاین / بهناز میرمطهریان / مدت ‌هاست سروش رفیعی و خدمت سربازی‌اش به خبر اصلی رسانه‌ها تبدیل شده است اما بحث اضافه خدمت او بیشتر به یک بازی برای حفظ او در تراکتورسازی می‌ماند تا قانونی که از پیش تعریف شده باشد. البته پس از اعلام واحد سربازی رفیعی مبنی بر اینکه این بازیکن اضافه خدمت ندارد، ماجرا وارد شرایط دیگری شد. حالا اگر رفیعی بتواند رضایت مدیران تراکتور را که با مطرح کردن اضافه خدمت سعی در حفظ او داشتند، جلب کند، شاید در نیم فصل به تیم دیگری برود.

پایان خدمت سربازی سروش رفیعی در پایان نیم‌فصل رقابت‌ها، او را به بمب نقل و انتقالات نیم‌فصل تبدیل کرده بود که از مدت‌ها پیش، هرروز بحث حضور او در یکی از تیم‌های لیگ برتری مطرح می‌شد. از پرسپولیس و فولاد گرفته تا استقلال همه خواستار حضور سروش رفیعی بودند.

تا اینکه بعد از صعود تراکتورسازی به فینال رقابت‌های جام حذفی، ناگهان بحث اضافه خدمت این بازیکن مطرح شد!مصطفی آجورلو، مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی در مصاحبه‌ای ضمن تأکید بر اینکه نمی‌خواهد حقی از رفیعی پایمال شود، به این نکته تأکید کرد که نامه اضافه خدمت 6 ماهه این بازیکن، دو ماه پیش به باشگاه رسیده و او به خاطر اینکه برای بخشش این اضافه خدمت در تلاش بوده، آن را رسانه‌ای نکرده.

این اتفاق اما آغاز صحبت‌های ضد و نقیضی بود که درباره اضافه خدمت این بازیکن مطرح می‌شد. باران چشمه، مدیرکل تربیت بدنی نیروهای مسلح این 6 ماه اضافه خدمت را تأیید می‌کرد و سرگرد سلامی، معاونت سرباز نیروی انسانی سپاه عاشورای تبریز از بخشیده شدن آن می‌گفت. همه این صحبت‌ها اما یک سوال اساسی را در ذهن هواداران به وجود می‌آورد مبنی بر اینکه اگر مسوولان تراکتورسازی از نامه اضافه خدمت رفیعی خبر داشته‌اند چرا در همین مدت بارها و بارها سروش رفیعی را به میز مذاکره برای تمدید قرارداد کشانده‌اند و مدیرعامل و سرمربی این تیم اعلام کرده‌اند اگر رفیعی نیم‌فصل از تراکتور جدا شد برای او آرزوی موفقیت می‌کنیم. حالا اما که صحبت از انتقال رفیعی به تیم‌های دیگر بیشتر شده بحث اضافه خدمت او مطرح شده است؟

در این بین عده‌ای معتقد بودند که اگر رفیعی قبل از 22 بهمن 93 خودش را سرباز می‌کرد الان خدمت او تمام شده بود اما چون تاخیر داشته 6 ماه اضافه خدمت خورده است و برای بخشش این اضافه خدمت مشمول عفو هم نمی‌شود. برهمین اساس خدمت 21 ماهه رفیعی که از تیرماه 1394 به تراکتورسازی پیوسته و تاریخ شروع خدمتش 11 فروردین ماه 1394 بوده، باید در تاریخ دهم دی ماه 1395 به پایان برسد اما شش ماه اضافه خدمت او در خوشبینانه‌ترین حالت ممکن تا سقف دو سوم محدود می‌شود و او باید تا اسفندماه به عنوان سرباز در خدمت تراکتورسازی باشد.

مصاحبه محتاطانه سروش رفیعی که در این اوضاع بیشتر به یک تقدیرنامه از مسوولان باشگاه تراکتورسازی شبیه بود تا مصاحبه تا حدودی در تغییر این روند، تأثیر گذار شد. مصاحبه‌ای که رفیعی در آن گفت: «در این نامه قید شده بود اضافه خدمت 6 ماهه من از نظر ستاد کل نیروهای مسلح بخشیده شده است. بعد از این نامه خود آقای توکلی به عنوان رییس اداره سرباز و کسی که تلاش زیادی برای رفع مشکل من در دوران تیم‌ملی کرده بود، به من مستقیما اعلام کرد اضافه خدمتم بخشیده شده است. در عین حال باتوجه به شرایط قانونی و گردش کار اداری سپاه و نظام وظیفه این بخشش وارد سیستم نظام وظیفه نشده بود ولی با کمک خود آقای توکلی و محبت ایشان 40 روز پیش این نامه وارد سیستم نظام وظیفه شد. پس از آن نامه دیگری توسط آقایان سرهنگ مجید عابدینی معاونت نیروی انسانی سپاه عاشورا و سرگرد علیرضا سلامی جانشین معاونت نیروی انسانی سپاه عاشورا که جا دارد از آنها تشکر کنم در تاریخ 24/9/1395 به باشگاه تراکتورسازی ابلاغ شد مبنی بر اینکه اضافه خدمت من بخشیده شده است.»
البته آجورلو هم بعد از گذشت 24 ساعت از مصاحبه‌ای که نامه اضافه خدمت سروش را تأیید کرده بود، در مصاحبه دیگری تأکید کرد: «از نظر باشگاه تراکتورسازى، سروش رفیعی هیچ گونه اضافه خدمتى ندارد و ما نمی‌خواهیم حقی از او پایمال شود.» با این صحبت‌ها طوفان و جنجال به پا شده درباره اضافه خدمت این بازیکن فرو نشست. حالا بار دیگر سروش است و پیشنهادهایی که یکی پس از دیگری مطرح می‌شوند و البته مشکلی که درباره قرارداد او با باشگاه فولاد همچنان پابرجاست.
اینطور که به نظر می‌رسد دیگر مأموریت رفیعی بعد از ماجراهای مربوط به اضافه خدمت این باشد که به ادعای فولادی‌ها مبنی بر قرارداد داشتن با این تیم پاسخ دهد که برای این منظور باید منتظر شهادت دهکردی و ابن‌قاسم در کمیته انضباطی باشد تا آنها تأیید کنند که قرار بوده دهکردی قرارداد با رفیعی را پاره کند اما فراموش کرده است.

---
لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/72568
captcha
تازه ها
بیشتر