ورزش ایران / شناسه خبر: 72561 / تاریخ انتشار : 1395/10/12 21:42
|

سه گزینه برای والیبال ایران: وبر، بروتو، کولاکویچ

سه سرمربی سابق تیم های ملی ایتالیا، صربستان و آرژانتین گزینه های جدید هدایت تیم ملی ایران هستند که برنامه های آنها حالا روی میز محمدرضا داورزنی، رییس فدراسیون والیبال ایران است.

ایران ورزشی آنلاین / هفته گذشته رادوستین استویچف بلغار هم به ایران جواب منفی داد تا در کنار مارسلو مندز و آندره آناستازی به عنوان مربیانی که تمایل با همکاری به ایران ندارند، قرار بگیرد. این سه مربی تمام مربیانی بودند که در لیست اولیه فدراسیون والیبال برای جذب سرمربی جدید نیمکت تیم ملی قرار داشتند و هر سه پس از بررسی شرایط به فدراسیون ایران جواب منفی دادند.
هفته گذشته هم استویچف به عنوان آخرین شانس جواب منفی داد تا فدراسیون لیست جدیدی را برای انتخاب سرمربی جدید در نظر بگیرد. این لیست سه گزینه در خود دارد که در حال حاضر هدایت هیچ تیمی را به عهده ندارند اما آخرین فعالیت آنها سرمربیگری تیم ملی کشورهای‌شان بوده. خاویر وبر از تیم ملی آرژانتین اخراج شد تا ولاسکو جایگزین او شود. کولاکویچ هم جای خود را در نیمکت صربستان به گربیچ داد و بروتو هم پس از لیگ جهانی 2015 جای خود را به بلنجینی داد.
حالا این سه سرمربی سابق تیم های ملی ایتالیا، صربستان و آرژانتین گزینه های جدید هدایت تیم ملی ایران هستند که برنامه های آنها حالا روی میز محمدرضا داورزنی، رییس فدراسیون والیبال ایران است. آنها در روند مذاکرات اولیه با ایران قرار دارند و فدراسیون در حال بررسی آنها است. با این سه گزینه بیشتر آشنا می شویم:


* خاویر وبر آرژانتینی
وبر مردی آرژانتینی است که عضو سابق تیم ملی والیبال آرژانتین بود. او با تیم ملی آرژانیتن مدال برنز بازی‌های المپیک تابستانی ۱۹۸۸ را به دست‌آورد. وبر از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۳ سرمربی تیم ملی والیبال آرژانتین بود. او در مدت پنج سال حضورش به عنوان سرمربی تیم ملی آرژانتین به عناوینی نظیر مقام نهم قهرمانی والیبال جهان ۲۰۱۰، مقام پنجم المپیک ۲۰۱۲ لندن و عنوان تاریخی چهارمی لیگ جهانی ۲۰۱۱ رسید. قبل از حضور ولاسکو در تیم ملی والیبال آرژانتین وبر این پست را بر عهده داشت اما حالا می توان نام او را برای سرمربیگری ایران نام برد چرا که وبر در کنار سیچلو می تواند ترکیب رویایی نیمکت ایران را تشکیل دهند. سیچلو به عنوان دستیار روزهای خوبی را در ایران گذارند اما واقعیت این است که جامعه والیبال ایران او را به عنوان سرمربی تیم ملی نمی پذیرند و به همین دلیل حضور در کنار وبر می تواند میانبری برای این ارتباط باشد. در کنار تمام این مسائل متد آرژانتینی در ایران جواب داده و می توان یک بار دیگر به این روش اعتماد کرد.

 

 

* مائورو بروتو ایتالیایی
بروتو سابقه مربیگری در تورینو ایتالیا، المپیاکوس یونان، تورینو ایتالیا، پیاچنزا، پارما، لوبه بانک، سپرا ایتالیا، تیم ملی فنلاند، پاناتینایکوس یونان، گاباکا ایتالیا و تیم ملی ایتالیا را دارد و پس از لیگ جهانی 2014 همراه ایتالیا دیگر سابقه مربیگری در هیچ تیمی نداشته است. برنز المپیک و برنز لیگ جهانی مهمترین عناوینی بود که او همراه تیم ملی ایتالیا گرفت و حالا مورد مذاکره فدراسیون ایران هم است.  او افتخاراتی چون مدال نقره ایتالیا (تیم ملی ایتالیا)، مدال برنز المپیک لندن (تیم ملی ایتالیا)، برنز لیگ جهانی (تیم ملی ایتالیا)، مدال نقره قهرمانی اروپا (تیم ملی ایتالیا)، مدال برنز جام بین قاره ها (تیم ملی ایتالیا) و  مدال برنز لیگ جهانی (تیم ملی ایتالیا) را در کارنامه دارد.

 

 

* ایگور کولاکویچ صرب
مربی بعدی ایگور کولاکویچ 51ساله است. کولاکویچ با دو حضور در المپیک در سال‌های 2008 و 2012 توانست به عنوان پنجم و نهم برسد اما این مربی 2نایب قهرمانی و یک مدال برنز رقابت‌های لیگ جهانی را در کارنامه خود ثبت کرده است. او در بین مربیان صرب محبوبیت زیادی دارد اما بعد از مدت ها کار موفق در تیم ملی کشورش جای خود را به نیکولا گربیچ اسطوره داد. او بعد از کیاچ، گاییچ و کواچ می تواند سومین سرمربی صرب تیم ملی والیبال ایران باشد.

 

captcha
تازه ها
بیشتر