فوتبال ایران / شناسه خبر: 72516 / تاریخ انتشار : 1395/10/11 01:22
|
حذف سپاهان مقابل نفت 10 نفره

فریاد دایی به فینال رسید

بازی سپاهان - نفت در دقایق پایانی به جنجال کشید و سه اخراجی در این دیدار به ثبت رسید. دایی دیدار بعدی تیمش را از دست داد و باید از روی سکوها تیمش را در فینال هدایت کند.

ایران ورزشی آنلاین / جمعه 10/10/95، مرحله نیمه نهایی بازی‌های جام حذفی، ورزشگاه نقش جهان اصفهان، ساعت 13:45، تماشاگر: 24 هزار نفر

سپاهان اصفهان صفر
نفت تهران یک
گل: ایمان مبعلی (45+5 پنالتی)


داور: موعود بنیادی‌فر، کمک‌ها: رضا سخندان، سجاد طوری
اخطار:جلال الدین علی‌محمدی، موسی کولی بالی(سپاهان)، احمد آل‌نعمه، وحید حمدی‌نژاد (نفت)
اخراج: توحید غلامی (79 کارت زرد دوم) و عباس بوعذار(95 کارت زرد دوم) (نفت)، شجاع خلیل‌زاده(95 کارت قرمز)(سپاهان)


بازیکن برتر: میلاد فراهانی(نفت تهران)

سپاهان: مهدی امینی، شجاع خلیل‌زاده، موسی کولی‌بالی، عارف غلامی(82 - حسین پاپی)، احسان حاجی‌صفی، میلاد سرلک، رسول نویدکیا(69- حسین فاضلی)، طالب ریکانی(83 -عماد میرجوان)، فرید بهزادی‌کریمی، جلال‌الدین علی‌محمدی، مهرداد محمدی
سرمربی: عبدا... ویسی
نفت تهران: میلاد فراهانی، رضا علیاری، احمد آل‌نعمه، فرید محمدی‌زاده، وحید حمدی‌نژاد، رضا اسدی، ایمان مبعلی، عیسی آل‌کثیر(46 - عباس بوعذار)، آرش رضاوند، ارسلان مطهری(85- علیرضا عزت کرامت)، محمد قاضی (32- توحید غلامی)
سرمربی: علی دایی


نیمه اول یکی از بازی‌های نیمه نهایی جام حذفی بین تیم‌های سپاهان و نفت تهران همانطور که پیش بینی می‌شد، با احتیاط دو تیم استارت خورد. سپاهان که در خانه بازی می‌‌کرد تلاش داشت بازی را در اختیار بگیرد اما نمایش خوب شاگردان دایی در بیرون از خانه، سد راه سپاهانی‌ها بود.

دقیقه 6 بازی در حالی که هنوز احتیاط در راس کار هر دو تیم بود، پاس رضاوند در مقابل دروازه سپاهان به حمدی نژاد رسید که دروازه بان سپاهان با زحمت توانست توپ را دفع کند. دو دقیقه بعد باز هم موقعیت خوبی در اختیار شاگردان دایی بود که با بی دقتی حاصلی برای آنها نداشت. جواب حملات نصفه و نیمه نفتی‌ها را فرید کریمی داد، جایی که او شوت سنگینی به سمت دروازه نفت شلیک کرد که فراهانی با زحمت آن را به بالای دروازه فرستاد. نفتی‌ها که نمایش بهتری داشتند باز هم به دروازه سپاهان نزدیک شدند اما هر چقدر بازی پیش رفت، سپاهان هم نمایش بهتری داشت اما دقایق پایانی نیمه اول به سود نفت پیش رفت جایی که فرار آل‌کثیر از کمند مدافعان سپاهان، او را با امینی تک به تک کرد که دروازه بان سپاهان مجبور شد روی آل‌کثیر خطا کند و داور نقطه پنالتی را نشان دهد، در غیاب محمد قاضی که به خاطر مصدومیت بازی را ترک کرده بود، ایمان مبعلی پشت توپ ایستاد و از روی نقطه پنالتی دروازه سپاهان را باز کرد.
به این ترتیب نفتی‌ها نیمه اول را توانستند با برد به رختکن بروند. با شروع نیمه دوم سپاهانی‌ها تلاش کردن توپ و میدان را در دست بگیرند.
دقیقه 53 پاس علی محمدی به کریمی رسید که این بازیکن با شوتی سنگین دروازه نفت را هدف قرار داد که با برخورد به مدافعان نفت به کرنر رفت. تلاش سپاهانی‌ها آنها را غالب میدان کرده بود اما آنها با دفاع سرسخت نفت مواجه شده بودند و به همین دلیل فقط توپ و میدان را در اختیار داشتند و راهی به دروازه نفت پیدا نمی‌کردند.
بازیکنانی مثل احسان حاجی‌صفی و فرید کریمی روی به ضربات بلند آورده بودند و سپاهانی‌ها تلاش داشتند از پرتاب اوت به گل برسند اما فایده‌ای نداشت. دقایق پایانی بازی مملو از حواشی بود که در نهایت به نفع نفت به پایان رسید.
دقیقه 87 بازی داور در صحنه‌ای مشکوک در محوطه جریمه اعلام پنالتی به نفع سپاهان کرد که با اعتراض شدید دایی و تیمش مواجه شد که در نهایت حاجی‌صفی پشت توپ ایستاد و در حالتی نامتعادل توپ را به بیرون دروازه زد.
هر چند دروازه بان نفت نقشی در مهار پنالتی نداشت اما او بهترین بازیکن زمین بود چرا که بارها و بارها مهاجمان سپاهان را ناکام و دروازه تیمش را بسته نگه داشت. به این ترتیب نفت و دایی یک پای فینال شدند و باید برای شناختن حریف خود در فینال جام حذفی منتظر نتیجه بازی ذوب آهن و تراکتورسازی باشند. دیدار سپاهان و نفت در دقایق پایانی به جنجال کشید و سه اخراجی در این دیدار به ثبت رسید. علی دایی هم دیدار بعدی تیمش را از دست داد و باید از روی سکوها تیمش را در فینال هدایت کند.

 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر