فوتبال ایران / شناسه خبر: 72417 / تاریخ انتشار : 1395/10/7 02:57
|

گزارش اختصاصی: همه چیز درباره یک استعفای شبانه در پرسپولیس

سوال اصلی این است که وزیر ورزش با توجه به قانون بازنشستگان نسبت به استعفای سرپرست باشگاه پرسپولیس چه تصمیمی خواهد گرفت؟

ایران ورزشی آنلاین / سه روز بعد از انتشار اخبار و شایعاتی درباره استعفای شبانه علی اکبر طاهری، سرپرست باشگاه پرسپولیس درست بعد از مسجل شدن قهرمانی این تیم در نیم‌فصل و البته انصراف او از استعفا با دخالت علی پروین، اخبار تازه‌ای در این خصوص به گوش رسید.

صبح دیروز خبرگزاری فارس اعلام کرد: «در حالی که از چند وقت قبل صحبت از بازنشسته بودن علی‌اکبر طاهری سرپرست باشگاه پرسپولیس بود اما در نهایت حکم بازنشستگی وی صادر شد تا طاهری که از خرداد سال قبل به عنوان سرپرست باشگاه پرسپولیس مشغول به کار شده بود از این باشگاه رفتنی شود. این در حالی است که قرار شده طی روزهای آینده مجمع باشگاه پرسپولیس برگزار شود که به احتمال فراوان مدیرعامل بعدی پرسپولیس در این جلسه انتخاب و معرفی خواهد شد.»
با این حال وزیر ورزش که دیروز در نشست مجمع فدراسیون دوچرخه‌سواری حاضر شده بود در واکنش به این خبر و خداحافظی طاهری از پرسپولیس گفت «تا الان بحثی در این باره نداشتیم و چنین چیزی وجود ندارد» تا شایعات در این خصوص تا حدود زیادی فروکش کند.
پیش از این شنیده شده بود طاهری در جلسه شبانه بعد از برد سیاه جامگان از بازیکنان پرسپولیس خداحافظی کرده و شایعه دیگر حکایت از این داشت که در مجمع باشگاه که روز سه‌شنبه (امروز) برگزار خواهد شد طاهری رسما از سرپرستی باشگاه پرسپولیس کنار می‌رود که البته تا عصر دیروز چنین خبری به گوش نرسید.
اما شایعات کنار رفتن طاهری از سمتش باز هم به موضوع بازنشستگی او ارتباط دارد. گفته می‌شود طاهری در اولین ملاقات خود با وزیر به او اعلام می‌کند در آستانه بازنشستگی است و اگر قرار به ادامه کار او در پرسپولیس است شخص وزیر باید مجوز لازم را برای او اخذ کند. طاهری هم پس از این جلسه از سلطانی‌فر قول ضمنی گرفته به کار خود ادامه می‌دهد تا اینکه حکم بازنشستگی وی در هفته‌های گذشته به دستش می‌رسد. حکمی که به منزله پایان کار او در پرسپولیس است مگر آنکه هیات دولت طبق قانون مجوز ادامه کار را به وی ابلاغ کند.
طاهری با واریز اولین حقوق بازنشستگی دوباره نزد وزیر می‌رود و از او بابت قول قبلی سوال می‌کند و طبعا پایان این مذاکره به اینجا می‌رسد که اگر وزیر مایل به اخذ این مجوز نیست مساله را رسما به وی اطلاع دهد و خداحافظی او رقم بخورد. این همان نامه‌ای است که با وجود محرمانه بودن به طور عجیبی دیروز در رسانه‌ها درج پیدا کرده و به نظر می‌رسد یکی از افرادی که علاقه‌مند به جانشینی اوست در افشای محتوای آن دخیل بوده است.
حال سوال اصلی این است که وزیر ورزش با توجه به قانون بازنشستگان نسبت به این موضوع چه تصمیمی خواهد گرفت؟
برخی گمانه‌زنی‌ها حاکی از این است که با توجه به شرایط حساس پرسپولیس وزیر ورزش فعلا قصد دست زدن به ترکیب مدیریتی پرسپولیس را ندارد و تغییرات به آخر فصل جاری موکول خواهد شد اما از سوی دیگر هم قانون به وزیر جدید اجازه تمدید فعالیت یک مدیر بازنشسته را نمی‌دهد و از سوی دیگر شاید در پایان فصل که تقریبا با پایان دوره کابینه همزمان خواهد شد فرصت تغییرات به وجود نیاید.
البته خود طاهری می‌داند وزیر ورزش که تا امروز تغییراتی حداقلی را در بین معاونان و منصوبین گودرزی داشته بالاخره روزی تغییرات را آغاز می‌کند و ادامه فعالیت مدیران بازنشسته بدون مجوز این روزها در سمت‌های رسمی هزینه زیادی برای دولت ایجاد کرده است. بدین جهت برخی استعفای جمعه شب را در راستای این اتفاق توجیه می‌کنند.
از سوی دیگر از درون باشگاه پرسپولیس هیچ خبری در این خصوص به گوش نمی‌رسد و سرپرست باشگاه و معاون روابط عمومی‌اش که بعضا مقابل اخبار خبرگزاری‌ها واکنش نشان می‌دهند به خبر صبح دیروز مبنی بر خداحافظی طاهری هیچ واکنشی نشان ندادند.
حتی اعضای هیات مدیره باشگاه نیز از این مساله ابراز بی‌اطلاعی یا سکوت می‌کنند. دیروز جلسه هیات مدیره باشگاه پرسپولیس برگزار شد و زادمهر یکی از اعضا بعد از جلسه گفت هیچ صحبتی از رفتن طاهری نشده و تنها به گفتن این جمله اکتفا کرد: «اگر آقای طاهری بازنشسته شده باشند یک بحث قانونی است و اگر بخواهد قانون اجرا بشود ایشان خواهند رفت.»

---
captcha
تازه ها
بیشتر