ورزش ایران / شناسه خبر: 72361 / تاریخ انتشار : 1395/10/5 19:21
|

ابهامات کشتی فرنگی‌ / المپیکی‌ها بیرون از دایره

کادر فنی تیم ملی پیش از این بارها اعلام کرده بود که بعد از مسابقات جهانی اوزان غیر المپیکی ، المپیکی‌ها به اردوی تیم ملی دعوت خواهند شد اما باز خبری از المپیکی‌ها نیست.

ایران ورزشی آنلاین / محسن وظیفه / با پایان مسابقات کشتی فرنگی رقابتهای عمومی علی اشکانی اسامی 24 کشتی گیر را برای حضور در اردوی تیم ملی دعوت کرد. این اردو در حالی آغاز می شود که قرار بود رسما کشتی گیران المپیکی هم به آن دعوت شوند. درست مثل کشتی آزاد که محمد طلایی همه کشتی گیران آزاد کار حاضر در بازیهای المپیک 2016 را به غیر از رضا یزدانی را به اردوی تیم ملی دعوت کرد؛ اما در کشتی فرنگی این اتفاق برخلاف انتظارات و اظهارنظرهای قبلی رخ نداد و هیچ یک از کشتی گیران المپیکی به اردوی تیم ملی دعوت نشدند.

کادر فنی تیم ملی کشتی فرنگی پیش از این بارها اعلام کرده بود که بعد از مسابقات جهانی اوزان غیر المپیکی ، کشتی گیران حاضر در بازیهای المپیک به اردوی تیم ملی دعوت خواهند شد اما اولین اردوی تیم ملی بعد از این مسابقات جهانی هم شروع شد اما خبری از المپیکی ها نیست. حال دلیل این امر چه بوده مشخص نیست اما به نظر می رسد که باید کادر فنی با دعوت از این کشتی گیران شرایط را برای حضور آنها فراهم می کرد. البته هنوز مشخص نیست که برخی از این کشتی گیران بخواهند به دنیای قهرمانی ادامه بدهند اما با دعوت آنها به اردوی تیم ملی حداقل مشخص می شد که چه نفراتی خداحافظی می کنند و چه کسانی نمی کنند و تکلیف کادر فنی مشخص می شد که این اتفاق رخ نداد.

البته جمع کشتی گیرانی که به اردوی تیم ملی دعوت نشده اند فقط به نفرات المپیکی ختم نمی شود. بلکه برخی از چهره های دیگر هم در اردوی تیم ملی غایب هستند. به طور مثال مهدی زیدوند که در مسابقات جام باشگاههای جهان به میدان رفته بود، به دلیل مصدومیت در مسابقات عمومی کشتی نگرفت و حالا هم به اردو دعوت نشده است. مهدی علیاری هم که در جام باشگاههای جهان خوب ظاهر نشد، نامش در بین نفرات دعوت شده به اردوی تیم ملی دیده نمی شود. رامین طاهری هم در بین نفرات دعوت شده به اردو نیست. حال مشخص نیست که با این همه غایب برنامه ریزی کادر فنی برای مسابقات جام جهانی چه خواهد بود؟ کادر فنی تا مسابقات جام جهانی حدود دو ماه زمان دارد و این اصلا زمان زیادی نیست که تیم خوبی ساخته شود. به همین دلیل باید قدر فرصت را بدانند و برای این رقابتها که میزبان هم هستیم و اهمیت زیادی دارد بهترین تیم را آماده کنیم. این اردو هم به همین دلیل از 7 دی تشکیل خواهد شد اما نفرات دعوت شده به این اردو ابهامات بسیار زیادی را دارد. به طور مثال در برخی از اوزان کشتی گیرانی به اردو دعوت شده اند که در مسابقات اوپن خوش درخشیده اند و در برخی از اوزان هم کشتی گیرانی در رقابتهای اوپن و یا عمومی خوش درخشیده اند اما به اردو دعوت نشده اند. به طور مثال در وزن 71 کیلو گرم محمد حسن حسینی، اصغر عالی محمدی ، فرشاد بلفکه و همچنین بهنام افشار نیک بودند اما نام هیچ یک از این افراد در بین دعوت شده ها نیست اما در مقابل افشین بیابانگرد ، کشتی گیر با تجربه ای که نزدیک به 29سال سن دارد و کمتر از یک ماه پیش نتیجه بسیار ضعیفی را در مسابقات جهانی اوزان غیر المپیکی کسب کرد، به این اردو دعوت شده است. در وزن 80 کیلو گرم هم از چهار نفر برتر مسابقات عمومی فقط ابراهیمی به تیم ملی دعوت شده است. این وضعیت در بسیاری از اوزان وجود دارد و به همین دلیل به طور دقیق مشخص نیست که ملاک و معیار انتخاب نفرات دعوت شده به اردو چه بوده است.

captcha
تازه ها
بیشتر