لژیونرها / شناسه خبر: 72310 / تاریخ انتشار : 1395/10/4 19:40
|

بازیکن سابق پرسپولیس؛ بیشترین جستجوی گوگل ایرانی‌ها در سال 2016!

در تعداد زیادی از کشورها مثل آمریکا، آرژانتین، امارات، استرالیا و ایتالیا نام دونالد ترامپ بیش از دیگران جستجو شده است.

ایران ورزشی آنلاین / نشریه تایم در آستانه پایان سال 2016 میلادی فهرست بیشترین جستجوی گوگل در کشورهای مختلف را منتشر کرده که در ایران نام یک بازیکن فوتبال دیده می‌شود. یک بازیکن بازنشسته که مدت‌هاست خبری از او شنیده نمی‌شود و همین نکته عجیب این داستان است. به نوشته تایم و بر اساس اطلاعات گوگل، نام «علیرضا محمد» بیش از هر نام دیگری در ایران جستجو شده! این در حالی است که مدت‌هاست هیچ خبری از بازیکن سابق پرسپولیس در رسانه‌ها نیست و او یک نام فراموش شده است.

اولین استنباط این است که احتمالا خبر اشتباه بوده و آمار تایم دقیق نیست، ولی چنین ابهامی در مورد سایر کشورها وجود ندارد. مثلا بیشترین جستجو در کشور برزیل مربوط به «لولا داسیلوا»، رئیس‌جمهوری سابق است که درگیر پرونده رسوایی مالی بود. در تعداد زیادی از کشورها مثل آمریکا، آرژانتین، امارات، استرالیا و ایتالیا نام دونالد ترامپ بیش از دیگران جستجو شده. در ترکیه نام امره مور، پدیده فوتبال این کشور در صدر فهرست جستجوها قرار دارد.

حدس دوم این است که یک تشابه اسمی اتفاق افتاده و نام کسی که به علیرضا محمد شباهت دارد، جستجو شده، ولی توضیح تایم دقیق است و احتمال چنین سوتفاهمی را از بین می‌برد؛ «علیرضا محمد، بازیکن فوتبال».

---

جستجوی اینترنتی هم ابهام را بیشتر می‌کند. آخرین خبری که در مورد علیرضا محمد منتشر شده، تسلیت او به بهادر عبدی بابت درگذشت پدر و مادرش در جریان سانحه رانندگی است. در تماسی که با بازیکن سابق پرسپولیس و راه‌آهن داشتیم، او هم کاملا از این ماجرا بی‌اطلاع بود و نتوانست به حل این معما کمک کند.

captcha
تازه ها
بیشتر