فوتبال ایران / شناسه خبر: 72287 / تاریخ انتشار : 1395/10/4 08:15
|

شاید خیلی زود: بازگشت جباری به استقلال

جباری در تازه‌ترین مصاحبه خود تاکید کرده که بازگشت به استقلال می‌تواند اتفاقی بزرگ برای او باشد. اتفاقی که ممکن است همین زودی‌ها و در نیم‌فصل لیگ برتر ایران رخ بدهد.

ایران ورزشی آنلاین / امیر اسدی / مجتبی جباری روزهای تلخی را در الاهلی سپری می‌کند. این فصل، بازی در دوحه برای بازیساز 33 ساله ایرانی خوش یمن نبوده و او چندین بار آسیب دیده و حضور در ترکیب ثابت الاهلی را از دست داده است. مجتبی جباری در حالی برای سومین بار در فصل جاری از ناحیه زانو آسیب دید که پزشکان بیمارستان تخصصی آسپیتار دوحه قرار است نظر نهایی خود را در خصوص زانوی آسیب دیده این بازیکن به باشگاه الاهلی ارسال کنند.

عبدا... جاسم، مدیر ورزشی باشگاه الاهلی قطر در گفت‌وگو با یکی از روزنامه‌های قطری پیرامون مصدومیت اخیر جباری گفت: «بازیکنان خارجی همواره برای هر تیمی می‌توانند کمک خوبی باشند اما مصدومیت مجتبی جباری امکان حضور این بازیکن در مسابقات متوالی را از او می‌گیرد. نتایج آزمایش‌های پزشکی جباری که در بازی برابر لخویا مصدوم شده بود به دست ما می‌رسد و از زمان دقیق غیبت او آگاه می‌شویم.»
او با اشاره به تغییرات گسترده تیم الاهلی در نقل و انتقال زمستانی گفت: «قطعا تغییراتی خواهیم داشت و بازیکنان بومی یا خارجی که الاهلی از آنها در نیم‌فصل اول لیگ ستارگان استفاده نکرد، می‌روند تا بازیکنان جدیدی جذب شوند. در این زمینه باید با یوسف آدم، سرمربی الاهلی به جمع بندی برسیم تا این تغییرات بهترین بازدهی را به همراه داشته باشد.»
به نظر می‌رسد اگر مدت غیبت مجتبی جباری بیشتر از یک ماه باشد که در پیش‌بینی‌های اولیه پزشکان بر سر زبان‌ها افتاده است باید شاهد کنار گذاشتن این بازیکن از لیست الاهلی با شرایط موجود باشیم.
اوضاع در قطر بر وفق مراد مجتبی جباری نیست. او بر خلاف سه فصل قبل که یک بازیکن کلیدی و موثر برای الاهلی محسوب می‌شد، این فصل یا روی نیمکت می‌نشیند و یا در لیست ۱۸ نفره قرار نمی‌گیرد. بخصوص حالا که یوسف آدم جای لوکا بوناچیچ را گرفته و اعتقادی هم به توانایی‌های بازیسازی چون جباری ندارد.
از طرفی آسیب دیدگی‌های متوالی جباری باعث شده تا مربیان این تیم با وسواس بیشتری – به نسبت فصول قبل- او را در ترکیب ثابت قرار بدهند و از او به عنوان بازیکنی کلیدی استفاده کنند. آمار هم این را نشان می‌دهد. جباری در طول 13 هفته از لیگ قطر، فقط 7 بار برای الاهلی به میدان رفته و روی هم 342 دقیقه در زمین حضور داشته. او که در طول 3 فصل اخیر همواره یک بازیکن تاثیرگذار در پیراهن الاهلی بوده، این فصل را با شرایطی نامناسب سپری می‌کند.
احتمال فروش جباری در نیم‌فصل لیگ ستارگان باعث شده تا یک بار دیگر بحث بازگشت او به فوتبال ایران شنیده شود. بازگشتی که فقط و فقط به استقلال منتهی می‌شود چرا که جباری چندین سال پیراهن استقلال را بر تن کرده و حتی به بازوبند کاپیتانی این تیم نیز رسیده.

استقلال در پست جباری، بختیار رحمانی و فرشید اسماعیلی را در هم اختیار دارد. هر چند که در برخی از بازی‌ها، منصوریان از جابر انصاری نیز در این پست استفاده می‌کند. این بازیکنان اما هرگز نتوانسته‌اند خواسته‌های منصوریان را در خط هافبک و به عنوان بازیساز برآورده کنند. به همین دلیل سرمربی استقلال دست روی بازیکنانی گذاشته که هم تجربه بازی در استقلال را دارند و هم در بخش بازیسازی نخبه هستند.

نمونه‌اش ایمان مبعلی و حالا مجتبی جباری. علی دایی با قاطعیت اعلام کرده که اجازه جدایی به مبعلی نمی‌دهد. بخصوص که این هافبک ارزشمند و 34 ساله در بازی‌های اخیر این تیم درخشان ظاهر شده و مقابل همین استقلال در جام حذفی دو پاس گل داده است. از طرفی با توجه به اختلاف‌هایی که میان منصوریان و دایی در بازی استقلال- نفت به‌وجود آمد، بعید است دایی با حضور مبعلی در استقلال موافقت کند.
پس نوبت می‌رسد به گزینه‌ای به نام مجتبی جباری که با توجه به شرایط نامناسبش در الاهلی می‌تواند گزینه‌ای دم دست اما گرانقیمت و ارزشمند برای استقلال باشد. جباری با سابقه بازی برای استقلال در کنار علیرضا منصوریان، با خصوصیات او کاملا آشناست و همین می‌تواند دلیلی محکم و قاطع برای احتمال بازگشت این هافبک بازیساز باشد.
جباری در تازه‌ترین مصاحبه خود تاکید کرده که بازگشت به استقلال می‌تواند اتفاقی بزرگ برای او باشد. اتفاقی که ممکن است همین زودی‌ها و در نیم‌فصل لیگ برتر ایران رخ بدهد. جباری و بازگشت او به استقلال – به شرطی که آماده باشد- می‌تواند درصد بسیاری از مشکلات این تیم در خط هافبک را حل کند. او برای بازگشت آماده است، بخصوص که مدیران الاهلی نیز با توجه به آسیب‌دیدگی‌های متوالی‌اش، از او ناامید شده و معتقدند جباری با گذشته درخشان خود فرسنگ‌ها فاصله دارد.
بازگشت جباری به استقلال، یک احتمال جدی و البته امیدوار کننده برای هواداران این تیم است. او اگر بیاید و با مسوولان استقلال به توافق برسد قطعا باعث پیشرفت این تیم خواهد شد. استقلال به بازیسازی مثل جباری نیاز دارد و می‌تواند با اتکا به توانایی‌های او حتی یک مدعی جدی برای ادامه لیگ و درخشش در لیگ قهرمانان آسیا باشد.

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر