فوتبال ایران / شناسه خبر: 72280 / تاریخ انتشار : 1395/10/4 01:50
|
سرمقاله روزنامه ایران ورزشی

تایتانیک آبی

آرمن ساروخانیان / عکس‌هایی که از روزهای اخیر استقلال منتشر شده، چهره ناخدایی را به تصویر می‌کشد که دیگر امید زیادی به نجات کشتی‌اش ندارد.

ایران ورزشی آنلاینآرمن ساروخانیان / چهره منصوریان بعد از شکست مقابل نفت با چهره مربی امیدواری که با وجود نتایج ضعیف لبخند به لب داشت و به تغییر شرایط خوشبین بود، قابل مقایسه نیست. عکس‌هایی که از تمرین روزهای اخیر استقلال منتشر شده، چهره ناخدایی را به تصویر می‌کشد که دیگر امید زیادی به نجات کشتی‌اش ندارد. منصوریان در بازی با نفت انگار با حقیقتی روبه‌رو شد که امید به تغییر شرایط و نجات را از او گرفته است. برای بازی یکشنبه با سپاهان، حساس‌ترین بازی دوران مربیگری‌اش، او باید با تیمی آشفته به اصفهان برود. فراموش کردن اتفاقات بازی نفت و حواشی بعد از آن به این سادگی ممکن نیست، حتی اگر فعلا کسی حاضر نباشد درباره آن صحبت کند.

بررسی حرف‌های منصوریان در کنفرانس مطبوعاتی و اخباری که بعد از بازی در سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی منتشر شد، قطعات پازلی است که بحران اساسی در استقلال را آشکار می‌کند. سرمربی استقلال در مصاحبه‌اش به گل برتری تراکتورسازی و گل‌های دوم و سوم نفت اشاره کرد که روی ضربات کرنر بود و تاکید داشت که بازیکنانش شرح وظایف او را رعایت نکردند. فردای بازی منصوریان وارد زمین تمرین نشد و کار را به دستیارانش سپرد؛ تمرینی که تعدادی از بازیکنان اصلی در آن شرکت نکردند. رابطه سرد سرمربی و بازیکنان کلیدی تیم، موضوعی بود که شبکه‌های اجتماعی نزدیک به باشگاه هم به آن پرداختند و حتی از نافرمانی و رفتار خودسرانه بازیکنانی نوشتند که قرار بود ستون‌های تیم باشند. سکوت باشگاه در این ماجرا، تاییدی بر اختلافات پشت پرده بود چرا که پیش از این سایت باشگاه حتی در موارد جزیی جوابیه‌های مفصلی را منتشر می‌کرد. پخش شایعه مذاکره با ماگات هم نمی‌تواند با بحران داخلی تیم بی‌ارتباط باشد. مگر می‌توان با مربی بزرگی که سابقه قهرمانی بوندس‌لیگا دارد و در سوپرلیگ چین پول بسیار خوبی دریافت می‌کند، در این زمان کم وارد مذاکره شد و او را با حداقل دستمزد به تهران آورد؟
حضور روز گذشته افتخاری در تمرین استقلال و انتشار خبر جلسه سرمربی و کاپیتان در پایان تمرین، واکنشی دیرهنگام و احتمالا کم‌اثر برای جمع کردن تیم پیش از بازی با سپاهان است. بررسی اختلافات و درگیری‌های باشگاه در ماه‌ها و هفته‌های گذشته نشان می‌دهد خیلی نمی‌توان به سلسله‌مراتب داخلی و فرمانبری اعضای مجموعه از بالادستان اعتماد کرد. قدرت افراد در استقلال بر اساس جایگاه افراد تقسیم نشده و در این شرایط نمی‌توان انتظار داشت که تیم در جهت واحدی حرکت کند.
شکست تیم در اصفهان می‌تواند این کشتی توفان‌زده را کاملا غرق کند و به تغییرات اساسی در تیم ختم شود، ولی این رفتن و آمدن‌ها تا زمانی که مدیران، مربیان و بازیکنان به شکل جزیره‌های مجزا باشند و جداگانه تصمیم بگیرند، نمی‌تواند به تحولی اساسی ختم شود.

 

لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/72280
captcha
تازه ها
بیشتر